Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Ezgi Karayel'i Yakından Tanıyın

2018 Koza Genç Moda Tasarımcıları yarışmasının birincisiyle ocak sayısı için gelecek hayalleri üzerine konuştuk.

Ezgi Karayel'i Yakından Tanıyın Ezgi Karayel'i Yakından Tanıyın Pinterest


 

İlk kez girdiği Koza Yarışması’nda birincilik alarak iddiasını ve başarısını ortaya koyan yepyeni bir tasarımcı, Ezgi Karayel. Siması tanıdık. Ekranlardan aşina olduğumuz Öykü Karayel’in ikiz kardeşi. Yetenekli kardeşlerden birinin yıldızı oyunculukta parlıyor, diğerininse tasarımları göz dolduruyor. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ürün Tasarımı eğitiminden sonra Autoban’da stajını tamamlamış Karayel. Daha sonra İstanbul Moda Akademisi’nde Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programına başlamış ve şu anda da eğitiminin son yılında. Şu sıralar Koza Yarışması’nın birincilik ödülü olan İHKİB’ten kazandığı bursla, İngiltere’deki moda okullarının master programlarına başvurmak için hazırlanıyor. Modayla ilgilenen birçok kişi gibi onun da bu işle kurduğu bağ çocukluk yıllarına dayanıyor.

“Açık söylemek gerekirse lisede güzel sanatlara hazırlanırken, moda tasarımını küçümsüyordum. Daha ciddi bir işle uğraşmak istedim. Bugün de ilgim olan iç mimari, ürün tasarımı gibi alanlara yöneldim. Yıllar içinde modaya olan isteğimi ve tasarlarken eğlenmeyi unuttuğumu fark ettim. Küçükken kardeşimle beraber koleksiyonlar hazırlardık. İkimiz de çizim konusunda iyiydik. Hatta kendimizin gelecekteki yaşamlarını çizdiğimiz bir seri vardı. Yıllar sonra eskileri karıştırırken, kendimi stüdyomda moda tasarımcısı olarak çizdiğim bir sayfa buldum,” diye hikayesinin başlangıç noktasını anlatıyor.

Röportajın tamamı ocak sayısında.

Styling ve Yazı: Seray Denk
Fotoğraf: Burcum Baygut
Saç: Yiğittan Demiralp
Makyaj: Dilara Alpaslan

 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X