Cilt Bakımı ve Estetik Kültürü Günden Güne Değişiyor

Revo Facial Aesthetics Türkiye’de göz estetiğinin burun estetiğini geçtiğini, yenilikçi cilt bakım teknolojilerinin hızla ivme kazandığınız açıkladı.

Cilt Bakımı ve Estetik Kültürü Günden Güne Değişiyor Cilt Bakımı ve Estetik Kültürü Günden Güne Değişiyor  Pinterest


 

Türkiye’nin ilk göz çevresi ve yüz odaklı, yenilikçi güzellik kliniği Revo Facial Aesthetics, Türkiye’de göz estetiğinin burun estetiğini geçtiğini, yenilikçi cilt bakım teknolojilerinin ise klasik yöntemlerinin önüne geçtiğini açıkladı.

Erikoğlu Yatırım Holding tecrübesi ve güvenilirliğiyle Türkiye’nin uzman hekimlerini bir araya getiren, Türkiye’nin ilk göz çevresi ve yüz estetiği odaklı wellbeing merkezi Revo Facial Aesthetics ikinci yılını kutluyor. “İyi düşün, iyi hisset, iyi bir cilde sahip ol” felsefesiyle yola çıkan Revo Facial, Türkiye’nin ilk göz çevresi ve yüz estetik kliniği olarak Levent’te hizmet veriyor. Kliniğin içerisinde yaratılan farkındalık stüdyosu, şehrin kaotik tarafından ve stresinden uzaklaşmak isteyenlere yeni bir deneyim sunuyor.

Revo Facial, cerrahi ve ameliyatsız estetik metotlarının yanı sıra cilt bakımında da hastalarına doğru tanı ve tedaviler ile çözümler sunuyor. İnsan sağlığı ve önemini en iyi anlayan kliniklerden biri olarak, deneyimli doktorların yanı sıra teknolojik alt yapısı ile de en iyi tedavi yöntemlerini hastalarıyla buluşturuyor. Cilt doğru analiz edilerek hastanın ihtiyacı belirleniyor, daha sonra ihtiyaca yönelik tedaviler uygulanıyor. Revo Facial Aesthetics estetik uygulamaları beraberinde kozmetik dermatolojide leke tedavisi, medikal cilt bakımları, somon-DNA, kök hücre fibroblast ve göz çevresi estetik tedavileri ile öne çıkıyor.

Revo Cilt Bakımları
Revo, sağlıklı yaş almada en önemli etmenin düzenli cilt bakımı olduğunu belirtiyor. Misafirlerinin cilt analizi sonrası Revo’nun uzman ekibi tarafından cildin özelliklerine ve ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan medikal cilt bakım protokolleri ile Revo, sağlıklı yaş alma sürecine katkıda bulunuyor. Revo misafirlerine özel Revo Club üyeliği ise misafirlerin düzenli cilt bakımlarını kolaylıkla takip etmelerine olanak sağlarken aynı zamanda Revo’da uygulanan diğer işlemlerde de indirimler elde etmelerini sağlıyor.

Oküloplastik Cerrahi
Karşımızdaki insanın duygu ve düşüncelerini anlamak için yüzüne baktığımızda ilk odaklandığımız yer şüphesiz ki gözleri oluyor. Bugün konuşmadan bile anlaşabildiğimiz bir organımız varsa o da gözlerimiz dolayısıyla da çoğu insan daha genç ve etkileyici bakışlara sahip olmayı hayal ediyor. Mimiklerimizin ve yılların etkisini en rahat fark edeceğimiz yer yine göz çevremizde oluşan gözaltı morlukları, gözaltı torbaları, halk arasında kazayağı olarak bilinen göz çevresindeki ince ve kalın çizgiler, göz kapağı düşüklüğü gibi kişiyi rahatsız edecek, yaşını kolaylıkla ele verecek etkiler oluşabiliyor. Göz çevresinin değişmesindeki etkin faktörler ise uyku düzensizliği, genetik, cilt yapısı, stres, yorgunluk ve çevresel değişiklikler ile hava kirliliğini gösterebiliriz. Göz çevresindeki yorgunluk, çizgiler, gözaltı morlukları ve göz kapağı düşüklüklerini onardıktan sonra cilt aydınlık, ışıldayan duru bir görünüme sahip oluyor. Gelin birlikte Revo Facial Aesthetics uygulamalarına göz atalım.

Revo’da, operasyonları,  Türkiye’de oküloplastik cerrahi alanında uzmanlığı olan Op. Dr. İskender Alkın Solmaz tarafından uygulanan Oküloplastik cerrahi (göz çevresi cerrahisi ya da okülofasiyal cerrahi), göz çevresi, göz kapakları, gözyaşı yolları ve göz çukuru etrafında ortaya çıkan komplikasyonların rekonstrüktif cerrahi uzmanlığıyla düzeltilmesini sağlayan branştır. Göz kapağı ve göz çevresi vücuttaki diğer dokulardan çok daha hassas bir bölgedir. Göz kapağını açan ve kapayan kas; yağ dokuları, gözyaşı bezi, gözyaşı drenaj sistemi, cilt ve destek dokularından oluşur. Oküloplastik cerrahide, genel göz sağlığının korunmasına hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir.

Blefaroplasti
Göz kapağı estetiği ya da blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarına uygulanır. Sarkmış deri fazlalığı fazla kas dokusunun çıkarılması, göz çevresinin gerdirilmesi uzman plastik cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır.

Yaşın ilerlemesiyle beraber yer çekiminin etkisiyle doğal olarak ciltte sarkmalar olur. Gözlerimizde torbalanma, ciltte bollaşma, renk değişimi, fazlaca güneş ışığına maruz kalma, düzensiz uyku, alkol ve sigarada cildimizin düşmanıdır erkenden yaşlanmaya sebep olur.

Badem Göz Ameliyatı
Son yıllarda göz kapağı estetiği ameliyatları ile paralel olarak gündemde yer almaya başlayan uygulamalardan bir tanesi de badem ya da kedi gözü operasyonu. Her ne kadar isim olarak sadece estetik amaçlı ve yeni “trend” gibi görünse de bu tarz uygulamalar aslında yıllardır oküloplastik cerrahlar tarafından özellikle birtakım deformitelerin düzeltilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Mesela yüz felci sonrası gözkapaklarının kapanmasında problem yaşayan veya travma veya cerrahi sonrası (geçirilmiş bir alt kapak estetiği örneğin) sarkan ve tam kapanamayan alt kapakların onarılmasında, göz kapağı tümörlerinin rekonstrüksiyonunda benzer yöntemlerle gözkapaklarının şekil ve fonksiyonu düzeltilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü (Ptosis)
Göz kapağı hastalıklarının en sık rastlanılan şekli "pitozis" olarak adlandırılan üst göz kapağının düşüklüğüdür. Üst göz kapağı normal şartlarda gözün saydam tabakası (kornea) ve renkli tabakasını (iris) yukarıdan 1-2 mm örtecek şekilde durur. Göz kapağı normal yerinden daha aşağıda duruyorsa bu duruma pitozis adı verilir. Pitosis düzeltilmesi için tedavi seçeneği cerrahidir. Operasyon genellikle lokal anestezi altında hastane ortamında yapılır. Bebek veya çocuklarda ise genel anestezi kullanmak gerekir. Operasyon için üst göz kapağı estetiğine (blefaroplasti) benzer şekilde göz kapağı üzerinde kapağın katlandığı cilt kıvrımı kesi yeri olarak kullanılır. Kapak estetiğinden farklı olarak yapılan kesiden daha derine inilerek göz kapağının ana kaldıracı olan levator kası aponörozuna ulaşılır. Uygulanan işlem temel olarak eğer kas yerinden ayrıldıysa ve geriye doğru kaçtıysa bunu yerine oturtmak, yerinde ama iyi çalışmıyorsa katlamak veya kısaltmak suretiyle güçlendirmektir.

Dermokozmetik İşlemler
Cerrahi operasyonlara ilaveten sağlıklı bir cilt yapısı ve yaş alma süreci için gerekli dermokozmetik işlemler de, Revo’da Dermatolog Uzm. Dr. Nagihan Sahillioğlu tarafından, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştiriliyor.

Leke Tedavisi
Cilt lekeleri günümüzde herkeste görülen bir problemdir. Bu problemlerin nedeni doğuştan gelen lekeler, sonradan oluşan lekeler, güneşe maruz kalma, enfeksiyona maruz kalma birçok nedeni bulunur. Tedavimiz lekenin yerleşim yerine ve derinliğine bağlı olarak değişim gösterebilir. Kimyasal ve enzimatik peelingler, lazerler, leke açıcı mezoterapiler leke tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında artı tedavi olarak mezoterapi kullanılır.

Somon DNA Tedavisi
Zamanla ve çevresel faktörlerin etkisiyle kaçınılmaz olarak cilt kalitesi bozulmaktadır. Kollajen ve elastin lifler parçalanır ve vücudun kendi hyaluronik asit miktarı ve işlevi değişir. Cilt daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalır. Yıpranan cildiniz gençleştirme hücrelerin yeniden tazelenmesine neden olur. Somon DNA tedavisi cildinizin kaybettiği nemi ve canlılığı yeniden kazandırır ve cilt hızla kendini onarır. Bu uygulamadan sonra cilt her yeni güne cildinizi parlak ve genç güzelliğinize kavuşulur.

HIFU (Fokuslu Ultrason)
Hıfu işlemi ameliyatsız yüz germedir. Odaklanmış ses dalgalarıyla cildin en alt tabakalarına inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma ve incelme sağlar. İşlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. Uygulama öncesi cilt analizi yapılır. Uygulama uzman hekimler tarafından yapılır.

Kök Hücre Fibrolast
Cildinizde azalan kolojen ve elastinin azalması kırışıklıklara ve deride sarkmaya yol açmaktadır. Hastanın kendi fibroblast hücreleri alınarak laboratuvar ortamında çoğaltılır ve sorunlu bölgelere enjekte edilir. Sonuç olarak kırışıklıklar azalır, cilt elastikiyetine yeniden kavuşur.

 

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X