Burak Deniz Röportajı

Burak Deniz Röportajı Burak Deniz Röportajı Pinterest


 

En son Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Toprak rolünde izlediğimiz Burak Deniz şimdi Gecenin Kraliçesi’yle ekranlara döndü. Yeni projesiyle ilgili heyecanı gözlerinden okunan Burak, neslinin en gelecek vaat eden oyuncularından biri. Genç yaşına rağmen arkasında pek çok proje barındırıyor, tecrübe biriktiriyor ve gözlerden uzak bir yaşam sürüyor. Sohbetimiz koyulaştıkça karşımızdakinin özgür ve bağımsız ruhunun yanında işini ciddiye alan, dakik, öğrenmeye meraklı ve beraber çalıştığı herkesi memnun etmek için özenen biri olduğunu gözlemliyoruz. Marcello Mastroianni ve Alain Delon gibi idollerimizde görmeye alışkın olduğumuz romantik ve maskülen havası ise cabası…

Kötü karakterleri oynamayı çok sevdiğini belirtmişsin, bu durum devam ediyor mu?

Aslında evet; ama bunun üstüme yapışmasından da korkmuyor değilim (gülüyor). 

Gecenin Kraliçesi dizisinde hangi oyuncularla en çok sahnen var?

Daha çok halam(Seda Akman) ve eniştemle (Selim Bayraktar) sahnem var. Ne kadar rahat olduğumu anlatamam. 

Bu dizide nasıl bir gardırobun var?

Tatlı Küçük Yalancılar’da ekranda görmeye alışık olmadığımız denli stil sahibi bir erkekti Toprak. Herkes Toprak’ı çok sevdi ve evet, giyimini de (gülüyor). Buradaki karakterim Mert’in stili biraz daha ciddi, Toprak’ınkine göre daha klasik.

Ne heyecanlandırıyor seni en çok mesleğinle ilgili?

Bana sunulan alan ve canlandıracağım karakterler… Şansım ve talepler el verdikçe gelen rollerin daha derin olmasına beni daha çok zorlamasına dikkat ediyorum. Kendimi ne kadar kaybedebileceğim kısmı beni çok heyecanlandırıyor. Yabancı bir yapımda yer almak, gelebileceğim en üst seviyeye varmak şu an önümdeki en ulaşılabilir hedef gibi görünüyor…

Neredeyse çocuk yaştan beri bu mesleğin içindesin, nasıl karar verdin oyuncu olmaya?

Alışıldık bir cevap olacak belki ama gerçekten eğer bu işi yapma şansım olmasa ne yapardım bilmiyorum… İzlediğim her filme kendimi koyardım ufakken (gülüyor). Hep ekranın diğer tarafında olmak isterdim… Biraz da şans var tabii. Buna inanarak geldim İzmit’ten İstanbul’a.Seni etkileyen bir film miydi, ya da yönlendirenler kimlerdi?

Küçük bir çocukken de çok fazla film izlerdim şimdi de öyle... İzlediğim, ilgimi çeken bütün filmler çok etkilerdi beni, sinemanın çıkışında bitmezdi benim için o hikaye, çocukluk işte (gülüyor). Ama o hayal gücü şimdi çok işime yarıyor… Ailem büyük ölçüde arkamda durdu, başarabildiğimi gördükten sonra güvenleri daha da pekişti tabii.

Karar verdikten sonra neler yaptın, nasıl geliştirdin yeteneğini?

Daha çok izledim, okudum, konuştum, gözlemledim… Kişisel koçlardan ufak çaplı eğitimler aldım ve almaya da devam ediyorum. Hayatınıza giren her insanın, her filmin ve her okuduğunuz kitabın size yeni bir şeyler kattığına inanıyorum. 

Kimler yardımcı oldu sana bu süreçte en çok?

Bir sorunum olduğunda yaş ve statüsüne bakmaksızın çekinmeden sorarım… Bu hayatta karşılaştığım herkes bana bir şekilde yardım etti gibi hissediyorum. Bu yolda başından beri beraber çalıştığım hayattaki tek patronum ise Gökçe Doruk Erten, o hep yanımda oldu.

Kariyerinde bir kırılma noktası yaşadığına inanıyor musun?

Toprak rolü benim için öyle oldu, kendime en yakın hissettiğim ve keşke gerçekte arkadaşım olsa dediğim biriydi o… Aslında oynadığım her karakter benim için yeni bir tecrübe ve bir şeyler öğrenmek demek. 

Bir işin var, ama bir türlü başına oturmak istemiyorsun, etrafında dolandığın o anlarda ne yaparken bulursun kendini?

Televizyonda kanalın sembolüne alık alık bakarken kaldığım çok olur (gülüyor). Tembel biri değilim ama üşengeç zamanlarım olur. Böyle anlarda kendimi birazcık daha disipline etmem gerekiyor sanıyorum.Sinemada ilk izlediğin filmi hatırlıyor musun?

Küçük Deniz Kızı ve Herkül (gülüyor).

Sinemada en son ne izledin?

Macbeth.

Dizi seyrediyor musun?

Daha çok yabancı dizi izliyorum. Game of Thrones, Mozart in the Jungle favorilerim bir de kısa bir süre önce Sherlock’u izlemeye başladım, şiddetle tavsiye ediyorum. Onun dışında çok fazla televizyon izlemiyorum.

Kaçak dizisinde seni buz hokeyi oynarken izlemiştik, hala oynuyor musun?

Buz hokeyini seneler önce bıraktım ne yazık ki, okul iş derken üzerine pek düşemedim. Ama iyi ki yapmışım dediğim aktivitelerdendi, bana kattığı şeyler saymakla bitmez… Yaşım ilerledikçe spora daha çok ihtiyacım olduğunu hissediyorum, hem görüntüm hem kondisyonum açısından.

Kova burcusun, hangi özelliklerini taşıyorsun burcunun?

Kova’nın özgürlükçülüğünü ve kendi alanlarına ihtiyaç duymasını seviyorum.

Karakterini nasıl tanımlıyorsun?

En yakınlarına sorsak onlar ne derler senin hakkında? Dengesiz bir ruh haline sahibim, o yüzden budur diyebileceğim bir şey bulamadım. Ama uyum sağlama ve girişkenlik konusunda hiç zorluk çekmem. Sabırsızlık ise hat safhada, bununla beraber biraz kolay öfkelenen bir ruh hali çıkıyor bende ortaya.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X