Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

15 Başarılı Kadının Evden Çalışma Rutinini Keşfedin, Motive Kalın

Evden çalışırken nasıl daha üretken kalırsınız? Motivasyonunuzu kaybetmeden evden çalışmanın püf noktalarını 15 başarılı kadına sorduk. 

1 | 16
 
15 Başarılı Kadının Evden Çalışma Rutinini Keşfedin, Motive Kalın
15 Başarılı Kadının Evden Çalışma Rutinini Keşfedin, Motive Kalın
Koronavirüs (COVID-19) hem bizim hem de sevdiklerimizin sağlığını ciddi şekilde tehdit etmeye devam ederken bugünlerde evde kalmak her zamankinden daha önemli. Sosyal mesafeyi korumak, mümkünse evden çalışmak ve gerekemedikçe dışarıda vakit geçirmemek kulağa yepyeni bir rutin oluşturmak için iyi bir fırsat gibi geliyor fakat böyle zamanlarda hepimiz motivasyon kaybı yaşayabiliriz. 
Evden çalıştığınız bugünlerde yeni bir motivasyon kaynağına ihtiyaç duyuyorsanız, nasıl odaklanacağınızı bilemiyorsanız okumaya devam edin. Sizin için birbirinden başarılı 15 iş kadının evden çalışma rutinlerini nasıl oluşturduklarını ve nasıl motive kaldıklarını öğrendik! 

2 | 16
 
Misha Nonoo - Misha Nonoo Kurucusu ve Kreatif Direktörü
Misha Nonoo - Misha Nonoo Kurucusu ve Kreatif Direktörü
"Evden çalıştığım günlerde elimden geldiğince rutinime sadık kalmaya çalışıyorum. Özellikle uyandığımda sabah meditasyonu yapmak benim için çok önemli, bu zihnimi arındırmamı sağlıyor. Organizasyon evden çalışılan günlerde herkesin mutlaka dikkat etmesi gereken bir konu. Yapılacaklar listesi oluşturmak kulağa çok klişe gelse de inanın bana çok işe yarıyor. Evde çalıştığım zamanlarda konforuma önem veriyorum, en sevdiğim ev kıyafetlerim hem mood'umu yükseltiyor hem de kendimi rahat hissetmemi sağlıyor."


3 | 16
 
Carly Cushnie, Cushnie CEO'su ve Kreatif Direktörü
Carly Cushnie, Cushnie CEO'su ve Kreatif Direktörü
"Evden çalıştığınız günleri de tıpkı ofise gittiğiniz diğer günler gibi planlamanız çok önemli. Şu saat uyanma vakti, şu saatte duş yapacağım, kahvaltımı şu saatte yapacağım... gibi. Günü pijamalarınızla yatağınız ve buzdolabınız arasında geçirmeniz çok olası işte bu yüzden gün içinde yapacaklarınız için de bir plana ihtiyacınız var. Öğünlerinizde ne yiyeceğinizden atıştırmalık tercihinize kadar. Beş dakika sürecek bir market alışverişine çıkacak dahi olsanız bunu listenize eklemelisiniz. Mümkünse yürüyüşe çıkabilir ya da balkonunuz varsa kendine güzel bir kahve yapıp temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz; böylece boğulmadan evden çalışmaya devam edeceksiniz."

4 | 16
 
Cyndi Ramirez - Chillhouse Kurucusu
Cyndi Ramirez - Chillhouse Kurucusu
"Evden çalışırken en çok dikkat ettiğim şey ofise gidiyormuşum gibi hazır olmak. Elbette evinizde topuklu ayakkabı giymek zorunda değilsiniz fakat mutlaka o pijamalardan kurtulun. Evinizin temiz ve düzenli olması da oldukça önemli, bu odaklanmanızı kolaylaştıracaktır. Sürekli mail yoluyla iletişim kurmak bir noktada içinizin şişmesine sebep olabilir bu yüzden telefonla konuşmanızı tavsiye ederim. Bu sayede sosyallik ihtiyacınızı da bir nebze olsun gidermiş olacaksınız."

5 | 16
 
Aurora James - Brother Vellies CEO
Aurora James - Brother Vellies CEO
"Sabahları uyandığımda güne başlamadan önce meditasyon ve imgeleme yapmak benim için oldukça önemli. Daha sonra kendime o gün yapmak istediğim işlere dair gerçekçi hedefler belirliyorum ve hareket planı hazırlıyorum. Belli bir rutinimin ve planımın olması hem bana kendimi güvende hissettiriyor hem de gün içinde hedefime ne kadar yaklaştığıma ve nerede olduğuma dair geri bildirim veriyor. Sabahları pilates yapıyor bence spor yapmak, esnemek kaslarınızı gevşetmek çok önemli."

6 | 16
 
Payal Kadakia - ClassPass Yönetim Kurulu Başkanı
Payal Kadakia - ClassPass Yönetim Kurulu Başkanı
"Tıpkı ofiste çalıştığınız günlerdeki gibi bir planınızın olması lazım. Erkenden kalkıp güzel bir duş alın, cilt bakımınızı yapın. Evden çalışıyorsunuz diye bütün günü pijamalarla geçirmek zorunda değilsiniz, gardırobunuzdan sevdiğiniz kıyafetleri giymeyi deneyin. Bu mood'unuzu yükseltmenize yardımcı olacak. Öğünlerinizi planladığınızdan emin olun, evden çalışma günlerinde neredeyse hepimiz kilo almaya daha yatkın hale geliyoruz. Ayrıca yapacağınız egzersizleri de ajandanıza eklemeyi unutmayın. Böyle zamanlarda hareket etmeye devam etmek hem bedeniniz hem de ruhunuz için çok önemli. Çalıştığınız alanın size hitap ediyor olması da motivasyonunuzu etkileyen şeylerden, iyi ışık alan bir yerde çalışın ve sandalyeniz mutlaka ergonomik olsun, güzel bir mum veya tütsü kendinizi size daha hissettirecektir."

7 | 16
 
Marianna Hewitt - Summer Fridays Kurucu Ortağı
Marianna Hewitt - Summer Fridays Kurucu Ortağı
"Sabah rutini evden çalıştığınız günlerde motivasyonunuzu kaybetmemeniz için ihtiyacınız olan en önemli şey. Uygulayabileceğiniz ve gerçekçi bir sabah rutini oluşturun. Güne illa hard-core spor yaparak başlamak zorunda değilsiniz, bu rutine size ne iyi gelecekse onu ekleyin, meditasyon, yoga, esneme, sabah duşu, güzel bir cilt bakımı gibi... Benim sabah rutinim uyanır uyanmaz su içmek, meditasyon yapmak, yatağımı toplamak ve duş almaktan oluşuyor. Pijamalarınızı çıkarın ve içinde kendinizi rahat hissettiğiniz daha formal kıyafetler giymeyi tercih edin. Asla yatakta çalışmayın mutlaka masada çalışmanızı tavsiye ediyorum. Evden çalıştığınız günlerde çamaşırlarınızı yıkamaya veya televizyon izlemeye müsait bir program yaptığınızdan emin olun. Böylece bir yandan işlerinizi hallederken bir yandan da evde olmanın da tadını çıkarabilirsiniz."

8 | 16
 
Jennifer Bandier - Bandier Kurucu ve CEO'su
Jennifer Bandier - Bandier Kurucu ve CEO'su
"Evden çalışırken başarılı olmak için doğru stratejiyi oluşturman çok önemli. Peki nedir bu doğru strateji? Kendinizi en iyi siz tanırsınız, size neler motivasyon sağlar hangi durumlarda de-motive olursunuz bunları düşünün ve cevaplarla paralel bir rutin oluşturun kendinize. Wi-Fi bağlantınızın iyi olması işiniz için hayati. "


9 | 16
 
Hanako Maeda - Adeam Kurucu Ve CEO'su
Hanako Maeda - Adeam Kurucu Ve CEO'su
"Evden çalıştığınız günlerde ofis çalışma saatinize paralel alarmlar kurarak düzeninizi sürdürmeye devam edebilirsiniz. Mola vermeyi unutmayın, nasıl olsa evdeyim diye düşünerek beyninizi ve bedeninizi farkında olmadan yormayın. Molaya ihtiyacınız var. Sabah egzersizleri beni güne hazırlıyor, siz de deneyebilirsiniz."

10 | 16
 
Sarah Larson Levey - Y7 Studio Kurucu ve CEO'su
Sarah Larson Levey - Y7 Studio Kurucu ve CEO'su
"Üretkenliğimin en yüksek olduğu zamanlar favori kıyafetlerimi üstümde taşıdığım zamanlar. Herkes için geçerli olmayabilir elbette ama bence evden çalıştığınız günlerde gardırobunuzdaki favori parçalarınızı giyip, keyfinize göre bir makyaj yaparsanız motivasyonunuz yükselecektir. Bir deneyin."

11 | 16
 
Priti Joshi - Bumble Strateji Başkan Yardımcısı
Priti Joshi - Bumble Strateji Başkan Yardımcısı
"Evimde ofis olarak kullandığım bir bölüm var ve ben bilgisayarımı asla oradan alıp yatağıma taşımıyorum. Yaptığınız iş ne olursa olsun sizi tüketmesine izin vermemeniz mental sağlığınız için oldukça önemli. Bu yüzden işi işte bırakmanız gerektiğinde, bunu yapın. Evde çalışırken değişkenler farklılaşıyor gibi gelse de bu mottoyu sürdürmeye devam edin."

12 | 16
 
Jackie Aina - Youtuber ve Güzellik İkonu
Jackie Aina - Youtuber ve Güzellik İkonu
"Bri şeyleri organize etmenin tam zamanı! fakat bu sadece işinizle ilgili değil tamamen hayatınızla ilgili. Evden çalışırken yaptığınız planlamayı hayatınıza da uyarlamayı ihmal etmeyin. Evinizi ferahlatacak fikirleriniz varsa evden çalışırken bunları yapabilirsiniz. Her şey iyi yapılmış bir plana bakar. Böylece motivasyonunuzu da kaybetmiş olmazsınız. Bir saat çalışın 15 dakika ara verin, tıpkı okuldaki gibi! Zihninizin sakinleşmesi ve kendini toparlaması için gerçekten araya ihtiyacı var."

13 | 16
 
Sarah Lee ve Christine Chang - Glow Recipe Kurucuları
Sarah Lee ve Christine Chang - Glow Recipe Kurucuları
Sarah Lee: 
"Evden çalıştığınız günlerde multitasking yeteneklerinizi geliştirin. Her şeyi bir anda halletmeye çalışın demiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın ama krizi fırsata çevirerek işiniz için o çok önemli maili yüzünüzde nemlendirici maskeniz varken yazabilirsiniz."

Christine Chang: 
"Video konferanslar evden çalıştığınız günlerde sizi motive etmek ve yeni fikirlerle dolup taşmanızı sağlamak için iyi bir seçenek olabilir. Benim rutinimde egzersiz ve temiz hava almak olmazsa olmazlardan."

14 | 16
 
Deepica Mutyala - Live Tinted Kurucu Ortağı ve CEO'su
Deepica Mutyala - Live Tinted Kurucu Ortağı ve CEO'su
"Sabahları uyanır uyanmaz 10 dakikalık meditasyon yapıyorum. Bu 10 dakika beni güne hazırlıyor. Google Hangouts uygulamasını biliyor musunuz? Bir bakın derim, evden çalışırken gerçekten işime yarıyor. Toplantılarımızı planlandığı gibi gerçekleştirmemizi sağlıyor ve böylece hiçbir işimiz aksamamış oluyor."


15 | 16
 
Laure Heriard Dubrevil - The Webster Kurucu ve CEO'su
Laure Heriard Dubrevil - The Webster Kurucu ve CEO'su
"Evden çalışırken planlı hareket etmek beni çizgimde tutuyor. Güne 05.30 - 06.00 civarında başlıyorum. Çocuklarımın gününü de ben planlıyorum bu yüzden şükürler olsun ki benimkiyle paralel ilerliyor. Pijamalarımdan kurtuluyorum ve masada çalışıyorum, bu benim odaklanma süremi arttıyor. "

16 | 16
 
Rachna Shah - KCD PR ve Dijital Direktör
Rachna Shah - KCD PR ve Dijital Direktör
"Organize olabilmek! İşte bütün mesele bu. İşlerinizi planlarken kendinize yüklenmeyin ve yapmanız gerekenleri küçük küçük parçalara ayırın."

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X