2022'nin En Trend 7 Saç Kesimi

Yeni yılda değişime saçlardan başlıyoruz!1 | 7
 
Bixie
Bixie
Değişim ve hayata açılan yeni bir sayfa anlamına gelen yeni yılda kişisel dönüşüme saçlardan başlayın! Kuaförlerden uzak kaldığımız ve renklerle serbestçe oynamaya çekindiğimiz pandemi döneminde kişisel stil değişikliği söz konusu olunca imdada saç kesimleri yetişiyor. 

Hailey Bieber'ın ağır katlarından Beyonce'nin uzun dalgalarına, 2021'in son aylarında sıklıkla karşımıza çıkan ve 2022'yi domine edecek 7 saç kesimini keşfediyoruz!


Bixie 
Adını çene hizasında kesilen "Bob" ve üst tarafı hacimli kısa saç modeli "Pixie" nin birleşiminden alan Bixie, 90'lardan günümüze transfer olan saç trendlerinin en yenisi! O zamanlar adı Bixie olmasa da hepimizin hatırladığı bu ikonik saç kesimi, Meg Ryan, Cameron Diaz, Halle Berry gibi Hollywood'un sevilen isimlerin favorisiydi.
2021'in sonlarına doğru Gabrielle Union, Anne Hathaway, Florence Pugh ve Rowan Blanchard ile hızlı bir dönüş yapan Bixie, yeni yılın favorilerinden biri olarak yerini sağlamlaştırıyor. 

2 | 7
 
Omuz Hizasında Shag
Omuz Hizasında Shag
Katların kullanımıyla saç tekstürü ve uzunluğuyla oynayan "shag" saç kesimi, 2022'de görmeye devam edeceğimiz bir diğer model. Fakat bu sefer bir farkla: omuz hizasında! 
Hali hazırda sahip olduğu çabasız havası omuz hizasına kısaldıkça artan shag trendini Kaia Gerber'ın da seçimi olan kahkül ile  yükselterek kişisel tarzınıza adapte edebilirsiniz. 


3 | 7
 
Ağır Katlar
Ağır Katlar
Hailey Bieber'ın yeni favorisi yoğun katlı saçlar, ilhamını Jennifer Aniston'ın Friends dizisinde Rachel Green karakterini canlandırdığı dönemden alarak 2022'ye geri dönüş yapan bir diğer saç trendi oluyor! Gür veya seyrek, tüm saçlara uyum sağlayan bu saç kesimi için saç uzmanlarının tek bir şartı var: fön makinesi ve yuvarlak bir fırça kullanmak konusunda ustalık!

4 | 7
 
Tam Ortadan
Tam Ortadan
Saçın tek bir iyi ayırma yönü olmadığını ve en iyisinin kendinize yakıştırdığınız olduğunu kabul etsek de tam ortadan ayrılan saçların başta TikTok sayesinde bir güzellik trendi haline geldiğini inkar edemeyiz. Yeni yılda saçlarınızı kesmeden değişikliğe gitmek istiyorsanız saçlarınızı ortadan ayırmak, var olan modelinizle bambaşka bir görünüm yakalamanın en kolay yolu olabilir! 

5 | 7
 
İnceltilmiş Bob
İnceltilmiş Bob
90'lardan 2022'ye geri dönen bir diğer saç trendi ise "Sliced Bob" olarak da bilinen saç kesimi. Teknik olarak klasik "Bob"dan tek farkı uçların ara makas yöntemiyle inceltilmesi olsa da bu kesim özellikle gür saça sahip olanlar için öneriliyor. Saç uçlarındaki yükün azaltılmasıyla saçı hafifleştirerek daha hareketli kılan inceltilmiş bob, başta Selena Gomez olmak üzere birçok isim tarafından çoktan sahiplenildi bile! 

6 | 7
 
60'lar Volümü
60'lar Volümü
Anne ve anneannelerimizin eski fotoğraflarına bakarken saçlarının nasıl bu kadar volümlü durduğunu hiç merak ettiniz mi?
Saçlarının biraz daha gür ve hacimli durmasını dileyenlere çözüm 60'lardan geliyor! 1960'ların favori güzellik trendlerinden ısıtılmış bigudiler saçlara volüm verme konusunda hala oldukça iddialı. Saç uzmanlarına göre burada dikkat edilmesi gereken nokta, saçın bigudiye uyum sağlayarak kolayca istenen şekli alması için köpük veya benzer bir ürünle saçı önceden hazırlamak. 

7 | 7
 
Kahkül
Kahkül
Kahküllerin ne kadar kaotik olabileceğini bilsek de onlara olan sevgimiz asla değişmiyor! 
Var olan saç kesiminize kahkül ekleyerek genel havanızı tamamen değiştirmek, görünümünüzü yeni yıl için güncellemenin en kolay yollarından biri. Yüz şeklinize kusursuzca uyan kahkül modeline kavuştuktan sonra dikkat etmeniz gereken birkaç önemli not olduğunu hatırlatalım. Şüphesiz, bunlardan en önemlisi kahküllerinizin yağlı bir görünüm kazanmasına engel olmak. Saç uzmanlarına göre bu konuda en iyi arkadaşınız, gün içinde her ihtimale karşı çantanıza atacağınız bir kuru şampuan!

 

 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X