Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Fazla Kalorilerinizi Yakmanızı Sağlayacak 7 Yol


 

 

1 | 7
 
İster inanın ister inanmayın uyku, metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur. Uykusuz olduğunuz zaman kan şekeriniz düşer ve bu da beyninize açlık sinyallerini gönderir. Aynı zamanda yorgun olduğunuzda da yemeniz gereken besinleri doğru seçemezsiniz. Uyku sırasında vücudunuz dinlenir ve kendini onarırken sağlıklı yaşam için tüm zorunlu işlevlerini de yapar.

2 | 7
 
Yumurta sarısı, yağ eriten vitaminler, gerekli yağ asitleri, kolin gibi birçok metabolizma hızlandırıcı bileşenleri içerir. Bu da kalorilerinizden kurtulmanıza yardımcı olur.


3 | 7
 
Somon ve omega-3 içeren diğer balık yağ asitleri, vücutta kalori yakılmasından sorumlu leptin hormonu seviyesini yükseltir. Aynı zamanda omega-3 zengini balıklar, kan şekerininizi dengelemeye de yardımcı olur. 

4 | 7
 
Antioksidan zengini geleneksel Çin çayı olan oolong çayı, sadece kolekstrol seviyenizi kontrol etmez aynı zamanda sindiriminize de yardımcı olur. Kalorilerinizi de yakmanızı sağlar. Yeşil çay gibi oolong çayı da antioksidan etkili kateşin içerir.

5 | 7
 
Avokadolar, sadece cildiniz için yararlı olmakla kalmaz aynıı zamanda metabolizma hızlandırıcı tekil doymuş yağlar, lif ve antioksidan da içerir.

6 | 7
 
Bir ısınmadan sonra 2 dakikalık oldukça yüksek tempoda çalışmak, 2-3 dakika nefes düzelene kadar hafif tempo ya da yürüme şeklinde yapılan antrenman olan interval antremanlar, kalorilerinizi yakmanıza yardımcı olacaktır. Interval antreman, sizi zorlamakla kalmayacak aynı zamanda terlemenizi de sağlayacaktır. Ayrıca metabolizmanızı da arttıracaktır. 30 dakikalık spor yaparken her üç ya da dört dakikada bir 30 saniyelik interval antremanı yapmaya çalışın.

7 | 7
 
Limon, bitki hücre duvarlarından elde edilen bir heterosakkarit olan pektini içinde bulundurur. Bu da size tokluk hissi verir. Sık sık limonlu su içmeye çalışın. Gün içinde içtiğiniz limonlu su karışımı, gün boyunca tok kalmanıza yardımcı olurken aynı zamanda cildiniz için de yararlı olacaktır. 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X