Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Endişelenmeyi Bırakın Derin Bir Nefes Alın

Doğru nefes teknikleriyle hayatınızdan endişeyi çıkartmaya ne dersiniz?

Endişelenmeyi Bırakın Derin Bir Nefes Alın Endişelenmeyi Bırakın Derin Bir Nefes Alın  Pinterest

 

 

- Eyvah şimdi ne yapacağım korkusuyla başlayan bir gün, ardı arkası kesilmeyen kalp çarpıntıları ve peşimizi bırakmayan kötü senaryolar hayatımızın bir parçası olsa da onlarla baş etmeyi öğrenerek hayatın tadını çıkarabiliriz. Öncelikle doğru nefes almayı öğrenin ve hayatın negatifliliğini en aza indirgeyin.

- 10 kez diyafram nefesi alarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.Öncelikle, burnunuzdan derin nefes alın. Nefes alırken karnınızı dışarı doğru genişletin ve nefes verdiğinizde karnınıza içe doğru çekin. Sadece karnınıza odaklanın. Elinizi karnınıza koyarak nefes alışverişini kontrol edebilirsiniz.

- Kendinizi daha iyi hissedene kadar ağzınızdan nefes alabilirsiniz. Daha sonra burnunuzdan nefes almaya devam edin.

- Kulak memesinden başlayarak tüm kulak boyunca küçük, yuvarlak hareketler ile kulağınızın içine, dışına ve arka tarafına yumuşak bir şekilde masaj yapın bu sırada derin nefesler de alabilirsiniz. Masajın ardından bedeninizde bir sıcaklık hissederseniz korkmayın. Bu masajı doğru bir biçimde uyguladığınıza işaret.

Bizden size küçük bir not: Endişelenmekle zaman kaybetmeyin ve daha çok gülümseyin. Mutluluğun bir seçim olduğunu ve stresin de geçici bir şey olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

 

Benzer Haberler
Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X