Düğün Makyajınızı Kendiniz Yapmanız İçin İpuçları 

1 | 6
 
Önceden Planlayın
Önceden Planlayın
Cildinizin en iyi görünüme kavuşması, en uygun makyaj malzemelerini seçmeniz ve makyajın ne kadar dayanacağını görmek için birkaç deneme yapmanız gerekmektedir. Bu adımları yaparken cildinize bakım yapıp temizlemeniz önemlidir. Alışveriş listenizde; makyaj bazı, uzun süre dayanacak, cilt renginize ve cilt tipinize uygun fondöten, yarı saydam pudra, göz farı, eyeliner, suya dayanıklı maskara, allık, ruj ve kapatıcı olacak. Kapatıcıyı, fondöteninizden biraz daha hafif tonlarda olacak şekilde sıcak renklerde seçin. Yüzünüzde iki farklı renk görünmemesi için renkleri çok iyi karıştırmanız gerekmektedir. Yumuşak tonlarda bir ruj seçin. Rujlar bütün gece dayanmasa bile yenilemek için vaktiniz olacaktır.

2 | 6
 
​Doğal Olun
​Doğal Olun
Çok renkli bir makyaj yapmak yerine şeftali ve pembe renklere bağlı kalarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Düğününüzde en şık siz olacaksınız ama bununla birlikte kendi tarzınızdan vazgeçmemelisiniz ve kendiniz gibi olmalısınız. Göz kapaklarınıza, krem rengi far uygulayabilirsiniz ve bu tonu pembe veya açık kahverengi ile harmanlayabilirsiniz. Eğer bronz veya koyu bir ten renginiz varsa mercan ve çilek tonlarında allık kullanabilirsiniz. Açık renk ten renginiz varsa pembe veya kayısı tonlarında allık kullanabilirsiniz.


3 | 6
 
​Çok İyi Karıştırın
​Çok İyi Karıştırın
Düğün fotoğraflarında yüzünüzün kusursuz görünmesi için makyajınızdaki sert geçişleri iyi bir şekilde dağıtmanız gerekmektedir. Allığınızın flaş patladığı zaman kötü görünmemesi için yumuşak bir fırça veya sünger yardımıyla iyice dağıtılması gerekir.

4 | 6
 
​Göz Makyajı İçin Birkaç Kere Pratik Yapın
​Göz Makyajı İçin Birkaç Kere Pratik Yapın
Gözlerinizi, suya dayanıklı kalemle veya jel yardımıyla kirpiklerinize olabildiğince yakın şekilde boyayın. Uzun ve düz çizgi çekmek yerine kısa kısa çizgi çekmeniz daha kolay olacaktır. Bu uygulamanın ardından küçük bir fırça yardımıyla o kısmı dağıtın. Bu uygulama hem görünümü yumuşatır hem de kalıcılığı arttırır. Gözünüzün alt kısmına, küçük bir fırça yardımıyla açık kahve tonlarında bir renk uygulayabilirsiniz. Hiçbir uygulama yapmadan doğal şekilde de bırakabilirsiniz. Kirpiklerinizi belirginleştirmek ve kıvrım katmak için suya dayanıklı maskara uygulayın. Takma kirpik kullanıp kullanmayacağınızı belirleyin ve bir an önce prova yapmaya başlayın. Daha kolay bir uygulama için tekli takma kirpik tercih edebilirsiniz.

5 | 6
 
​Bütün Ürünlerinizi Suya Dayanıklı Seçin
​Bütün Ürünlerinizi Suya Dayanıklı Seçin
Göz bölgeniz öncelikli olmak üzere kullanacağınız tüm ürünler suya dayanıklı olmalıdır. Size önerimiz, göz makyajınıza başlarken göz kapaklarınıza az miktarda kapatıcı uygulamanız, göz kalemi ve maskarayı da suya dayanıklı seçmeniz. Göz makyajınızı mat gölge ile belirginleştirebilirsiniz. Makyaj bazı cildinizin yıpranmasını önler ama ağladığınız ya da terlediğiniz zaman makyaj pudrasıyla birlikte akıp gitmediğine emin olmalısınız. Eğer makyaj malzemelerinizi gerektiğinden fazla miktarda uygularsanız özensiz bir görünüm oluşturursunuz. Göz altınızdaki kapatıcının üzerine az miktarda yarı saydam pudra uygulayın. Makyajınızın bittiği zaman fırça yardımıyla o kısmı silin. Pudranın kalan kısmı göz açıp kaparken maskaranın gözünüzün alt kısmına geçmesini önleyecektir.

6 | 6
 
​İyi Bir Çanta Hazırlayın
​İyi Bir Çanta Hazırlayın
Düğününüzün olacağı mekana gitmeden önce içinde makyajınızda kullandığınız ve zaman zaman tazelemeniz gereken malzemelerin olduğu bir çanta hazırlayın. Hazırladığınız bu makyaj çantası ile makyajınızı gün içinde tazeleyin.

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X