Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Alaçatı’da Taze ve Yalın Bir Lezzet Deneyimi: Kuyu Alaçatı

Şehirden kaçış noktamız olan Alaçatı’da bu kaçışı artık daha taze ve yalın hissettirecek bir restoran var: Kuyu Alaçatı

Alaçatı’da Taze ve Yalın Bir Lezzet Deneyimi: Kuyu Alaçatı Alaçatı’da Taze ve Yalın Bir Lezzet Deneyimi: Kuyu Alaçatı Pinterest


 

Yaz kış fark etmeden ara vermek istediğimizde Ege’de Alaçatı vazgeçilmezlerimizden. Alaçatı deneyimi şimdi çok daha lezzetli. 3 Temmuz Cuma günü kapılarını açan restoran & bar Kuyu Alaçatı, taze ve yalın bir lezzet deneyimi sunuyor.

 

Kuyu’nun Ege malzemeleri ile oluşturduğu menüsü odun ızgarası ile lezzet buluyor. Alaçatı pazarından taptaze otlar, bölgenin masmavi sularından deniz ürünleri ve yerel mevsim sebzeleri ile hazırlanan zeytinyağlılar, İzmir’in boyozu ve kumru ekmeğinin eşlik ettiği paylaşımlık sıcak lezzetler, odun ızgarasından çıkan ana yemekler ve bu deneyimi tatlı ve ferah lezzetler ile sonlandıran özgün bir menü yer alıyor.

 

Saat 18:00 – 01.00 saatleri arasında her gün hizmet veren Kuyu, lezzetlerini odun ızgarasında pişiren Alaçatı’nın tek restoranı.

 

Kuyu’nun menüsünden böğürtlen ile farklılaşan mevsim cacığı, avokado ile lezzetine lezzet katan Bozburun mavi kuyruk karides, vişne çektirmeli isli köz patlıcan, isli soğan salatalı tava ciğer, boyoz üzeri kokoreç, odun ızgarasından dana kaburga tandır ve lorlu vişne soslu Panna Cotta lezzetlerden sadece birkaçı. Taze & yalın bu lezzetlere Ege üzümleri ile butik üreticilerin ürünlerinden oluşan geniş bir şarap kavı da eşlik ediyor.

 

Kuyu’nun Alaçatı’nın hafifliğini yansıtan iç mimarisindeki yapıda yer alan bölge taşları, bakır ve yeşil detayları uzun ve kalabalık masalardaki lezzetlerin paylaşımı ile bir araya gelince keyfe dönüşüyor. Kuyu’daki lezzet deneyimine son vermek istemeyenler için ise müzik eşliğinde bardan artizan kokteyller ile gece devam ediyor.
Kuyu Alaçatı’da Cuma ve Cumartesi akşamları DJ performansının da eşlik edeceği lezzet deneyimi için 0530 387 67 22 telefon numarasından rezervasyon yaptırmanız gerekli. Kuyu ile ilgili daha fazla bilgi için Instagram hesabı
@kuyu_alacati hesabını takip edebilirsiniz. #alaçatıkuyu
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X