Evde Kaşınızı Alırken Uygulayacağınız Adımlar

Evde Kaşınızı Alırken Uygulayacağınız Adımlar Evde Kaşınızı Alırken Uygulayacağınız Adımlar Pinterest


Cara Delevingne ve Lily Collins gibi kalın kaşlara sahip ünlüler ile Instagram'da 1.5 milyona yakın #brows hashtag'iyle fotoğraf ve videolar paylaşılmaya başlandı. Bir yandan Instagram'dan fotoğrafar paylaşılırken Kylie Jenner da kendi kaşlarını alırken çektiği videosunu Snapchat'ta paylaşıyor.

Çekilen bu fotoğraf ve videolar ise kaşların artık insanın yüz ifadesini ne kadar çok etkilediğini ve önem kazandığını gösteriyor. Ama biz kaş şeklimize bu kadar önem verirken gittğimiz kuaförler istediğimiz kaş şeklini veremiyor. Olduğundan daha ince ya da yüz şeklimize uymayan şekiller veriyorlar. Durum böyleyken siz de Kylie Jenner gibi kuaföre gitmeden evde kendi kaşlarınızı alabilirsiniz. Böylece kendi kaş şeklinizi çok fazla bozmadan ve inceltmeden istediğiniz şekildeki kaşlara sahip olabilirsiniz.

Evinizde canınızı yakmadan ve cildinizi tahriş etmeden kaşlarınızı alabilmek için bu küçük ipuçlarına göz atın.
  • İlk olarak cımbız tercihinizi doğru yapın. Genellikle cımbızlar kalın uçlu ve ince uçlu olur. İnce uçlu olanlar kalın kaşları almak, kalın uçlular ise ince tüyleri almak için kullanılır. Kaşlarınızda almayı istediğiniz kılların kalınlığına göre cımbızınızı değiştirin.
  • Kaşlarınızı almaya başlamadan önce bir kaş tarağıyla kaşlarınızı tarayın ve düzeltin. Taradığınızda kaşlarınızın hangi bölgelerinin fazla olduğunu anlarsınız.
  • Daha sonra kaşlarınızı almadan önce kaş çevrenizi beyaz bir kalem ile çekin. Böylece beyaz kalem ile çektiğiniz yerler hem kaş şeklinizin nasıl olacağına dair ipucu verir ve almanız gereken yerler çizdiğiniz beyaz alanda kalır.
  • Kaşlarınızı alırken ağdadan da yardım alabilirsiniz. Kaşlarınıza ağda yaparken kozmetik mağazalarında özel olarak satılan yüz için ağda bantlarını kullanmayı tercih edin. İçi bal özlü bir ağda ya da tahriş ve kızarıklığı önleyen çinko oksit içeren ağda bantlarını kullanabilirsiniz.
  • Ağdayı kaşlarınızın alt kısmında özellikle kaş kemiğinizin hizasında uygularken dikket edin. Çünkü buradaki deriniz yumuşak olduğu için herhangi bir ağda uygulamasında cildiniz tahriş olabilir. Bunun için ağda uygularken derinizi çekerek biraz gerin ve daha sonra bu bölgeye hemen bir tahrişi önleyici nemlendirici uygulayın.
  • Kaşlarınızı alırken çok fazla içlere girmemeye dikkat edin.
  • Son olarak kaşlarınızı keserken bir kaş makasından yararlanın. Bunun içinde öncelikle kaşlarınızı tarayın ve fazla olan uzun kaşlarınızı azar azar kesin.
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X