Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Adele Nasıl 22 Kilo Verdi? Sirtüin (Sirtfood) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Son haliyle herkesi şaşırtan Adele sirtüin diyetiyle 22 kilo verdi, işte sirtüin diyetine dair bilmeniz gereken her şey!

Adele Nasıl 22 Kilo Verdi? Sirtüin (Sirtfood) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Adele Nasıl 22 Kilo Verdi? Sirtüin (Sirtfood) Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?  Pinterest


 

Bitter çikolata, şarap ve kahveye izin veren bir diyetten bahsedeceğiz bugün; hazır mısınız? 31 yaşındaki yıldız, bir süredir fit görünmek için çabalıyordu. 2019 yılından itibaren Instagram profilindeki paylaşımlarıyla hedefine ulaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini fark ettiğimiz Adele’in üç gün önce yayınlanan fotoğrafı oldukça ses getirdi. 22 kilo veren ve yeni görünümüyle göz kamaştıran Adele’in fotoğrafı yayıldıkça elbette herkesin aklında tek bir soru oluştu: Nasıl kilo verdi?
Diyet ve sporu hayatında paralel götürmeye çalışan Adele, spor konusunda aslında çok da iyi bir öğrenci değilmiş bu yüzden diyeti ana program olarak kullanarak sporu yardımcı oyuncu yerine tercih etmiş.

Sirtüin Diyeti Nedir?
Yalnızca Adele’in değil, Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın kız kardeşi Pippa’nın da uyguladığı bu yöntem aslında beslenme rutininize yeni bir soluk getirmekten ibaret. Üstelik yeni keşfedilen bir yöntem de değil. Bazı özellikleriyle protein bazlı beslenmeye (protein diyeti) benzeyen sirtüin diyetini 2016 yılında İngiliz beslenme uzmanları Aidan Goggins ve Glen Matten aynı isimli yemek kitaplarını çıkardıklarında duymuştuk.
Sirtüin diyeti temel olarak bitki bazlı proteinlerle vücudunuzdaki sirtüin oranında artış sağlayarak zayıflamanızı sağlıyor. Fakat aşırı yükselmiş sirtüin seviyesi sizin için risk teşkil ediyor; kan basıncında yükselme, metabolizmada bozukluk ve bağışıklık sisteminizin zayıflaması potansiyel riskler arasında. Bu yüzden önce doktorunuza danışmanızı öneriyoruz. Ayrıca yetkililer sirtüin diyetinin herkeste Adele’de olduğu gibi sonuçlar yaratacağının garantisini maalesef veremiyor.

Sirtüin Diyetindeyken Neler Yiyebilirsiniz?
Program sirtüin bakımından zengin besinlerin tüketilmesini temel alıyor. Fakat diyetin ilk üç günü oldukça sıkı: ilk üç gün boyunca tek bir öğünde sadece 1.000 kalori tüketmeli ve günde iki kez green juice içmelisiniz. İlk haftanın kalan dört gününde, günde iki öğün haline toplam 1.500 kalorilik öğünlerinizi yiyebilirsiniz.

Hangi Besinler Sitrüit Açısından Zengindir?
Sitrüit diyetindeyken kara lahana, çilek, soğan, maydanoz, yabanmersini, karabuğday, matcha, yeşil çay, kahve, kırmızı şarap, zerdeçal, %85 kakao bitter çikolata, ceviz gibi besinleri tüketebilirsiniz.  
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X