Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Evde Spor Yaparken Sneaker Giyilmeli Mi?

Evde vakit geçirmeye dikkat ettiğimiz bugünlerde sporumuzu da evde yapıyoruz, peki evde spor yaparken sneaker giyilmeli mi?

Evde Spor Yaparken Sneaker Giyilmeli Mi? Evde Spor Yaparken Sneaker Giyilmeli Mi?  Pinterest


 

İki haftadır sayısız Instagram ve Youtube hesabında evde spor yapma videoları izledikten sonra, kendi fitness rutinimle ilgili bir şey fark ettim: Ben salonumda spor yaparken sneaker giymiyorum. 

Bu bir hata mı? Kendimi potansiyel bir incinmeye daha yakın hale mi getiriyorum? 

Birçok spor hocasının Instagram'da canlı yayın yaparken ayağında sneaker olduğunu fark ettim, takip ettiğim insanlar da Instagram story'lerinde spor rutinlerini paylaşırken sanki spor salonundaymış gibi görünüyordu. 

Openfit İçerik Direktör'ü Trevor Thieme'in konuyla ilgili yaptığı açıklamar şöyle, "Spor esnasında sneaker giyip giymeyeceğiniz evde yaptığınız aktivitenin zorluğuna ve sizin o aktiviteye ne kadar hakim olduğunuza göre değişkenlik gösterir.
Örneğin eğer yoga ya da pilates yapıyorsanız sneaker giymenize gerek yok, hatta mümkünse dengenizi sağlamak ve yere basarken alabileceğiniz tüm desteği almak için sneaker giymeyin. Eğer sneaker'sız egzersiz yapmada yeniyseniz yavaş yavaş ilerleyin, ayaklarınızdaki kas gruplarını zorlamadan çalıştırmaya özen gösterin. Kaslarınız güçlendikçe ayak ve bilek incinmesi gibi spor kazalarına yatkınlığınız da azalacaktır.
Eğer daha ağır egzersizler yapıyorsanız, örneğin ağırlık kaldırıyorsanız sneaker'sız olmak başta sizi zorlasa da aslında siz hareketleri yapmaya devam ettikçe dengenizi ve kondisyonunuzu güçlendirecektir. Eğer evde ağırlık çalışırken sneaker'larınızı bir kenara koyacaksanız süreci yavaş ve sakin yönettiğinizden emin olun. Vücudunuza alışması ve uyum sağlaması için zaman verin.
Eğer HIIT workout ya da cardio çalışacaksanız ki bu egzersizler bolca zıplama hareketi içerir, sneaker'larınızı ayağınıza geçirmenizi öneriyorum."
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X