Berk Atan Röportajı

Berk Atan Röportajı Berk Atan Röportajı Pinterest


Futbolcu ailenin oyuncu oğlu Berk Atan’ı Güneş’in Kızları dizisinde izledik. Mantıklı ve uzlaşmacı biri, güler yüzlü ve samimi, birlikte geçirdiğimiz kısacık vakit ve söyleşimiz bu özelliklerini anlamak ve sağlamasını yapmak için yeterli oluyor. Yolun başında olduğunu ve hayatına her gün yeni bir bilgi, tecrübe katmak istediğini yazının devamında siz de okuyacak, bu ayakları yere basan genç ve sportmen aktörle tanıştığınıza memnun olacaksınız.Oyuncu olmayı modellik yarışmasına katılmadan önce de istiyor muydunuz?
Aslında ilk başta kaleciydim, futbol oynuyordum. Babam da eski futbolcu ve ailemin geri kalanında da profesyonel futbolcular var. 2011’de İstikbal Vaat Eden, 2012’de ise birincilik ünvanlarını aldım Best Model of Turkey yarışmasında. Hemen sonrasında da Her Şey Yolunda Merkez dizisinde rol almaya başladım.

Futbol şimdilerde hala hayatınızda mı?
Vallahi şu an halı saha maçı yapmaya korkuyorum, bir sakatlık olur diye. Daha çok izleyici olarak devam ediyor futbolla ilişkim ve iyi bir Galatasaray taraftarıyım.

Okula nasıl yetişiyorsunuz bu tempoda, oyunculuk eğitimi alıyorsunuz değil mi?
Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk bölümü ikinci sınıftayım şu an. Çok yoğun çalışıyoruz ama okulun benim için çok önemli olduğunu düşünüyorum ve tempomu ona göre ayarlamaya
çalışıyorum. Oyunculukta daha yolun başındayım ve çok severek yaptığım bir şey. Bir kural koydum kendime,
hayatım boyunca her gün, ufak büyük fark etmeksizin, yeni bir şey katmak istiyorum hayatıma. Bir bilgi de olabilir, bir yetenek de. Bence oyunculuk böyle bir şey zaten, asla ‘Bitti, ben oldum artık,’ diyemeyeceğiniz bir meslek.Hangi oyuncular etkiliyor sizi en çok?
Ben yabancılardan Michael Douglas’ı çok seviyorum. Aynı şekilde Tom Cruise’u da. Ülkemizden ise Haluk Bilginer’e bayılıyorum. Bu insanlar ne yaparlarsa izliyorum, takip ediyorum.

Oynamayı hayal ettiğiniz bir rol var mı?
Bir dönem işinde güçlü, tarihi bir karakteri canlandırmak isterdim. 

Aileniz bu futbol geleneğini bozduğunuz için kızgın mı size?
Ben ailenin tek çocuğum. Annem, babam ve ben üçlüsü biraz arkadaş gibiyiz aslında. Verdiğim kararı hiç sorgulamadılar ve her zaman destek oldular bana sağ olsunlar. Aile önemli bir faktör, arkanızda duran bir ailenizin olduğunu bilmek gerçekten güven veriyor insana.

Aileniz İzmir’de değil mi?
Evet İzmir’deler. Ziyaretime geliyorlar sık sık. Benim tüm sülalem İzmir’de (gülüyor).

Yakın gelecekte İzmir’e dönmek istiyor musunuz?
Emekli olunca herhalde. Kışı bile yaz gibi yaşayan bir şehir İzmir, o yüzden tabii ki isterim. Ailemi, evimi özlesem de, İstanbul’u ve buradaki yaşamımı çok seviyorum.

Bir kadında sizi ilk etkileyen şey nelerdir?
Kadın, erkek olarak ayırmaksızın, bir insanda en önemli vasıf samimiyet ve pozitif enerji. Bir insanın kalbinin temizliği, samimiyeti, zekası beni etkileyen tarafları. Zaten bence içinin güzelliği insanın dışına da vuruyor. Biraz modadan bahsedelim, şu an sizi spor giysilerle görüyorum, hep böyle misinizdir günlük hayatınızda?
O günkü ruh halime göre değişiyor giyim stilim. Sete giderken genelde sportif tercihler yapıyorum, fakat normal yaşantımda klasik de giyindiğim oluyor.

Nasıl tanımlıyorsunuz karakterinizi?
Normal hayatta çok kararsızımdır her konuda. Terazi burcunun en önemli özelliğiymiş bu zaten. Normalde burçlara çok ilgim yoktur ama her insan kendi burcunu okur ya, benimkinde de hep bu yazıyor. Fikir almayı seviyorum, kendi işini yapan insanların o işle alakalı fikrini almak hoşuma gidiyor.

O fikir eleştiriye kaçtığı zaman ne düşünüyorsunuz?
Ben eleştirinin insanı geliştirdiğini düşünüyorum. Kendi hakkınızda her zaman pozitif yorumlar duymak da bir o kadar yanıltıcı oluyor. O yüzden eleştiriye açık bir insanım tabii ama kimden geldiği de önemli. Eleştiren insanın gerçekten mesleğinde saygın, kendini kanıtlamış bir insan olması lazım ki söylediklerinin benim için yapıcı bir tarafı olsun.

Rol arkadaşınız Emre Kınay’dan nasıl yorumlar alıyorsunuz oyunculuk hakkında?
Bizim Emre’yle bir ağabeykardeş ilişkimiz var. Aynı şekilde yönetmenimiz Sadullah Çelen hakkında da böyle hissediyorum, hep diyorum zaten onlar bu işteki en büyük şanslarım diye...
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X