InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Yağlı Cilt Tipine Sahip Olanlar İçin Fondöten Uygulama İpuçları


 

 

1 | 3
 
Doğru Ürünü Bulun
Doğru Ürünü Bulun
Yağlı cilde sahip olan kişilerin fondöten alırken yaptığı en büyük hata, kuru cilt tipleri için olan ya da ışıltılı bitişe sahip fondötenleri seçmeleridir. Bu fondötenler yerine yağsız, mat bitişe sahip olan fondötenler tercih edilmelidir. Cildin kendi doğal yağları sayesinde cildiniz kuru görünmeyecektir.

2 | 3
 
Makyaj Öncesi Yüzünüzü Hazırlayın
Makyaj Öncesi Yüzünüzü Hazırlayın
Sabahları fondöten uygulamadan önce cildinizi nemlendirmelisiniz. Yağlı cilde sahip kişiler genellikle nemlendirici adımını atlıyorlar ancak yağsız nemlendirici kullanmalılar. Eğer cildinizi nemlendirmezseniz cildiniz kurur ve daha çok yağ üretir. Nemlendirici ile birlikte kullanacağınız matlaştırıcı etkiye sahip makyaj bazı, fondöteninizin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Bunlara alternatif olarak buzluktan alacağınız bir buz küpünü makyajı uygulamadan önce yüzünüzde gezdirirseniz gözeneklerinizi sıkılaştırır ve makyajınızın kalıcılığını arttırır.
 


3 | 3
 
Bastır ve Unut
Bastır ve Unut
Fondöteni uygulama aşamasına gelindiğinde en iyi yöntem, masaj yaparak uygulamak veya sürmek yerine bir sünger yardımıyla fondöteni yüze bastırarak uygulamaktır. Eğer profesyonel bir bitiş isterseniz fondöteninizi uyguladıktan sonra yüzünüze fırça yardımıyla transparan pudra uygulayabilirsiniz. Uygulayacağınız fazla pudra, fazla yağı emecektir ve gün boyunca fondötenin renk değişimini engelleyerek kalıcılık sağlayacaktır.
 

 Abonelik
InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ocak 2018 Büşra Develi

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Time Inc. Style Network Copyright © Time Inc. InStyle is a registered trademark of Time Inc. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X