Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Çocuklarınızla Evde Keyifli Vakit Geçirmek için Beş Öneri

Çocuğunuzun ihtiyaçlarını desteklemek için birlikte çeşitli aktiviteler yapmaya ne dersiniz? İşte size birbirinden renkli beş öneri!

Çocuklarınızla Evde Keyifli Vakit Geçirmek için Beş Öneri Çocuklarınızla Evde Keyifli Vakit Geçirmek için Beş Öneri Pinterest

Birlikte Yemek Yaparak Farklı Tarifleri Denemek
Mutfak, kuşkusuz ki çocuklarla keyifli vakit geçirmek için en ideal ortamlardan biri.  Çocuğunuzla birlikte yemekler yapabilir, tatlılar hazırlayabilir ya da yeni tarifler keşfedebilirsiniz.Çocuklar, dokunarak, tadarak, görerek, hissederek ve duyarak öğreniyor. Haliyle yeni tatlar, kokular ve şekillerle tanıştıkları mutfak da onlar için öğretici bir aktivite alanı haline geliyor. Yemek yapmak, aynı zamanda çocukların farklı malzemeleri,  uyumlu bir şekilde bir araya getirmelerini sağlıyor. Çocuklara hangi malzemenin hangi baharatlarla tatlandırılabileceği gibi bilgiler vermek, zihinlerini çalıştırma biçimlerini de etkileyerek yaratıcılıklarını artırıyor.
 
Puzzle Yapmak
Yetişkinler için keyif verici, dinlendirici bir uğraş olan puzzle, çocukların rengarenk dünyalarında da önemli bir role sahip. Öyle ki uzmanlar puzzle’ı tamamlayan çocukların karışık parçalardan bir bütün oluşturmasının keyfini yaşadığını ve kendine olan güvenlerinin arttığını söylüyor. Puzzle, bu yönüyle çocukların duygusal-sosyal gelişimine olumlu yönde katkı sağlıyor.Çocukların el-göz koordinasyonunun yanında ince motor becerilerini geliştirme fırsatı da sunan puzzle’lar, problem çözme konusunda destek sağlarken hafızalarını da güçlendiriyor.
 
Renkli Hediyelik Kartlar Hazırlamak
Çocuğunuza en yakın arkadaşlarına hediye etmek için kart hazırlaması konusunda destek olmaya ne dersiniz? Bunu yapmanın çok kolay bir yolu var. Üzerinde yıldız figürü olan bir taslak bulup, kartuşsuz ve çok düşük maliyetle baskı imkanı almayı sağlayan HP Smart Tank yazıcı  ile çıktı alabilirsiniz. İçerisinden çıkan mürekkep ile üç yıla kadar baskı alıp net ve canlı renkler elde edebilmek de oldukça mümkün.www.hp.com.tr/smarttank


Gelelim bu kartı nasıl yapabileceğinize… Çıktı aldığınız yıldız figürünün olduğu yeri, yıldızın içi boş kalacak şekilde kesin. Boş kalan bölüme, kağıdın arka yüzünden bir parça jelatin koyun ve bantlayın. Biraz ışıltı ekleyin. Jelatinin üstüne sim dökün, üzerini beyaz bir kağıtla kapatıp kenarlarından bantlayın ve çocuğunuzla hazırladığınız hediye hazır!
 
Çocuğunuzla Film İzlemek
Çocuğun gelişim dönemine uygun filmler izlemek, çocuk ve ebeveyn için eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra, hayata dair önemli paylaşımların yapıldığı bir fırsata dönüşebiliyor.Çocuklar seyrettikleri filmlerdeki kahramanlarla özdeşim kurarak, kendilerini onların yerine koyup, kısa süreliğine duygusal değişim yaşarlar. Filmler aynı zamanda çocuklara kendilerinden farklı olan insanları tanıma fırsatı verir, tolerans ve anlayış gelişimlerine katkıda bulunur.
 
Kitap Okuma Saatleri Düzenlemek
Büyüme evresinde çocukların hayal dünyalarının zenginleşmesine yardımcı olan kitaplar, onların ufkunu genişletirken, duygusal gelişimlerine, düşünme becerilerine katkı sağlıyor.Çocuğunuzla birlikte kitap okumaya gün içinde zaman ayırarak bu aktiviteyi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Okuma yaparken çocuğun ilgisini takip etme; çocuğa sorular sorma; tekrar yaptırma ve hikâyeyi zenginleştirme gibi yöntemlerle kitap okumayı paylaşımlı hale getirmek mümkün.
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X