Doğru Saç Derisi Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dolgun, parlak ve yumuşak saçlara sahip olmanın yolu saç derinize iyi bakmaktan geçiyor.

Doğru Saç Derisi Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Doğru Saç Derisi Bakımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey  Pinterest


 

Sağlıklı saç derisinde saç kökleri daha güçlü ve canlı oluyor. Saç derisi bakımına başlamak için birinci adım kendiniz için doğru temizleme ürününü bulmak olmalı. Kepek, kaşıntı, pullanma, akne, hassasiyet gibi saç derisi problemlerinden birini yaşıyorsanız cilt hücrelerinin yenilenmesini teşvik etmek için saç derinize uygun bir şampuan seçmelisiniz.

Bir masaj aleti yardımıyla veya parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaptığınızda bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlayıp bölgenin canlanmasına yardımcı olduğunuzu da unutmayın. Fön makinesi ve düzleştiricilerin yaydıkları ısı, saç derisini kuruttuğu için bu cihazları saç derinize çok yaklaştırmadan kullanmanızı öneriyoruz.

Tonik ve peeling uygulamalarını yüz ve vücut bakımında nasıl atlamıyorsak saç derisi için de benzer bir rutin yaratmak iyi bir bakımın püf noktası. Saç derisi peeling'leri cildi ölü derilerden arındırıp cildin tekrar nefes almasını sağlarken tonikler sebum dengesini kontrol altına almaya yardımcı oluyor.

HAZIRLAYAN SELİN ÇATAY ERKMEN 












Benzer Haberler


 



Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X