Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu


Genel Yorum


Su Karakuş Temmuz 2018 Genel Yorumu


13 / 13


Genel Yorumu

Oldukça hareketli bir aya giriyoruz. 10 Temmuz Jüpiter durağanlaşıp ilerleyecek yani artık şansın yanımızda yer almasıyla hem ilişkilerimiz hem mali konular rahatlayacak.  Başkalarının kaynaklarından daha kolay yararlanacağız.

13 Temmuz’da yengeç burcunun 20.derecesinde Güneş tutuluyor. Bu güzel ve yararlı bir tutulma.  Her ne kadar Retro Plüton-Black Moon kavuşumunun Güneş’e ve Ay’a karşıt açısı nedeniyle gizli sırların açığa çıkmasıyla yıkım yaşasak da, 2 büyük üçgenle yararlılıkları zarardan daha fazla olacak. Öğretici ve aydınlatıcı yanıyla, şefkatle sarıp sarmalanacağımız ve yenileneceğimiz bu yeniay Güneş tutulması bakış açımızı da değiştirecek. Güneş tutulmaları sadece gerçekleştikleri gün değil ay boyunca etkilidir ve gelecek 6 ayı değiştirir.
Venüs-Uranüs-Satürn toprak grubu burçlarda Büyük üçgen açı yapıyor. Güneş/Ay-Jüpiter-Neptün su grubu burçlarda Büyük üçgen açı yapıyor. Bu teknik bilginin özeti şu: toprak grubu burçların değişmesi ve eski düzeni yenilemesi için bir fırsat doğacak. Su grubu burçların yeniliği aynı zamanda büyük bir dileğin gerçekleşmesi anlamına geliyor. Diğer tüm burçlarsa bu yenilikleri doğum haritasındaki ilgili yaşam alanında gözlemleyecekler.
22 Temmuz da Güneş Aslan burcuna geçerek canlı, ego merkezli bir yaşam tarzını öne çıkartmamızı daha eğlenceli ve çocuk sevgisinin, aşkın yükselişe geçtiği bir dönemi tetikleyecek.

26 Temmuz da Merkür yılın 2. Gerileme turuna başlıyor. Ortalama yılda 3 kez gerileyen Merkür yıl boyunca 6 ayımızı gerilemenin etkisinde iletişim problemleri yaşamamıza neden olarak geçirmekte. 26 Temmuz-19 Ağustos arasında oluşacak gerileme Aslan burcunda. Yılın ilk gerilemesi Koç burcundaydı. Son gerilemede Başak/Terazi burçlarında gerçekleşecek.

Aslan burcunda Merkür gerilemesi, aşk, eğlence ve çocuklarla ilgili kararlarda hata yapılmasına, sanatsal aktivitelerin ertelenmesine neden olabilir. Ayrılıkların artacağı bu evrede dikkatli olmakta ve yanlış anlamaların, alınganlıkların, aşırı saygı beklentisinin ayrılığa taşıyacağını bilmekte yarar var.

27 Temmuzun bitmesine dakikalar kala Kova burcu 4.derecesinde Ay tutulması oluşarak yeniden hareketlenmemize neden olacak. Ay tutulmaları gerçekleştikleri ay boyunca etkilidir. Bu sert bir ay tutulması. Bir tam tutulma. Bu nedenle etrafında hare oluşacak ve son yılların moda değimiyle KANLI AY TUTULMASI adını alacak. Bu deyimler henüz astrolojide kabul görmesede popülaritesi nedeniyle sıklıkla kullanılmaktadır.
Kova burcu dostlukları, idealleri, hayat amacını, dilekleri gerçekleştirme gücünü simgeler. Dolunay-Ay tutulması sırasında Retro Mars-şanssızlıkları ve gerilemeyi anlatan Güney ay düğümü ile yaşamımızın kör noktalarını simgeleyen B.M kavuşum halinde. Önce pandoranın kutusu açılacak sonra sırlar ortaya dökülecek ve bu en değerli dostlukların bitişine, öfkenin içte patlamasına ve ideallerin değişmesine sebep olacak. Ne yaparsak yapalım sonuçta kendimizi şanssız hissedeceğimiz, seçimlerimizin sonucu etkilemeyeceği kadersel olayların yaşanacağı bu tutulmayı yararımıza çevirmek için umarsız ve geçmiş deneyimlerden yararlanmayı bilen birine dönüşmeliyiz. Dolunay-Ay tutulmasının Uranüs’le sert açısı yenilenmekte veya başımıza gelen olayın bize yenilik ve iyilik getireceğini kabul etmemekle başlayan acıyı, depresyonu ve öfkeyi anlatıyor. Yenilik yapmak istesek bile koşullar izin vermeyebilir ve koşulları değiştirecek gücü bulamayabiliriz. Gelecek 15 gün içinde koşulları sürekli gözden geçirmek bizi sonuca ulaştırabilir. Biten arkadaşlıkların, kaybolan ideallerimizin acısına odaklanmak yerine yeniye yer açtığımızı fark etmekte yarar var. Satürn-Uranüs arasındaki üçgen yani olumlu açı yenilik için acele etmeden sabırla ve her an değişerek, araştırarak ilerlememize yardım edecek.
İyi değerlendireceğiniz bir ay olmasını dilerim.Su Karakuş Temmuz 2018 Genel Burç Yorumu

Su Karakuş Ocak 2019 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Ocak 2018 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Ocak 2017 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2016 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Ağustos 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Temmuz 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Haziran 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Mayıs 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Nisan 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Mart 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Şubat 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Ocak 2015 Burç Yorumları
Su Karakuş Aralık 2014 Burç Yorumları
Su Karakuş Kasım 2014 Burç Yorumları
Su Karakuş Ekim 2014 Burç Yorumları
Su Karakuş Eylül 2014 Burç Yorumları

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X