Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

En Güzel Yaz

Sevdiğimiz dört isme unutamadıkları yaz tatillerini ve vazgeçilmez destinasyonlarını sorduk.

En Güzel Yaz En Güzel Yaz Pinterest


 

"Hayat, siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir,” cümlesinin doğruluğunu fazlasıyla hissettiğimiz zamanlardan geçiyoruz. Özlemle beklediğimiz yaz mevsimini ertelenen ya da değişen tatil programlarıyla karşılarken hem geleceğe umutla bakmak, hem de geçmişe tutunmak istedik. Sevdiğimiz dört isme unutamadıkları yaz tatillerini ve vazgeçilmez destinasyonlarını sorduk. İlham olması dileğiyle.

Bianca Somek Türkmen
Miami, 2019Bu fotoğraf kızım Mia ile beraber gittiğim ilk yurt dışı seyahatimizden. Aslında tatil demek çok doğru olmasa da kendimi daha fazla tatildeymişim gibi hissettiğim, daha huzurlu olduğum bir dönem hatırlamıyorum. Miami'ye gelir gelmez sanki hamileliğimin balayını yaşamaya başladım. Stres yok, koşuşturma yok, günlük dertler yok. Gözümü açtığım anda gördüğüm sonsuz bir okyanus, ışıl ışıl parlayan kumlar, güneş, etrafımda güler yüzlü, pozitif insanlar... Kızımla bol bol yüzdük, güneşlendik ve dinlendik, haliyle de minik prensesim dünyaya çok rahat bir şekilde geldi. Hamileliğimin son üç ayında o kadar çok karpuz aşerdim ve yedim ki,
bu fotoğraf o dönemin özeti gibi! Her baktığımda yüzümde engel olamadığım bir gülümseme oluşuyor. Bakan kişi belki sıcak bir gülümseme, güzel bir manzara görüp beğeniyor ama bir fotoğrafın asıl güzelliği hikayesi ve yaşanmışlığı değil midir zaten?

Serra Türker
Cote D’Azur, 2011
 

Sanırım hepimiz evde kaldığımız süre boyunca en güzel anılarımıza, tatillerimize geri gitmek istedik. Bu süreçte en yakınlarından uzak kalmak insanın arkadaşlarına olan bağlılığını yeniden anlamasını sağlıyor. Bu nedenle aklıma unutamadığım yaz tatilleri geldiğinde yanımda hep en sevdiklerim var. Bu fotoğraf 2011 senesinde en yakın kız arkadaşlarımla beraber gittiğimiz Cote d'Azur tatilinden. Rotamız Cannes, St. Tropez, Nice ve Monaco'ydu. Hatırladığım kadarıyla bu kareyi St.Tropez'de Le Club 55'ten çıktıktan sonra çektik. Beraber araba kullanarak keşfe çıktığımız bu tatilde o kadar güzel anılar biriktirmiştik ki hala dönüp anımsadığımda yüzüm büyük bir gülümseme ile aydınlanıyor. Bir tatilin en güzel kısmı planladıklarınız değil de planlamadıklarınız oluyor. Biz rotamızı her ne kadar önceden belirlesek de en güzel anıların spontane gerçekleştiğini bu tatilde daha iyi anladık.

Begüm Kıroğlu
Bozburun, 2013Benim için en tatlı, en anlamlı, en eğlenceli yaz seyahatlerinden biri 2013 yılında ailece yaptığımız Bozburun seyahatiydi. Ağabeyim Burak, eşi Güney ve dayım Serdar ile iki yaşından beri tanıdığım bebeklik arkadaşım, adaşım Begüm’ün oteli Karia Bel’de kalmıştık. Şu anda yedi yaşında olan yeğenim Mina o zamanlar Güney’in karnındaydı. Bozburun’u o kadar sevdik ki, bu seyahatlerden birinde Bozburun’da ailece yazlarımızı geçirebilmek adına bir adım attık. Hala her yaz hep beraber Begüm ve annesi Beliz ile buluşmak için dönüyoruz.

Edvina Sponza
Fethiye, 202016 yaşımdan beri her sene tatillerde Hillside, Fethiye'ye gidiyorum. Benim için manevi değeri çok büyük çünkü üç çocuğumu da orada büyüttüm. Adeta kafamda yaz fikriyle özdeşleşmiş bir yer, her tatilin başlangıcı niteliğinde. Bu sene ayrı bir anlamı da var, pandemiden sonra gittiğim ilk yer yine orası oldu ve her zamanki gibi çok güzeldi. Uzun bir aradan sonra evden çıkabiliyor olmak ve yaza duyduğum özlemi giderebilmek, bu seneyi daha da anlamlı hale getirdi.

HAZIRLAYAN EYLÜL SOLAKOĞLU
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X