Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Aromaterapinin Gücünü Keşfedin

Kadim zamanların sırları açığa çıkıyor, hayatınızda aromaterapiye yer açın. Doğadan gelen bu mucizeyle ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlatıyoruz.

Aromaterapinin Gücünü Keşfedin Aromaterapinin Gücünü Keşfedin  Pinterest

 

 

Zihin, beden, enerji üçgeniniz dahilinde şifalanmaya hazır mısınız? Fiziksel olarak herhangi bir rahatsızlığa sahip olmasanızda bu haberimiz hayat kalitenizi arttıracak. 
İnsanoğlunun yüzyıllardır doğayla süren ilişkisi zaman geçtikçe doğallığını yitirdi. Ancak geç kalmış değiliz. Aromaterapiyi hayatınıza dahil ederek kendinizi şifalandırabilirsiniz. 

Aromaterapi Nedir?
Tamamen bitkilerden elde edilen, katkısız yağların günlük yaşantınızda sizin yanınızda olmasıdır aslında. Aromaterapide her esansiyel yağın bir işlevi vardır tıpkı evrendeki her şeyin bir enerjisi olduğu gibi. Stresten arınmak, enerjik olmak, rahat uyumak gibi bir çok durum için aromaterapiyi kullanabilirsiniz. 
Aromaterapiden koklama yoluyla da masaj yoluyla da faydalanabilirsiniz. Hatta bazı yağları içebilirsiniz bile. 

Mesela, 
doğal lavanta yağı geceleri daha rahat uyumanıza yardımcı olur, yastığınıza damlatacağınız iki damla yağ veya yatak odanıza koyacağınız aromaterapi difüzörüyle geceleriniz çok daha rahat geçecektir. 
Sabahları ise güne başlarken şakaklarınıza süreceğiniz bir iki damla nane yağı sizi kendinize getirecektir. 
Limon yağı sizi ferahlatır, enerjinizi tazeler. 
Zencefil yağı ise kas ağrılarınıza iyi gelir. 

Sadece ruhumuzu değil bedenimiz de şifalandırıyor. 
Örneğin tatlı badem ve jojoba yağları cildimize nem kaynağı oluyor, kırışıkları engelliyor. 

Önemli:
Hamile kadınlarda ve küçük çocuklarda kullanılması oluşabilecek reaksiyonlardan dolayı kesinlikle tavsiye edilmez. Haberin kapak görseli Instagram @homemadearomaterapi hesabından alınmıştır. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X