Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Altı Adımda Kusursuz Evlilik

Partneriniz ve kendiniz için.

Altı Adımda Kusursuz Evlilik Altı Adımda Kusursuz Evlilik  Pinterest


 

  • Kirli Çamaşırları Kirli Sepetinde Tutun 
Hem gerçek hem de mecaz anlamda. Eğer bir konuda farklı fikirlere sahipseniz her şeyden önce bunun çok normal olduğunu unutmayın, ikinizden başka kişilerin de olduğu ortamlarda öfkenize hakim olamayacağınızı fark ettiğiniz anlarda derin bir nefes alın ve konuşmadan önce iki kez düşünün. "Haklısın," demek çok zor değil, baş başa değilseniz konuyu partnerinize hak verdiğinizi belirterek kapatın ve baş başa kalana kadar geçen süre zarfında kendinizi doldurmayın. Uygun fırsatı yakaladığınızda baş başa sorununuzu konuşabilirsiniz. 
  • Boşanmaya Giden Yolun Taşları "Hayır"larla Döşeli
İki insan gayet iyi anlaştığı halde evliliklerini mahvedebilir, nasıl mı? Tamamen farklı hayatlar yaşayarak. 
"Sen git ben gelmeyeceğim."
"Bu akşam da hiç çıkasım yok."
"Sen keyfine bak.
Birlikte bir şeyler yapmaktansa tek başınıza o koltukta oturmayı tercih edeceğiniz günler elbette olacak. Olmalı da. Sizin de kendinizle baş başa geçireceğiniz o zamana ihtiyacınız var ancak bunun sıklığı ne kadar artarsa paylaştığınız şeyler de ters orantılı olarak azalır, kaçınılmaz sona doğru yol alırsınız. 
  • Birlikte Yaşamak ve Evli Olmak Aynı Şey (Değildir)
Eğer partnerinizle bir süredir birlikte yaşıyorsanız evlilik size çok büyük bir değişiklik gibi gelmeyebilir fakat değişiklik, değişikliktir. Eş sıfatını aldığınızda kafanızdaki sorular bir anda daha "hayat planlaması" temalı hale gelecek. Bu da sizin üstünüzde kimi zaman baskı oluşturacak. Maalesef evlilik bazen hiç ama hiç romantik olmayabilir. Her şey biraz daha resmi ve çizgiler daha keskin hale gelebilir. Heyecan dolu ilişkinizin yoluna taş koymamak için "date night" kavramını evlilik hayatınıza dahil edin. 
  • Finansal Konularınız Sizi İlgilendirir
Aynı şekilde, eşininizin finansal planlaması da onu. Ortak bütçe konusunda ne düşünüyorsunuz bilemiyoruz ama bizce bütçelerinizi kesinlikle bireysel olarak yapmalısınız. 
Ortak bir banka hesabı paylaşmak ve günlük harcamalarınızı oradan karşılamak iyi bir fikir olmayabilir. Elbette bu noktada ortak birikim hesabınızdan bahsetmiyoruz.
  • Sevgi Gösterisi Tek Tip Değildir 
Dünyadaki herkesin farklı sevgi diline sahip olduğunu unutmayın. Partneriniz size her gün hayatının aşkı olduğunuzu söylemiyor olabilir, bu onu romantik olmayan ve sizi önemsemeyen birisi haline getirmez. Karşınızdaki kişinin sevgi dilini keşfetmeyi unutmayın. 
  • Eğer Hazır Hissetmiyorsanız, Evlenmeyin
Herkes evlenebilir ancak evlenmek bir başarı göstergesi değildir, konu sizin hayatınız. Eğer şüpheleriniz ve endişeleriniz varsa, görkemli bir düğün bunları çözmeyecek. 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X