Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Canan Dağdeviren'in Mucize Buluşu

Dr. Canan Dağdeviren mucize tişörtü bebeklerden yaşça büyük kişilere kadar herkesin kullanabileceğini belirtti.

Canan Dağdeviren'in Mucize Buluşu Canan Dağdeviren'in Mucize Buluşu Pinterest


 

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde başarılı işlere imza atmaya devam eden Dr. Canan Dağdeviren bu kez mucize tişört ile karşımızda. Bu elektrikli tişört ateş, solunum ve nabız kontrolü yapabiliyor ve bebeklerden yaşça büyük kişilere kadar geniş bir kullanım skalasına sahip. 
Tişört gibi giyilebilen sistem, hastanın bulgularını elektronik raporla doktora iletiyor, Dağdeviren bu tişörtün koronavirüs hastalarında da kullanılabileceğini belirtti. 
Bu muhteşem buluşu aslında uzayda kullanmak için tasarladığını söyleyen bilim insanı Canan Dağdeviren koronavirüs salgını sırasında sonuca ulaşmış olmalarına ekipçe çok sevindiklerini, bu tişört sayesinde birçok kişiye ulaşabileceklerini ekledi. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X