Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Dyson X Özgür Masur

Dyson, Özgür Masur’un yaşadığı topraklardan ilhamla hayata geçirdiği ilk imza koleksiyonu Byzantium’un backstage sponsoru olarak kuliste yerini aldı.

Dyson X Özgür Masur Dyson X Özgür Masur Pinterest


 

Defilenin, tüm saç tasarımları Dyson stylisti İbrahim Zengin ve ekibi tarafından Dyson Supersonic saç kurutma makinesi kullanılarak hazırlandı.İbrahim Zengin saç tasarımlarında koleksiyondan nasıl esinlendiğini ve bunu Dyson Supersonic saç kurutma makinesiyle podyuma nasıl yansıttığını anlattı.“Konu başlığı Bizans olan bu defile, tarihte bir yolculuğa çıkarak Roma ve Bizans dönemini tanımamıza ve tarihten beslenmemize fırsat verdi. Saç tasarımlarımızı “Bizans döneminde yaşayan kadınlar bugün nasıl görünürdü?” sorusundan yola çıkarak oluşturduk. Toplamda 65 model ve birçok farklı saç tipiyle çalıştık. Modellerin tamamında benzer duyguyu vermek için Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin sunduğu alternatifli başlıklardan yararlandık. Bizans dönemini yansıtan, alın kısmındaki yüksek hacmi yakalamak için Dyson Supersonic’in geniş dişli tarağını kullandık. 65 modelin 30’unun saçında Bizans’ın logosunda bulunan yılan figürüne gönderme yaptığımız ve “wag” olarak da bilinen saç modelini yaparken Dyson Supersonic hassas kurutma başlığı ve difüzörden yardım aldık. Bu süreçte en çok ihtiyacımız olan şey, yaptığımız saçları hacmi bozulmadan kurutabilmekti ve bunu Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin başlıklarıyla gerçekleştirdik. Dyson Supersonic’in en sevdiğim yanı da bu! Farklı başlıklar sayesinde her tip saçta en kısa sürede sonuç almamız işimizi çok kolaylaştırdı.”
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X