Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Berna Laçin'den Tiyatrodaki 30. Yılında Tek Kişilik Performans: "Hayal Satıcısı"

Berna Laçin, tiyatrodaki 30. yılında tek kişilik muhteşem bir performansla seyirci karşısında!

Berna Laçin'den Tiyatrodaki 30. Yılında Tek Kişilik Performans: "Hayal Satıcısı" Berna Laçin'den Tiyatrodaki 30. Yılında Tek Kişilik Performans: "Hayal Satıcısı" Pinterest


 

Her zaman başarılı ve iddialı prodüksiyonlara imza atan Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Hayal Satıcısı, sezon boyunca tiyatro sevenlerle buluşmaya devam edecek!
 
Bir fal kahvesi, iki yaşam arasına sıkışıp kalmış bir kadın; gelenler-gidenler, içinde bulunduğu cendereden çıkamayanlar...
 
Hayal Satıcısı, gerçek bir yaşam hikâyesinden yola çıkarak kadınlığın  ezberlenmiş söylemlerine ayna tutmakta ve hapsoldukları bu dünyadan çıkışı engelleyen görme biçimini, özellikle de eril dili ve yarattığı körlüğü sorgulatma çabasındadır. Oyunda da söylendiği gibi Erkek dediğin katil olur olmasına ama kurban olamaz asla.
 
Önce istediğine kendin inanacaksın, sonra başkalarını inandıracaksın, inanmayanların da kafasını kıracaksınOdun Kral
 


Berna Laçin, Zehra İpşiroğlu’nun, ‘Duygu Asena’ ödüllü eserinden, kendi oyunlaştırdığı ve gerçek bir kadın yaşam öyküsünden yola çıkan Hayal Satıcısı ile nasıl buluştuğunu şöyle anlatıyor:
 
Her zaman, kadınları anlatan, öğrenilmiş kadınlığa, kabullenilmiş erkekliğe ayna tutan bir hikâyeyi sahneye taşımak, bunu da kadın iş birliği ve kız kardeşlik gücüyle yapmak istedim. İşte benim hayalim… Ve bir gün, her gün okuduğum onlarca yeni oyun arasından, Falcı Serpil göz kırptı bana.
 
Bugüne değin denenmemiş bir üslupla, meddah geleneğimize bir kadın oyuncu olarak tutunup, müthiş fikirler, ironiler, tespitler ve esprilerle bezeli metni, manilerimizin müziğinin diliyle anlatmak istedim.
 
Hayal Satıcısı, Berna Laçin’in büründüğü rollerle seyirciye çok tanıdık karakterler sunuyor. Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu ve ilk günden izleyicinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Hayal Satıcısı, sezonun en iddialı oyunlarından biri olmaya ve ödülleri toplamaya aday!
 
Zehra İpşiroğlu’nun yazdığı, Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği; dramaturjisini ise Berfin Zenderlioğlu ve Berna Laçin’in paylaştığı oyunun; dekor tasarımı Serkan Kavurt’a, ışık tasarımı Alev Topal’a, afişi Dilek Seferoğlu’na, efekt Burçak Çöllü’ye, kostüm Çolpan Butik Tasarım’a, oyun fotoğrafları Dilan Bozyel’e ait. Reji Asistanlığını ise Mia Elif Öcal üstleniyor.
 
Hayal Satıcısı, 5 Şubat’ta 20:30’da Baba Sahne’de, 8 Şubat’ta 20:30’da CKM A Salonu’nda, 10 Şubat’ta 20:30’da Oyun Atölyesi’nde, 22 Şubat’ta 20:00’da Avcılar Barış Manço Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşacak.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X