En Yaygın İlişki Hataları

Sevgiyi korumak için hangi hatalardan kaçınılmalı? İşte cevaplar. 

1 | 4
 
Partnerinizin Sonsuza Kadar Sizinle Olacağını Düşünmek
Partnerinizin Sonsuza Kadar Sizinle Olacağını Düşünmek
İlişki ilerledikçe ve partnerinizi hayatınızın her alanına dâhil ettikçe aradaki bağ kuvvetlenir. Ancak ilişkinin en başında gösterilen özenler, hediyeler ve sevgi solu sözcükler yavaş yavaş yok olmaya başlar. Bu dönem ilişkinin olgunlaştığını gösterebilir ama romantizme olan özlem de bununla birlikte artmaya başlar.

Çoğunlukla partnerimizi fark etmeyi, takdir etmeyi ve hatta sevgi göstermeyi unutabiliyoruz. Çünkü uzun zamandır birlikteyizdir ve onun hep yanımızda olacağını düşünürüz. Ancak unutmayın ki ilgi kaybolduğu zaman yaşanılan şeylerin o kadar da önemi kalmıyor. Bu nedenle ne yaparsanız yapın, onun sizi asla bırakmayacağı düşüncesine kapılmak büyük bir hata olur.  

2 | 4
 
Kişisel Alanları Önemsememek
Kişisel Alanları Önemsememek
Her çifti birleştiren özel sırlar vardır ve ortakların bu samimi alana saygı duyması çok önemlidir. Diğer insanlara bu alanlarla ilgili bilgi vererek partnerinizi incitebilirsiniz. Çünkü yaşanılan her şey iki kişiye özeldir ve o iki kişinin dışına da çıkmamalıdır. Eğer aranızdaki güveninin kalıcı olmasını istiyorsanız, özel alanlarınıza başkalarını dâhil etmemeniz gerekir.


3 | 4
 
Sürekli Şikâyet Etmek
Sürekli Şikâyet Etmek
Evet, kimse kusursuz değil. İlişki içindeyken –özellikle de bu ilişki uzun süreliyse- partnerde her zaman değiştirilmek istenen yönler olur. Bu çok normal, çünkü kimse ideal (kişiye göre değişen bir kavram) insan seviyesinde değildir.
Eğer karşı tarafın sürekli olumsuz yanlarına dikkat kesilirseniz, olumlu yanlarını görmeniz çok daha zorlaşır. Bu nedenle de sakin olun ve sürekli şikâyet eden tarafa dönüşmeyin. Partnerinizle konuşun ve nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı açıkça dile getirin. Sizinle olmayı istiyorsa zaten tüm bunlara dikkat edecektir.

4 | 4
 
Bazı Konuları Görmezden Gelmek
Bazı Konuları Görmezden Gelmek
Bazı ilişkilerdeki en büyük sorunlardan biri de hiçbir şey olmamış gibi davranmaktır. Partnerinizin söylediği veya yaptığı bir davranışı görmezden gelmek o an için mantıklı görünebilir. Ancak daha sonrasında yaşanacak sorunlar bu görmezden gelinen olaylarla daha da kötü bir hal alır.
 

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X