2019 Gelinlik Modelleri: İlham Almanız İçin 42 Gelinlik Modeli

İster klasik ister modern bir gelin olmak isteyin; gelinliğinizi seçmeden önce sizin için hazırladığımız modellere göz atmayı unutmayın. 

1 | 42
 
Amsale Bridal
Amsale Bridal
Dantel gelinliklerin vazgeçilmez detayı. Fakat klasik dantel işlemeleri sizin tercih etmek istemediğiniz bir seçenek ise bu model aslında tam da istediğiniz gibi olabilir. Balıkçı model eteği ve derin V dekoltesinin transparan dantel kumaşla tamamlanışı, gelinliğe özgünlük katıyor. 

 

2 | 42
 
Berta Bridal
Berta Bridal
Berta, tüm kadınların gelinlik almadan önce tüm modellerini incelediği ve ilham aldığı bir marka. Parlak işlemeleri, A kesim etekli modelleri ve uzun kuyruklarıyla her kadının hayal ettiği o muhteşem elbiseleri barındıran koleksiyonları Berta Bridal'ı vazgeçilmez kılıyor. 
Yaldızlı çiçek işlemeleri, gelinliğin parlamasını sağlarken derin V kesim dekolte ve ince askılar geline narin fakat seksi bir hava katıyor. 
 


3 | 42
 
Berta Bridal
Berta Bridal
Kaftan artık sadece podyumlarda karşımıza çıkan bir parça değil. Eğer gelinliğin uzun kuyruğu size fazla klişe geliyorsa, oyuna kaftanı dahil ederek özgünlüğünüzü koruyabilir, görünümünüze kendinizden bir dokunuş ekleyebilirsiniz. 

4 | 42
 
Berta Bridal
Berta Bridal
Berta Bridal, klasikten yana olmayan gelinleri de düşünerek sezonun trendi tüy detaylarla bu kısa gelinliği taşarlamış. Nikah ya da after party elbisesi olarak da giyebileceğiniz bu gelinlik, tüylerin arasındaki parlak işlemeleriyle tüm gece boyunca göz kamaştırmanızı sağlayacak. 
 

5 | 42
 
Berta Bridal
Berta Bridal
V dekolteyi seviyor ancak farklı seçenekleri de merak ediyorsanız bu gelinlik aradığınız model olabilir. Halter yaka modelin ters V transparan dekolteyle birleşimi elbisenin havasını tamamen değiştiriyor. 

6 | 42
 
Christian Dior
Christian Dior
Renk olarak seçeneklerini gözden geçirmek isteyen farklılığa açık gelinler için Christian Dior'un pudra tonlarındaki bu gelinliğini önerimizdir. A kesim tül eteği ve üst kısımdaki çiçek desenleriyle masalsı bir gelin olacaksınız. 

7 | 42
 
Cushnie
Cushnie
Klasik ve sade modelleri seviyor fakat yine de elbiseye kendinizden bir dokunuş eklemek istiyor olabilirsiniz. Çift parça gelinliklere ne dersiniz? Düşük omuz crop top'u ve belden oturtmalı balışçı model eteğiyle bu elbisenin içinde kendinizi kuğu gibi zarif hissedeceksiniz. 
 

8 | 42
 
Danielle Frankel
Danielle Frankel
Dekolteden yana olmayan fakat transparanın seksapelitesini de taşımak isteyen gelinler için Danielle Frankel'in bu modeli harika bir seçenek! Ayrıca zarif dantel işlemeleriyle hareketlendirilen elbise oldukça şık görünüyor. 
 


9 | 42
 
Francesco Scognamiglio
Francesco Scognamiglio
Beyaz gelinlik tercih etmeyecek fakat yine de elbisesinin gelinlik gibi görünmesini isteyen gelin adaylarının kalbini Francesco Scognamiglio'nun bu modeli çalacak! Düşük omuzlu modeli ve drapeli eteğiyle, elbisenin içinde kendinizi prenses gibi hissedeceksiniz. Üstelik duvağındaki ve eteğindeki çiçek işlemeleri de gelin çiçeğiniz için size fikir verecek. 

10 | 42
 
GALA by Galia Lahav
GALA by Galia Lahav
Kısa gelinlik giymek isteyen veya after party için ne giyeceğini düşünen gelinlerin bu koleksiyona göz atmadan elbise seçmemesini öneriyoruz. Balon eteğin modernliğini, transparan işlemeli üst kısımla dengeleyen elbise göz alıcı görünüyor. 
 

11 | 42
 
Galia Lahav
Galia Lahav
Balık model, derin V dekolteli gelinlik; klasik modellerin nasıl modernleştirileceğine dair kanıt niteliği taşıyor. Eteğindeki dantel, üst kısmındaki çiçek işlemelere rağmen elbise oldukça sade ve hiç göz yormuyor. Kendinizden bir dokunuş eklemek isterseniz, bu elbiseyi kırmızı mat ruj ve kırmızı kadife stiletto'larla tamamlamanızı öneririz. 
 

12 | 42
 
Inbal Dro
Inbal Dro
Klasik bir havası olsun ama bütünüyle klasik olmasın, ışıltı ve tüy detaylarla zenginleştirilmiş, kurdele detayıyla hareketlendirilmiş ve ayrıca dekoltesiyle ya da yırtmacıyla seksi görünsün istiyorsanız hayalinizdeki gelinlik tam olarka bu! Ne ararsanız Inbal Dro'da var. Omuzdaki tüy detaylar elbiseye Viktoryen bir hava katarken, bütün olarak sıkıcılıktan çok uzakta olan gelinlik tüm detaylarına rağmen asla göz yormuyor. 
 

13 | 42
 
Ines Di Santo
Ines Di Santo
Ines Di Santo iddialı olmaktan çekinmeyen gelin adayları için tasarlıyor! Hatlarınızı kavrayan bu düşük omuzlu, transparan detaylı gelinliği isterseniz sadece nikahta da giyebilirsiniz. 

14 | 42
 
Jenny Packham
Jenny Packham
Kısa bir gelinlik olmasına rağmen klasik duruşundan ödün vermemiş bu elbise, saten astar ve transparan, işlemeli üstten oluşuyor. Gündüz nikahta ve akşam after party'de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. 
 


15 | 42
 
Jenny Packham
Jenny Packham
Jenny Packham'ın bu modeli salonda kuğu gibi süzülmek isteyen zarif gelinler için! Omuz hatlarında Viktoryen esintiler taşıyan, V dekolteli, şifon, A kesim elbise; kırık beyaz rengiyle görünümünüzü yumuşatacak. 

16 | 42
 
Lela Rose
Lela Rose
Lela Rose, nikah/düğün gününde vintage bir hava taşımak isteyen gelinler için tasarladığı düşük omuzlu bu elbiseyle oldukça ses getirdi. İtalya veya Fransa'da evlenmeyi düşünen gelinlerdenseniz, bu model tam size göre! Eyfel Kulesi'nin önünde kendinizi hayal edebiliyor musunuz? Biz ediyoruz! 
 

17 | 42
 
Lela Rose
Lela Rose
Gelinliğinizde çiçek deseni olsun fakat klasik ve sıradan bir şekilde işlenmiş olmasın istiyorsanız sizi böyle alalım. Lela Rose, şu zamana kadar gördüğünüz tüm çiçek desenli gelinlikleri bir kenara bıraktıracak bu modeliyle kalbinizi fethetmeye geliyor. 
 

18 | 42
 
Lela Rose
Lela Rose
Peki püskül detaylar? Harika bir nikah elbisesi olarak tercih edebileceğiniz püsküllerle hareketlendirilmiş bu model ile hem zarif hem de çok eğlenceli bir gelin olduğunuz her halinizden anlaşılacak. 

19 | 42
 
Marchesa
Marchesa
Zıtlıkların çarpışmasını seviyor ve hatta zıt kutupların birbirini çektiğine inananlardansınız Marchesa'nın bu siyah şeritlerle hareketlendirilerek belde kurdeleyle tamamlanan kısa, tütü etekli modeline bayılacaksınız. 
 

20 | 42
 
Marchesa
Marchesa
Fransız dantelli bu Helenistik gelinlik ile hem çok şık görünecek hem oldukça konforlu hareket edeceksiniz. O çok yoğun geçecek ve betimlenemeyecek kadar heyecanlı olduğunuz düğün gününüz için şıklığınız kadar konforunuzu da düşünüyorsanız, dar A kesimiyle bu elbise oldukça risksiz bir tek parça. Böylesine avantajlı bir elbisenin bu kadar göz alıcı görünmesinin tek sebebi de elbette taşıdığı Marchesa imzası! 


21 | 42
 
Mira Zwillinger
Mira Zwillinger
A kesim, düşük omuz detayları tüllerden oluşan bu gelinlik ilk bakışta size konforlu gelmeyebilir. Tül kısmı çıkarıp, gecenize straples detaylı bri gelinlik ile devam edebilirsiniz. Böylece bir taşla iki kuş vurarak nikahta farklı düğünde farklı iki görünüme sahip olabilirsiniz. 

22 | 42
 
Monique Lhuillier
Monique Lhuillier
Derin V dekolteli, şifon, Helenistik gelinlikte dikkatimizi çeken ilk kısım astarın rengi oluyor. Gelinliğe ymuşak ve özgün bir hava katan astarın yanı sıra, etek kısmındaki işlemelerin ışıltısı da göz kamaştırıcı. 
 

23 | 42
 
Monique Lhuillier
Monique Lhuillier
Monique Lhuillier'den diğer bir model olan üst kısmı tamamen transparan dantel detalı bu gelinliğin etek kısmı ise ipek. Üst kısmının iddiasını etek kısmının sadeliğiyle dengeleyen gelinlik, kesinlikle çok zarif. 

24 | 42
 
Naeem Khan
Naeem Khan
Oldukça klasik ve zarif bir model olan bu inci ve dantel detaylı yarı transparan gelinlik, büyük tokalı beyaz kemer ile bambaşka bir seviyeye geçiyor. Dilerseniz kemeri çıkarıp, minik bir tadilat işlemiyle gelinliği belinize göre yaptırabilirsiniz. 

25 | 42
 
Oscar de la Renta
Oscar de la Renta
Ne diyebiliriz ki? Oscar e la Renta bu işi ne kadar çılgın çizgilere taşısa da, ne yaptığını kesinlikle çok iyi biliyor! Harika bir nikah ya da after party elbisesi olarak kullanacağınız bu püskül detaylı, drape model kalbinizi çalacak! 

26 | 42
 
Oscar de la Renta
Oscar de la Renta
Oscar de la Renta'dan bahsetmişken, markanın modern yorumlarından bahsetmeden geçemeyiz. A kesimli bu şifon Helenistik gelinlik, tüy detayları sayesinde kesinlikle bambaşka bir havaya sahip! Klasikten çok uzakta ancak zarafetin adeta içinden gelen model, uzun bir kuyruğa sahip. 
 


27 | 42
 
Özlem Süer
Özlem Süer
Özlem Süer Katar'da sunduğu bu gelinlik koleksiyonuyla oldukça ses getirmiş ve birçok klasik modelin yeniden yorumlanmış haline imza atmıştı. Şifon, modern prenses eteki bu elbisenin transparan işlemeli üst kısmı oldukça modern ve dikkat çekici. 

28 | 42
 
Reem Acra
Reem Acra
Viktoryan, balon kollu, A kesim bu gelinlik modeli eski zamanlarda yaşamak isteyen gelinlerin tercihi. Kol detaylarıyla bağlantılı eldivenler ve kurdeleler ile 1850-1900'lü yıların izlerini taşıyan elbise, tam klasikseverlere göre! 

29 | 42
 
Reem Acra
Reem Acra
Reem Acra'dan daha modern ve Helenistik bir gelinlik isterseniz, kalp şeklindeki straples işlemeli üstü ile bu gelinlik tüm zarafetinizi ortaya çıkaracak. 

30 | 42
 
Sachin + Babi
Sachin + Babi
Çiçek desenlerinden hoşlanan fakat klasik bir çizgide ilerlemek istemeyen gelinler için, Sachin + Babi tasarlanabilecek en modern elbiseyi tasarladı. Takımın üstüne kaftan geçirmişsiniz gibi görünen bu gelinlik, bilinenin dışına çıkmak isteyenlerin bir numaraları tercihi oluyor. 

31 | 42
 
Sachin + Babi
Sachin + Babi
Pantolon fikrine uzaksanız fakat yine de bu çok özel gününüzde Sachin + Babi imzasını taşımak istiyorsanız, markanın ruhundan aşina olduğunuz özgün dokunuşlara şaşırmayacaksınız. Bu dar A kesim, ipek saten, V yaka elbise; belinde kemer detayıyla başlayarak kuyruğa kadar uzanan çiçek desenlerini harika gösteriyor. Büyük inci küpelerle tamamlayabileceğiniz görünümünüz, tüm konukların bakışlarını sizde toplayacak. 

32 | 42
 
Sachin + Babi
Sachin + Babi
Düşük omuz, balık model dantel gelinlik, zarafetini ince el işçiliğine borçlu. 


33 | 42
 
Sachin + Babi
Sachin + Babi
Kısa bir gelinlik giymek istiyor fakat yine de çok sade görünmek istemiyorsanız, bu transparan tüy detaylı etekle hareketlendirilmiş straples Sachin + Babi elbise tam size göre! 

34 | 42
 
Tadashi Shoji
Tadashi Shoji
Eğer düğün yapmayacaksanız ve nikahınızda da yerleşmiş algıları kırmak istiyorsanız, tulum giymeye ne dersiniz? En az bir gelinlik kadar zarif olan bu Tadashi Shoji imzalı, dantel detaylı tulum, farkınızı ortaya koyacak. 
 

35 | 42
 
Temperly London
Temperly London
İngiliz zarafetinin modern yorumunu taşıyan Temperly London elbiseyi, nikah töreninizde veya after party'nizde de giyebilirsiniz. V dekolteli, ışıltılı ve kurdele detaylı bu elbise, onu gördüğünüz anda kalbinizi çalacak. 

36 | 42
 
Vera Wang
Vera Wang
Vera Wang, tıpkı Oscar de la Renta gibi gelinlik tasarımı konusunda iddiasını kanıtlamış markalardan. Balon kol detaylı, balık kesim bu dantel işlemeli elbise rengiyle özgünlüğünüzü kanıtlayacak. 

37 | 42
 
Vera Wang
Vera Wang
Beyaz gelinlik klişesinden çıkıp kırmızı olsun benim olsun diyen gelinlerin o çok özel günlerinde taşıyacakları elbise Vera Wang'in straples, pembe kurdele detaylı tütü gelinliğinden başkası olamazdı! 

38 | 42
 
Viktor & Rolf
Viktor & Rolf
Viktor & Rolf bugüne kadar tasarlanmış en zarif nikah elbisesini tasarladı. Midi, şifon, yüksek omuzlu bu elbisenin içinde daha önce hiç görünmediğiniz kadar zarif görüneceksiniz. 


39 | 42
 
Viktor & Rolf
Viktor & Rolf
Gelinliğinizde sadece çiçek deseni değil, çiçeklerin kendisini taşımak istiyorsanız bu elbise tam size göre. Halter yaka, fır fır detaylı, uzun gelinlik ile; yüzyılın en havalı gelini siz olacaksınız. 
 

40 | 42
 
Yolan Cris
Yolan Cris
Yolan Cris, dekolte ve transparan detaylarını yeniden yazıyor. Bel dekoltesi ile elbiseye bambaşka bir hava katan tasarımcı balıkçı model, balon kollu gelinliğin havasını file ve puantiye astar tamamlamasıyla kökünden değiştiriyor. 

41 | 42
 
Zuhair Murad
Zuhair Murad
Zuhair Murad, prenses gelinliklerin bir numaralı tasarımcısı olarak biliniyor. Daha Helenistik bir hava taşıyan bu A kesim, dantelli bolerosu olan elbise, aynı zamanda straples olarak da kullanılabilir. 

42 | 42
 
Zuhair Murad
Zuhair Murad
Sonbahar - Kış koleksiyonundan bu gelinliğe baktığınız anda tasarımcısının ismini söylüyor: Zuhair Murad. Temelde straples kesim olmasına rağmen, transparan düşük omuz, dantel işlemeli üste sahip elbisenin elbisesi geniş prenses model. 

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X