Kırışıklıkları Azaltmanın İdeal Yolu Nedir? 

1 | 5
 
Alnımdaki
Alnımdaki
Doktorlar uzun zamandır çizgileri yumuşatmak için kolajen içeren retinol önermesine rağmen çoğu kişinin cildi bu ürünleri kullandıktan sonra tahriş olmaya başlıyor. “Bu üründeki üzüm polifenolleri gibi çizgileri yumuşatıp dolduran ve hyalüronik asit gibi cildi nemlendiren daha yumuşak seçenekleri tercih ediyorum,” diyor New Yorklu dermatolog Ellen Marmur ve ekliyor, “Aynı zamanda resveratrol da içeriyor. Bu antioksidan içerik kolajen üretimini hızlandırıyor ve cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.”
Caudalie Premier Cru the Cream, 364 TL; eczanelerde.

2 | 5
 
Göz Kenarlarım
Göz Kenarlarım
Amino asit içerip kolajen üretimini hızlandıran peptidler ya da büyüme faktörleri içeren günlük bir krem seçin. Bu iki içerik de cildi dolgunlaştırır ve göz çevresindeki kırışıklıklar ile savaşır. “Her gün güneş Koruyucusu kullanmadıkları sürece kadınlar benimle kırışıklıkları hakkında konuşmamalılar,” diyor New Yorklu dermatolog Neal Schultz ve ekliyor; “Cilt hücrelerine zarar veren ve kırışıklık yaratan UV ışınlarından korunmak için SPF içeren göz kremi kullanın ya da kendi kreminizin üzerine bir kat güneş koruyucusu sürün.”
Skincode Wrinkle Prohibiting Eye serum, 15 ml, 249 TL; eczanelerde


3 | 5
 
Ağız Etrafım
Ağız Etrafım
Yüz kremine ilave olarak gülümseyince ortaya çıkan nazolabial kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kendinize ev tipi cilt yenileyici cihazlardan almayı düşünebilirsiniz. “Physio Radiance Visage+, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltarak yaşlanma belirtilerini geciktiriyor, yaşlılık lekelerini hafi fl etiyor. Cildin nem seviyesini artırarak cildin dokusunun iyileşmesini sağlayarak yüz kaslarını güçlendiriyor,” diyor estetiysen Ayşen Koçyiğit ve ekliyor; “Haftada iki-üç defa kullanılması ile başarılı sonuçlar elde edilecektir.”
Qnet Physio Radiance Visage, 1.483 TL; qnet.com.tr

4 | 5
 
Boynumdaki Kırışıklıklar
Boynumdaki Kırışıklıklar
Boyun bölgesinde yıllar içerisinde kırışıklık oluşmaması için düzenli olarak güneş kremi ve her gece sıkılaştırıcı ürün kullanmanız gerekiyor. Böylece oluşan çizgilerin görünümünü azaltabilirsiniz. “Eğer boynunuzun etrafında çıkıntılı deri kasları görüyorsanız, kaslarınızın zayıfl amış demektir. Bu durumda dermatolog ile görüşmeniz gerekebilir,” diyor estetiysen Ayşen Koçyiğit.
StriVectin TL Advanced Tightening boyun kremi, 285 TL, Sephora; (0212) 345 60 35.

5 | 5
 
İpek Bir Yastık Kılıfın Üzerinde Uyumak Gerçekten Yardımcı Oluyor mu?
İpek Bir Yastık Kılıfın Üzerinde Uyumak Gerçekten Yardımcı Oluyor mu?
“Evet! Yumuşak bir kılıfın üzerinde uyumaktansa sert bir zeminde uyumak boynunuzda kırışıklıklara neden olabilir,” diyor Dr. Schultz ve ekliyor, “Bir şeyler içerken pipet kullanmayı bırakmak dudaklarınızın etrafında çekme nedeni ile oluşan kırışıklıkları engeller.” Sırtüstü uyumak kırışıklıklarınızın kötüleşmesini engeller.

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X