Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

7 Adımda Gözenek Görünümünden Arınmış Bir Cilt

Cildin gözenekli görünümü çoğu zaman rahatsız edici ve sağlıksız olabiliyor. 7 adımda bu durumdan nasıl kurtulacağınızı anlatıyoruz.

7 Adımda Gözenek Görünümünden Arınmış Bir Cilt 7 Adımda Gözenek Görünümünden Arınmış Bir Cilt  Pinterest

 

 

Birinci Adım Cildi Temiz Tutmak 
Gözenek probleminin yanı sıra sağlıklı bir cilde sahip olmanın temel kuralı onu temiz tutmak. Cildinizi derinlemesine temizleyeme, tüm geceyi makyajla geçirmemeye olabildiğince özen gösterin. 

Peeling
Peeling yüzünüzdeki ölü derilerden arınmak için en tercih edilen yöntem. Kullandığınız peeling ürününün içeriğinde AHA olmasına dikkat edin. Yapısı itibariyle AHA gözeneklerinizi sıkılaştıracak ve cildinizin elastikiyetini arttıracaktır. 

Tonikten Vazgeçmeyin
Kısa vadeli tonik kullanımında cildinizde bir fark olmadığını söyleyebilirsiniz, ancak tonikler faydasını uzun vadede gösteren ürünlerdir. Düzenli kullanımda cildinizi sıkılaştırdığını gözleyeceksiniz. 

C Vitaminli Yüz Serumu Kullanın 
Tonikten sonraki serum adımında, serumunuzun içeriğinde mutlaka C Vitamini olmasına dikkat edin. C Vitaminli serumlar cildinize parlaklığını, direncini geri kazandıracak ve dolayısıyla cildinizin elastikiyeti kaybolmayacak. 

Nemlendirme Olmazsa Olmaz 
Cildinizi temiz tutmanız ne kadar önemliyse, nemli tutmanız da o kadar önemli. Ancak cildinize nemlendiriciyi bilinçli bir şekilde uygulamalısınız. Gözeneklerinizi tıkayacak, emilimi zor, kalın yapılı nemlendiricilerden uzak durun. 

Kolajen Desteği 
İster maskelerle ister takviye gıdalarla deneyin, cildinize mutlaka kolajen desteği gerekiyor. 

Güneş Kremi 
Güneşin cildinizde sebep olabileceği zararlardan korunmak için mutlaka +30 SPF kullanın. 
Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X