Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

2019 İlkbahar/Yaz Makyaj Trendleri

New York, Londra, Milano ve Paris'teki makyaj artistleri, bu sezon da renkler ve yeni teknikler konusunda cesur davrandı.


 

 

1 | 8
 
Gün Batımı Tonları
Gün Batımı Tonları
Anna Sui defilesinde makyaj artistlerinin ilham kaynağı masallardaki tek boynuzlu atlardı. Pembe ve turuncu renkler göz kapaklarından taşırılarak, şakaklara ve elmacık kemiklerine dağıtıldı. Günlük makyajınızda pembe ve turuncu renk geçişini göz kapaklarınıza uygulayarak ilkbaharın enerjisini gözlerinize yansıtın.

2 | 8
 
Metalik Esinti
Metalik Esinti
Metalik ve parlak bir görünüm isteyen makyaj artisti Kabuki, modellerin dudaklarında renkli folyolar kullandı. Bu trendi yakalamak için dudaklarınıza parlatıcı sürdükten sonra ışıltılı pigmentler kullanabilirsiniz.


3 | 8
 
Cesaret Dozu
Cesaret Dozu
Afterhomework defilesindeki neon renkler makyaj sınırlarınızı yeniden belirleyecek. Yazın sıkça karşımıza çıkacak bu trendi yakalamak için rengarenk farları karıştırarak yepyeni birliktelikler yaratabilirsiniz.

4 | 8
 
Belirgin Hatlar
Belirgin Hatlar
Yüz hatlarınızı belirginleştiren bu uygulama için elmacık kemiğinin altına, burun çizgisinin sağına ve soluna, alın çizgisine ve çene kemiğine cilt renginizden daha koyu renkte bir stick veya pudra uygulayın.

5 | 8
 
Parlak Dudaklar
Parlak Dudaklar
İlkbahar-yaz sezonuyla birlikte dudaklara ıslak görünüm verenparlatıcılar geri dönüyor. Dudakları olduğundan daha büyük ve dolgun gösteren bu parlatıcılar yeni sezonda vazgeçilmezlerinizden biri olacak.

6 | 8
 
Renkli Kirpikler
Renkli Kirpikler
Ulla Johnson modellerinde klasik siyah maskaranın dışına çıkılarak pembe kullanıldı. Günlük olmasa da gece makyajınızda kirpiklerinizde lacivert ve yeşil gibi renkler tercih ederek dikkat çekici bakışlar yaratmanız mümkün.

7 | 8
 
Kırmızı Ruj
Kırmızı Ruj
Zamansız klasiklerden olan kırmızı ruj, dikkatleri üzerinize toplamak için en pratik yol. Dağılmasını engellemek ve kalıcılığı arttırmak için ruj uygulamasından önce mutlaka bir baz kullanın. Dudaklarınızı aynı tonda bir kalemle çerçeveledikten sonra tüm dudağı boyayın. Bu yöntem rujunuzun uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır.

8 | 8
 
Dumanlı Göz Makyajı
Dumanlı Göz Makyajı
Gece makyajının imzası dumanlı göz trendini pastel renklerle günlük kullanıma adapte edebilirsiniz. Göz pınarlarınıza daha açık renkte bir far kullanırken katlanma bölgesinde rengi daha yoğun uygulayın.

Hazırlayan: Sena Nuray
Instagram: @senanuray


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X