Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Ciddiye Almayı Bırakmanız Gereken Dört Akneli Cilt Miti

Aknelerinizi kabusunuz haline getirmeyin.

Ciddiye Almayı Bırakmanız Gereken Dört Akneli Cilt Miti Ciddiye Almayı Bırakmanız Gereken Dört Akneli Cilt Miti  Pinterest


 

  • Cildiniz Kirli Olduğu için Akne Çıkarmıyorsunuz 
Gece yarısı yediğiniz çekirdek, cips veya pizza ertesi sabah yüzünüzde akne çıkarmayacak. Elbette tüm yüzünüze sürmezseniz. Akne çıkarmanız cildinizin içerden ya da dışardan pis veya kirli olduğu anlamına gelmez. Hormonlarınız ve genetiğiniz, cildinizi dün akşam ne yediğinizden daha çok etkiliyor. 
  • Siyah Noktalarınızı Sıkarak Sivilcelerinizden Kurtulamazsınız
Siyah noktalarınızı sıkmak cildinizde reaksiyona sebep olabilir. Cildinizi böyle yıpratmamalısınız. Bu hiçbir şeyin çözümü değil. Bunun yerine haftada veya 15 günde bir siyah nokta bantları kullanmayı deneyin. 
  • Yüzünüzü Sık Sık Yıkamak Sizi Akneden Korumaz 
Yüzünüzü gün içinde ikiden fazla güçlü içeriğe sahip ürünlerle yıkamanız cildinizi yıpratır ve sizi aknelerinizden kurtarmaz. Aksine ertesi güne daha çok akneyle uyanabilirsiniz. 
  • Gözeneklerinizden Kurtulabilirsiniz
Gözeneklerinizden tamamen kurtulamazsınız, bu kalıcılığı olan bir durum değildir. Gözeneklerinizin görünümünü küçültebilirsiniz. Ayrıca yaşınız ilerledikçe cildiniz elastikiyetini kaybedeceği için gözenekleriniz zaten gözle görülebilir hale gelecektir. 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X