Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Cemiyet Hayatının Ünlü İsimleri Corona Virüsüne Karşı Bir Arada

Cemiyet hayatının ünlü isimleri, Mert Aslan moderatörlüğünde Prof. Dr. Erdem Yeşilada ile PhytoRelief Talks’ta bir araya geldi.

Cemiyet Hayatının Ünlü İsimleri Corona Virüsüne Karşı Bir Arada Cemiyet Hayatının Ünlü İsimleri Corona Virüsüne Karşı Bir Arada Pinterest


 

Bilimsel fitoterapi alanının öncü isimlerinden AlchemLife’ın fitoterapötik ürünü PhytoRelief ile influenza ve corono virüsüne karşı 360 derece korunma yöntemlerinin anlatıldığı davet başarılı moda editörü Mert Aslan’ın ev sahipliğinde Spago’da gerçekleşti. Cemiyet hayatının ünlü isimlerini bir araya getiren PhytoRelief Talks’ta, Yeditepe Üniversitesi Farmakognozi ve Fitoterapi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada virüslerden korunmak için neler yapılması gerektiğini anlattı. AlchemLife Avrupa Genel Başkanı Recai Özbir de fitoterapötik ürünlerle ilgili bilgi verdi.
Davete Begüm Kütük, Ceylan Çapa, Şebnem Çapa, Aslı Şen, Edwina Sponza, Mehtap Elaidi, Çiler Geçici, Nihan Peker, Yasemin Öğün, Özlem Avcıoğlu gibi isimler katıldı. Grip tehlikesine karşı çocukları ve sevdikleri için endişelenen ünlüler, Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın tavsiyelerini uygulayacaklarını ve yakınlarına da anlatacaklarını söyledi.
 
Mikropların Boğazınıza İnmesine İzin Vermeyin
Misafirlerin yoğun ilgi ile dinlediği Mert Aslan’ın moderatörlüğünde yapılan PhytoRelief Talks’ta Prof. Dr. Erdem Yeşilada, gerek influenza gerekse corona virüsünden korunmada yapılacak en önemli şeyin mikropların boğazımızdan aşağıya inmesini engellemek olduğunu vurguladı.
Prof. Dr. Yeşilada, “İster ülkemizde görülen H1N1 adıyla anılan şüpheli virüsler ister corona virüsü olsun tedavide aynı protokoller uygulanıyor. Asıl önemli olan bu virüslerin çoğalmasını, hücrelere enfekte etmesini, bulaşmasını engellemek için koruyucu önlemler almak. Bu virüsler alt solunum yoluna yani akciğere gidince, orada enfekte oluyor, hastalık zatürreye dönüşüyor ve o nedenle ölümcül etki yaratıyor. Bu noktada boğazımız çok önemli. Boğazımızı virüsten korumamız lazım” diye konuştu.
 
Nar Meyvesi Kabuğu, Zerdeçal ve Zencefil ile Güçlü Koruma
“Özellikle kalabalık yerlerde mutlaka yanınızda koruyucu şekersiz pastil bulundurun” diyen Prof. Dr. Erdem Yeşilada, nar kabuğu, zerdeçal ve zencefil içeren pastillerin mikropları ağızda hapsederek yok ettiğini anlattı: “Bu pastillerden bir tanesini ağzınıza atacaksınız. O pastilin bulunduğu sürece en az bir saat boyunca bir şey yiyip içmeyeceksiniz. Çünkü bunlar mideye gittiğinde etkisini kaybediyor. Nar meyvesinin kabuğu bu virüse karşı son derece önemli. Bunun yanı sıra içeriğinde zencefil ve zerdeçal bulunan şekersiz pastiller tedavide önemli bir yere sahip. Boğazınızda herhangi olumsuzluk hissettiğinizde günde 6 taneye kadar pastil alabilirsiniz. Çocuklarınız için de kullanabilirsiniz. Hamileler de bu pastille mikroplara karşı koruma sağlayabilir.”
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X