Cartier 'Tank Cintrée' Yüzüncü Yılını Kutluyor

Cartier, Tank Cintrée’nin yüzüncü yılını, özgün modeline sadık kalınarak yeniden yorumlanan ve 150 sınırlı parçadan oluşan edisyonu ile kutluyor.

Cartier 'Tank Cintrée' Yüzüncü Yılını Kutluyor Cartier 'Tank Cintrée' Yüzüncü Yılını Kutluyor Pinterest


 

Modelin 21. yüzyıla uzanışını da temsil eden bu yeni yorumla Cartier,  saatçilik alanındaki imza tasarımlarının yeni yorumlarının da başarısını kanıtlıyor. 
  
Sade ve kavisli tasarımı, dikey kasasının kapsamı ve açık sarı rengindeki kadranının zarafetiyle 'Tank Cintrée', daha tasarlandığı ilk gün estetik tutkunlarının dikkatini çekti. Lansmanından önce satışı gerçekleştirilen bu yeni edisyon için ise, Tank modeli boydan uzatılarak kasasının kavisli yapısıyla vurgulandı. Konfor ve ergonomiyle özdeşleşen modelin adı, saatin doğallıkla bileği kavramasına imkan tanıyan kavisli yapısından geliyor.
 
Kasa kalınlığı bugün 6.40 mm olan saatin tüm ikonik özellikleri korundu; demiryolu deseni, romen rakamları, elma formunda akrep ve yelkovan, safir kabaşonla bezeli kurma kolu ve Ardillon tokalı kayış. 1921’deki tasarımından bu yana değişmeksizin varlığını sürdüren bu estetik imza, bugün saatçilik dünyasının klasikleri arasında yer alıyor. Üstelik, atölyenin manuel kurmalı mekanizması olan 9780 MC kalibreye sahip. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X