Dermatologlar Öneriyor

Unutmayalım güneş oluşturduğu lekelerle bizi görsel olarak rahatsız etse de hücre bazında çok daha ciddi hasarlar veriyor.

Dermatologlar Öneriyor Dermatologlar Öneriyor  Pinterest


 

Yaz sonunda en sık karşılaştığımız vakalar cilt tonu eşitsizlikleri ve lekelenmeler. Maalesef leke tedavisi sabır gerektiren uzun bir süreç. Bu sebeple ilk hedefimiz leke oluşumunu engellemek olmalı. Bunun için olmazsa olmazımız güneş koruyucuları. Unutmayalım güneş oluşturduğu lekelerle bizi görsel olarak rahatsız etse de hücre bazında çok daha ciddi hasarlar veriyor. Öyle ki korunmadan maruz kaldığımız güneş, alerjik reaksiyonlara ve deri kanseri gibi birçok harabiyete sebep olabiliyor. Cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu kullanmak artık herkesin günlük rutininde olmalı. Tabii ki her zaman söylediğimiz dışarıdan destek kadar içeriden destek de çok önemli. Öyle ki özellikle antioksidan kompleksleri, löykotomos eğreltisi gibi hücresel olarak güneşin zararlı etkilerini engellemeye yardımcı içerikleri de oral yolla tüketmeliyiz ki güneşin zararlı etkilerine karşı daha güçlü bir savaş verebilelim.
Cilt bakım rutinimizi eksiksiz gerçekleştirdiğimizde de gerek hormonal sebepler gerek dış faktörler sebebiyle yine de ortaya lekelenmeler çıkabiliyor. Bu noktada bizim hastalarımıza önerimiz genelde idame tedavi noktasında 4 mevsim kullanıma uygun içerikler oluyor. Her cilt tipine uygun enzimatik peelingler temizlik aşaması için oldukça ideal. Devamında ise mutlaka C vitamini içeren bir serum ve leke oluşum mekanizması üzerine etkili aydınlatıcı alfa-arbutin, diasetil boldin, glutatyon, niasinamid, treneksamik asit gibi içerikleri olan bir bakım kremi kullanmak gerekiyor. Her üründe olduğu gibi tercih ettiğimiz dermokozmetik ürünlerinde de içeriklerin yüksek emilimli, kararlı formlarda olmasına dikkat etmeliyiz.
ALIGHT Enzim Peeling

ÖZELLİKLER: 
 
*Papaya meyvesinden elde edilen doğal enzim karışımı papain cildi mikro düzeyde soyarak arındırılmasına, ölü derinin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. 
*Allantoin karakafes bitkisinden elde edilen, cildi yenileme özelliği ile birçok cilt hastalığında kullanılabilen yatıştırıcı, nemlendirici bir içeriktir.
 
Editörün Yorumu: Alight Enzim Peeling sayesinde cildim pürüzsüz bir canlılığa ulaştı, toz formuyla taşıması kolay, her yere benimle geliyor ve ihtiyacım olan canlılığı veriyor.

ALIGHT Aydınlatıcı Vitamin C Serum
 
ÖZELLİKLER: 
 
*Patentli içerik SymWhite®Plus klinik çalışmalarla ispatlanmış aydınlatıcı etkisi ile cilt tonu eşitsizlikleri ile savaşmaya yardımcı olur.
*C vitaminin ciltle uyumlu ve emilimi yüksek formu stabilize C vitamini (VC-IP) oksidasyona uğramadan uzun süreli kullanım sağlar. Güçlü antioksidan kapasitesi ve kolajen üretiminde yer almasının yanı sıra leke oluşum mekanizması üzerinde etkilidir.
* Beyaz dut leke ve ton eşitsizliğine neden olan mekanizmalar üzerine etkiyerek cildin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlar.
 
Editörün Yorumu: Alight Aydınlatıcı Vitamin C Serum tüm cilt tiplerinin güvenle kullanabileceği bir ürün, özellikle ıslak ve parlak bir cilt için vazgeçilmezim oldu.ALIGHT Aydınlatıcı Krem

ÖZELLİKLER: 
 
*Patentli içerik  Lumisphere™ içeriğindeki TitanyumDioksit ile güneşin zaralı ışınlarının leke oluşumunu tetiklemesini engellerken beyaz leke bırakmaksızın aydınlık bir görünüm sağlar. *Patentli bileşik aynı zamanda leke oluşum mekanizmasını başlatan aşamayı durdurarak soyucu etki olmaksızın leke izlerinin iyileşmesini destekler. 
* Beyaz dut leke ve ton eşitsizliğine neden olan mekanizmalar üzerine etkiyerek cildin daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlar.
* Alfa Arbutin güneş kaynaklı hasarı ve cilt yaralanmalarını, cilde rengini veren melanin miktarının artmasına bağlı oluşan cilt lekelerinin ilerlemesine engel olur.
* Traneksamik asit ve Glutatyon bir çok farklı yolla leke oluşum mekanizmasına etkiyerek daha aydınlık bir cilt görünümü sağlar.
* Niasinamid cildin yapılanmasını desteklerken kızarık lekelerin gelişmesini engeller, bir yandan da cildin nemlenmesini sağlar.
 
Editörün Yorumu: Alight Aydınlatıcı Krem leke karşıtı bir üründe isteyebileceğiniz tüm içerikleri bir araya getiren ürün; alfa arbutin, traneksamik asit, niacinamid, glutatyon… daha ne isteriz :)
SUN ESSENTIAL Löykotomos Eğreltisi, Glutatyon, Çingülü ve Beta-Karoten İçeren Takviye Edici Gıda  
 
ÖZELLİKLER: 
*Hücre bazlı güneş korumasını destekleyen löykotomos eğreltisi aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. 
* Vücudumuzda doğal olarak bulunan güçlü antioksidan Glutatyonun leke ve ton eşitsizliğine neden olan mekanizmaların üzerine etkileri mevcuttur.
* Yaz mevsiminin gözde takviyesi beta karoten, cildin doğal savunma mekanizmasını destekler.
*Harem kadınlarının güzellik sırlarından hibiskus (Çin gülü) güneşin yaşlandırıcı etkileri ile savaşır.
 
Editörün Yorumu: : Biliyorsun ki kullandığımız güneş koruyucuyu her 2 saatte bir yenilememiz gerekiyor, bu ürün ile tanıştıktan sonra cildimi güneşe ve lekelere karşı hem içten hem dıştan koruyorum, gün içinde tekrarlamama gerek kalmıyor.
 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X