Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Aynur Doğan’a Yoğun İlgi

25 – 26 Şubat’ta Babylon’da sahne alacak Aynur Doğan’a büyük ilgi!

Aynur Doğan’a Yoğun İlgi Aynur Doğan’a Yoğun İlgi Pinterest


 

Biletleri satışa çıktığı anda tükenen, Kürtçe müziğin uluslararası alandaki önemli temsilcilerinden Aynur Doğan; özgün müzikleri, güçlü duruşları ve farklı yorumlarıyla fark yaratan birçok sanatçıyı sahnesinde ağırlayan “Güneşin Kadınları” serisi kapsamında Babylon’da.
Özgün sesi ve yorumlarındaki ustalığıyla Kürt halk müziğine yön veren isimlerden Aynur Doğan, Folk Roots (fRoots), The London Times, The Guardian, El Pais, FAZ ve Sons gibi dünyaca ünlü dergi ve gazetelerden övgüler topladı. Avrupa’nın birçok televizyon ve radyo programına konuk oldu. Yavuz Turgul ve Fatih Akın ile ortak çalışmalarda bulunan Aynur Doğan’ın; 2014’te yollarının İstanbul’da kesiştiği Yo-Yo Ma ve Silk Road Ensemble ile beraber verdiği performansı, Oscar ödüllü dünyaca ünlü yönetmen Morgan Neville’in yönettiği “The Music of the Strangers” filminde yer aldı. 2017’de Berklee College of Music’e bağlı “Akdeniz Müzik Enstitüsü” tarafından “Akdeniz Müziği Ustası Ödülü”nü aldı. Avrupa’nın birçok şehrinde festivallerde yer alan ve konserler veren Aynur Doğan, kariyeri boyunca “world music” listelerinin başına yerleşti.
Babylon, sezon boyunca ahalisini “Şimdi. Burada. Beraber.” olmaya davet ediyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X