EArt Galeri “TEMAS” Sergisiyle İstanbul’da

EArt Galeri “TEMAS” Sergisiyle İstanbul’da EArt Galeri “TEMAS” Sergisiyle İstanbul’da Pinterest


Günümüzde değişen "koleksiyoner” kavramına paralel oluşturduğu farklı seçkileri izleyicilere sunan EArt Galeri, İzmir’den sonra Kağıthane’deki yeni galerisinde İstanbul ile ilk buluşmasından esinlendiği “TEMAS” adlı sergisiyle, Burcu Yavuz, Ertuğrul Berberoğlu, Gülçin Aslandoğan, Jülide Günce, Merve Çetin  ve Alea Pınar du Pre ‘nin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

 

Çağdaş  sanatçıların serilerinden özel olarak seçilen eserleri bir araya getiren ve 28 Nisan Perşembe günü kapılarını açan “TEMAS” adlı sergi, 18 Haziran Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebiliyor.

    

TEMAS Sergisinde yer alacak sanatçılardan, Burcu Yavuz eserlerinde, somut zaman ve somut mekan kavramını ortadan kaldırarak derinlik ve hareketi sağlamak için üç boyutlu çalıştığı yeni serisi; “DÖNGÜ’  ile sanatseverleri sonsuz bilinmezliğe götürüyor.

  

Ertuğrul Berberoğlu’nun yeni serisi “GEÇİT”ten eserler gördüğümüz sergide sanatçı, adeta buruşturulmuş bir duvar etkisi uyandıran heykelleriyle, izleyicileri yeni bir yolun yolculuğuna davet ediyor. Ayrıca sergide sanatçının, ziyaretçilere tek bir adım ile duvarların içinden yeni bir mekana geçebilme olanağını hissettiren “DÜŞÜŞ” serisinden eserleri de bulunuyor.

  

Serilerindeki ton kabartma tekniği ile farklılaşan Gülçin Aslandoğan, 280 ile 560 ton arası kullandığı renk geçişleriyle “Barkod” serisi başta olmak üzere “Patlama” ve “Kovan” serileri ile sergide yer alıyor.

  

Resim ve seramik dışında kağıt hamuru üzerine de çalışmalar yapan Jülide Günce; kendi içimizde, ailemizle ve çevremizle uyumlu olmanın, ebedi güzellikler yolunda yürümenin müjdecisi olarak anlattığı “Solda Sıfır” Serisinden eserleri ile sergide yer alıyor.
 

EArt Galeri’nin kurucu ortaklarından Ergün Arslan; “Sanatseverleri gerçeklikten ve somutluktan uzaklaştırırken kendilerini iyi hissettiren duygulara yol açan eserler ile baş başa bırakmak amacıyla planladığımız bir sergi “TEMAS”.  Aynı zamanda EArt’ın da İstanbul hikayesinin başladığı ve yeni yerinde tüm izleyici ile ilk defa temas kurmasınından dolayı bu serginin bizim için önemi çok fazla” dedi.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X