Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Christian Dior'un İlk Kadın Kreatif Direktörü

Christian Dior'un İlk Kadın Kreatif Direktörü Christian Dior'un İlk Kadın Kreatif Direktörü Pinterest


 

Christian Dior, Maria Grazia Chiuri’nin markanın yeni kreatif direktörü olarak göreve başlayacağı onayladı. Böylece Kasım 2015’te marka ile yollarını ayıran Raf Simons’ın yerine geçen Chiuri, Dior’un ilk kadın kreatif direktörü oldu.

“Dior için çalışmak büyük bir onur” diyen Chiuri sözlerine şunları da ekledi: “Saf kadınsı tasarımlarıyla tanınan bu markanın kreatif bölümünde yönetici pozisyonda olan ilk kadın olmak benim için çok büyük bir sorumluluk. Markanın zengin geçmişi, moda için hala bir ilham kaynağı. Kendi vizyonumu paylaşmak için sabırsızlanıyorum."

Christian Dior Couture’un başkan ve CEO’su Sidney Toledano, “Maria Grazia Chiuri’nin Christian Dior Couture ailesine katılması konusunda çok heyecanlıyım” dedi ve şunları ekledi: “Kadınlara bakış açısı hem duygusal hem de şiirsel ve bu konuda Monsieur Dior’u andırıyor. İnce işçiliğe olan tutkusu ve couture tasarımlarında olan ustalığı bizim işçiliğimizle iyi bir uyum sağlayacaktır.”

Önümüzdeki haftalarda görevine başlayacak olan Chiuri, kadın haute couture, hazır giyim ve aksesuar koleksiyonları üzerine çalışacak ve ilk defilesini 30 Eylül’de yapılacak.


Maria Grazia Chiuri, 2008’den beri meslektaşı Pierpaolo Piccioli ile Valentino’da kadın giyim koleksiyonlarını hazırladı. Birlikte Roma'daki Istituto Europeo di Design’da aldıkları eğitimden beri tanışan ve yirmi yılı aşkın bir süredir birlikte çalıştığı Piccioli’nin ise Valetino’da kreatif direktör olarak çalışmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X