InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Daha İyi Uyku İçin Yatak Odanızı Organize Etmenin Yolları


 

 

1 | 6
 
Mavi tonları, zihninizde ve modunuzda rahatlatıcı etki oluşturur. Yatak odanızın duvarlarının rengini mavi tonlarda seçerek geceleri daha rahat uyuyabilirsiniz. Eğer mavi rengini sevmiyorsanız gri ya da gümüş tonlarını da seçebilirsiniz.

2 | 6
 
Geceleri yatarken odanızdaki ışıkları karartın ya da başucunuza küçük duvar aydınlatmaları yerleştirin. Başucunuzdaki komodinin üstüne yerleştireceğiniz lavanta ya da vanilya kokulu bir mum da rahat uyumanıza yardımcı olacaktır. Ancak uykuya dalmadan önce üzücü sonuçlarla karşılaşmamak için mumu söndürmeyi unutmayın.


3 | 6
 
Karanlık bir ortamda yatmanız daha iyi uyumanıza yardımcı olacağı bir gerçek. Bu nedenle yatak odanızdaki perdeleri koyu renklerde ya da kalın kumaşlardan seçebilirsiniz. Böylece dışarıdan gelecek herhangi bir ışık uykunuzu bölmeyecektir.

4 | 6
 
Polyester veya naylon gibi sentetik materyaller ile yapılmış yorgan kullanmayın. Bu tarz nevresimler terlemenize neden olarak gece uyanmanıza neden olur. Bu nedenle %100 koton gibi daha çok nefes alan ve hafif yapıda nevresimler kullanın.

5 | 6
 
Yatağınızın üstüne ince yapıda bir battaniye koyun. Gece boyunca odanızın ısısına göre bu battaniyeyi kullanarak uyurkenki sıcaklığı ayarlayın.

6 | 6
 
Doğru yastık seçimini yapın. Başınızın ve boynunuzun rahat edeceği bir yastık, hem gece boyunca daha iyi uyumanıza yardımcı olacak hem de uyandığınızda boyun ağrısı çekmenizi engelleyecektir.

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X