Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Artık Modanın da Bir Raf Ömrü Var

Moda sektörüne İstanbul Moda Akademisi ile tanıtılan New Gen tasarımcılarının koleksi-yonları Türkiye Tasarım Haftası’nda.

Artık Modanın da Bir Raf Ömrü Var Artık Modanın da Bir Raf Ömrü Var Pinterest


 

Ezber bozan bir zaman tünelindeyiz. Artık modanın da bir raf ömrü var. İlgi çekici ve özgün tasarımların bile zamana karşı yarıştığı günümüzde moda tasarımcısı olmak, heves eden gençlerimizin büyük dilemması haline geldi. Hızlı moda temposu tüketicinin dikkatini, çok hızla bir sonraki ve daha yeni ürünlere yönlendiriyor. Böylece her bir tasarım parçasının bir raf ömrü oluşuyor. Vitrinde kalabilmek zor, dünyanın en keyifli ve bir o kadar da zor mesleği bu! 12 yıldır sektöre tasarımcı yetiştiren İMA, mezunlarının koleksiyonlarını şimdi de 14-17 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Türkiye Tasarım Haftası’na taşıdı.
 


Sergide yer alan 6 New Gen tasarımcısı; Ayça Canan, Beyza Nur Eyüboğlu, Engin Ekinci, Gülşah Aypak, Natallia Korkmaz ve Senem Kula’nın koleksiyonları market buzdolaplarında sergileniyor. Değişen ihtiyaçlar ve teknolojinin gelişimi ile tüketicilerin tasarımları marketten satın alırmış gibi hızlı tüketim haline getirmesi, diğer taraftan dijitalleşmenin artan etkisi hızlı moda kavramının (fast fashion) konuşulur olmasını sağladı. Tasarım Haftası’nda yer alan sergisiyle hızlı moda akımına bir gönderme yapan İMA, buzdolabı sergi konsepti ile teknoloji ve sanat arasındaki ilişkiyi öne çıkartıyor.
 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X