Dökülen Saçların Eski Parlaklığı Nasıl Kazandırılır

Mevsim geçişlerinden dolayı çabuk dökülen saçlarımızın eski parlaklığı nasıl kazandırılır?

Dökülen Saçların Eski Parlaklığı Nasıl Kazandırılır Dökülen Saçların Eski Parlaklığı Nasıl Kazandırılır  Pinterest


 

Rüzgar, yağmur, dış ve iç ortam sıcaklıklarındaki dalgalanmaların tümü maalesef ki saç üzerinde olumsuz etkiye sahip. Etkilerinden bazıları saçların parlaklığını kaybetmesi, kuruması, pürüzlü ve tarama açısından zorluk çıkaran kırık uçlar yaratması sayılabilir. Peki günlük alışkanlıklarınızı düzenleyerek saçlarınızı eski sağlıklı haline kavuşabileceğinizi söylesek? Detaylar için okumaya devam edin!

Çevresel faktörler, saçlarınızın soğuk havalarda daha savunmasız kalmasına sebep olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey günlük alışkanlıklarınız. Öncelikle saçınızı sıcak su yerine ılık su ile yıkamanın en iyisi olduğunu unutmayın, sıcak su saçı kurutur. Yıkarken sadece doğru şampuanı kullanmak değil, aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılayan bir saç kremi kullanmak da önemlidir. Nemlendirici ve besleyici saç maskeleri bu noktada yardımcınız olabilir.

Saçlarınızın uçları kuruduğunda veya kırıldığında tek bir önerimiz var; saç yağı. Hindistan cevizi, Argan Yağı gibi besleyici bir yağla saçlarınızı yıkadıktan sonra ıslak saçınızın uçlarını yağlayın. Yağ saçınızı besler, nemin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur ve koruyucu bir tabaka oluşur.

Saçı sadece ürünlerle değil, dengeli beslenmeyle iyileştirildiğini unutmayın! Günlük beslenme rutininizde su, protein tüketimi, şeker tüketimi gibi etkenleri mutlaka değerlendirin.
 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X