Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu


Genel Yorum


Su Karakuş Aralık 2014 Genel Yorumu


13 / 13


Genel Yorumu
Yılın son ayı ve son sürprizler.. 
 
2014`ü nasıl hatırlarsınız deseler Aralık ayıdır son hatırlayacağımız şey. Keskinleşmeye başlayan soğuk, bir yıl daha geçti gitti endişesi, yaş alma telaşesi, derken yeni yıl hediyeleri için koşturmaca ve yılbaşı programlama. Aralık dolu dolu yaşanan bir ay olmaz. Ocak ayına hazırlık yapılan bir aydır daima.
 
4 Aralık da Mars Kova burcuna yerleştiğinde, toplumsal hatalar karşısında susmak değil çığlık atma zamanı gelmiş olacak ve çevrecilik, hümanizm, otorite karşıtlığı gibi alanlarda tepkiler çoğalacak. Mars her burçta ortalama 2 ay kalır. İnsanlık ve erdemler adına yapılan mücadele Kova burcunda olacağı için adeta bir deha ürünü. Kova sıradan tepkilerin ve rutin eylemlerin burcu değildir. Nede olsa `Sıradışı` Kova burcunun anahtar kelimesidir.
 
Aralık başından, 11 Aralığa dek sürecek evrede Dolunay`ın markajında olacağız. 6 Aralıkda 14. dereceİKİZLER burcunda oluşan dolunay, bilginin, belgenin kişisel değişime nasıl katkı yapabildiğini, sözlerin ve anlaşmaların kişiyi nasıl etkileyebileceğini ve evrenin sürprizlere gebe olduğunu anlatacak. Haberleşme araçlarıyla ilişkiniz değişebilir. Bir final yapabilirsiniz ve düşüncelerinize ters gelen bir kararı onaylayabilirsiniz. Dolunay-Merkür karşıtlığı bu kez önem kazanıyor zira dolunayın yer aldığı burcun yöneticisi Merkür. Düşüncelerinizle aranızdaki duygusal bağ tamamen kopabilir. Mantıklı karlar almaya zorlanıp, kalbinizin onaylamadığı bir yola girebilirsiniz. Bununla birlikte Uranüs sürprizler ve hediyelerle hayatınıza anlam katacak.
 
8 Aralıkdan itibaren Jüpiter, Aslan burcunda gerilemeye başlıyor. Etkisini 15 gün öncesinde hissetmeye başladınız bile. Gerileyen Jüpiter daima şansın yok sayıldığı bir dönemdir. Şansızsak ne yaparız?
 
Cevap basit her zamankinden daha fazla çalışır, dikkatli olur, şansımıza güvenmeyiz. Jüpiter 8 Nisan 2015`e kadar geri gidecek. Şans oyunları, aşk, eğlence ve çocuklarla ilişkiler riskli alanlar.
10 Aralık da Venüs pek de hoşlanmadığı bir alana, Oğlak burcuna konuk olacak. Burada kariyer ilişkilerini yönetmek üzere "patrona nasıl şirin görünülür?", "Kariyerde basamakları hızla atlamak için hangi avantajlar ele geçirilmelidir" gibi dersler verecek. Aşkın samimi hali değil "bundan daha iyisi yoktur" hali ve "o soyadını taşımak isterim" gayreti gözlemlenecek.
Hal böyle iken 15 Aralık da zirve yapan ve uzun zamandır dünya atlasının çizgilerini değiştiren  Uranüs-Plüton karesi olumsuz açı, otoritenin yeni bir dikta söylemiyle gündemi sarsacak. Uranüs gerilediği için yenilikler ve modernizasyon uzak bir ihtimal gibi görünebilir. Fakat süreç o kadar da uzun süre bekletmeyecek.
17 Aralık`da Merkür`ün de Oğlak burcuna geçişiyle otorite sevenlerin sayısında hızlı bir artış olacağı, hemen herkesin kurallardan bahsetmesi kaçınılmaz tabii. Geç ve yavaş kavrayan ama asla unutmayan Oğlak, Merkür`ü burada Plüton`la kavuşacağı için düşüncelerde köklü bir değişim beklemeliyiz.
21 Aralık kuzey yarımküre için yılın en uzun gecesi. Güney yarım küre içinse en uzun gün Güneş Oğlak burcuna yerleşerek tamamen kariyer ve yükselme odaklı bir düşüncelerin, duyguların canlandıran etkisini pekiştirecek.
21 Aralık`ta dehanın ve üstün zekanın, çılgınlıkların ve sürprizlerin, yeniliğin ve devrimlerin gezegeni Uranüs Koç burcunun 12.derecesinde durağanlaşacak ve akabinde ilerleyecek. Bu ilerleyiş hayatın ilerlemesi, duran ve ertelenen işlerin yeniden gündeme gelmesi demek.Her burç açısından olumlu bir dönemin başlangıcı.
22 Aralık`da Oğlak burcunun 0. derecesinde yeniay oluşacak. Güneş-Ay-Merkür kavuşumu yeni sözleşmelerin getireceği yeni görevler, sorumluluklar, yeni bir kariyer planının hayata geçirilmesi anlamını taşıyor. Merkür Plüton`la, Plüton Venüs`le  kucaklaşacağı için yenilik hem güçlü kişilerin desteğini hem de yeni bir aşkı getirecek.  Birbirinden bağımsız ama birbirine bağlı zincirleme olaylar, hayatın birden fazla alanında harika bir dönem yaşatacaklar. 17-27 Aralık arasında etkili olan yeniay 23 Aralık`ta Satürn Akrep burcundaki yolculuğunu sonlandırıp, Yay burcuna adım atacak. 15 Haziran 2015`te Satürn Akrep burcuna yeniden dönerek, önlem alınmayan, insan yaşamının hiçe sayıldığı durumların ölüme dönüşebildiğini yeninde hatırlatana dek medya, yolculuklar ve eğitim yaşamındaki kısıtlar Yay burcundaki Satürn`ün konuları olacak. 
Şimdiden mutlu yıllar dilerim. 

Su Karakuş Aralık 2014 Genel Burç Yorumu

Su Karakuş Ocak 2019 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Ocak 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Ocak 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Ocak 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2014 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2014 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2014 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2014 Burç YorumlarıAbonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X