Güzellik ve Bakım Dünyasının Kült Klasikleri 

1 | 7
 
Bazı güzellik ürünlerinin benzerlerine göre pahalı olmasının nedenlerini ya da bir maskaranın çoğu güzellik ödülleri listesinde mutlaka neden seçildiğini hiç düşündünüz mü?

İşte güzellik ve bakım dünyasında başarıları ile konuşulan ve sahip olmanız gereken altı güzellik ürünü!
 

2 | 7
 
En İyi Fırça
En İyi Fırça
Özel yapan ne?
Fön ya da herhangi bir uygulama sonrası saçta kalan tozları, birikintileri arındırıyor. Üretiminde tamamen doğal ürünler kullanılıyor. Gövdesi kayın ağacından yapılan fırça, saçlara doğal bir parlaklık kazandırıyor. Saç tasarımcısı İbrahim Kontaz, özellikle fönün ikinci gününde saçların görünümünü tazelemek ve matlığını almak için bu fırçayı kullanmayı öneriyor.

İpucu: Kullanmadan önce fırçanın üzerine saç spreyi sıkarak saçlarınızın elektriklenmesini önleyebilirsiniz.
 
Marlies Möller Allround, 190 TL, sevil.com.tr.


3 | 7
 
Kusursuz Allık
Kusursuz Allık
Özel yapan ne?
True Vision teknolojisi maksimum renk etkisini yaratıyor. Diğer allıklarda gün içinde sıklıkla karşılaşılan dağılma, elmacık kemiklerinde ton farkı ve gölgelenme gibi şikayetler Estée Lauder’ın Kreatif Makyaj Direktörü, Tom Pecheux ile yapılan işbirliğiyle yaratılan yeni Pure Color allık, aydınlatıcı optik etkisiyle yanaklara anında dolgunluk ve parlaklık katarak kalıcılık sağlıyor.

İpucu: Cildinize uygulamadan önce fırçanın üzerinde olan fazla pudrayı üfleyin böylece yanaklarınızda bir anda fazla ürün kalmaz.

Estée Lauder Pure Color Blush Pink Ingenue 151 TL, esteelauder.com.tr.

4 | 7
 
Her Şeye İyi Gelen Krem
Her Şeye İyi Gelen Krem
Özel yapan ne?
Anti-enflamatuar özelliği de bulunan nemlendirici ilk kez 1960’ların başlarında roket yakıtından birkaç kez yüzü yanmış astrofizikçi Max Huber tarafından yara tedavi edici krem olarak geliştirildi. Gizli formülünde ise, yalnızca San Diego-Vancouver arası Pasifik kıyılarında yetişen ve yılda iki kez toplanabilen bir tür yosunun suyu bulunuyor. Her gün kendini yeniden oluşturan bu yosun türü ölü deri tabakasının ciltten atılmasına ve cilt altında yeni, sağlıklı hücreler oluşmasına yardımcı oluyor. Bu ürün yanaklarınıza baharı getirirken, tahriş ve yanık önleyici içeriği sayesinde cilt üzerindeki kırışıklıkların azalmasını sağlıyor ve sivilcelerin büyümesine engel oluyor.
 
İpucu: Geceleri cildi onarım aşamasına geçirmesi ve sağlam içeriğinden dolayı, kremin en iyi kullanım şekli yatmadan cilde bir tabaka uygulamaktır. Şişkinliği azaltması ve yüzünüze serinlik vermesi için ürünü buzdolabında saklamanız da iyi olacaktır.
 
La Mer Creme da la Mer, 30 ml, 525 TL, sevil.com.tr.

5 | 7
 
En İyi Maskara
En İyi Maskara
Özel yapan ne?
14 yıl önce bir Dior defilesinde makyaj uzmanı Pat McGrath modellerin kirpiklerinin yumuşak ve hacimli görünmesi için diş fırçası kullanmıştı. Dior'un kozmetik ürün geliştiricileri McGrath'ın yeni bir şey bulmak üzere olduğunu fark ettiler, bu buluş: Daha yoğun, daha büyük gövdeli, içerisinde zengin, ışıltılı siyah sıvı bulunduran tam anlamıyla yapma kirpik etkisi yaratan bir maskaraydı. 2002’de piyasaya sunulan maskara diğer markalarınkine göre çok daha hızlı tükendi. Dior’un Kreatif ve İmaj Direktörü Peter Philips önderliğinde formül daha da geliştirildi. Ürün şimdi güçlendirici maddeler ve kirpiklerin daha yukarı kalkmasını sağlayan, esneklik veren mikrofiberler de içeriyor.
 
İpucu: Bir kat uygulayın, ikinci katı uygulamadan önce toplanmaya engel olmak için kirpik fırçasıyla tarayın.

Diorshow maskara siyah, 128 TL, parfümerilerde.

6 | 7
 
En Hafif Saç Spreyi
En Hafif Saç Spreyi
Özel yapan ne?
Saçlarda ağırlık yaratmadan UV filtresi boya ve ısı-işlem kaynaklı yıpranmalar ve çevresel faktörlere karşı saçı koruyup bakım sağlarken saçlara verilmek istenen şekli özgürce yapabilmeyi sağlıyor. İçerdiği Keratin kompleksle saçlarda maksimum hacim ve ışıltı sağlayan sprey, aynı zamanda bakım da yaparak, dolgun görünmesine de yardımcı oluyor.

İpucu: Saçlarınıza şekil verdikten sonra spreyi uygulamak yerine, daha önce saçlarınıza sıkarak vereceğiniz şeklin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 
Urban Care Style Guide High Volume sprey, 21,90 TL, eczanelerde.

7 | 7
 
Evrensel Kırmızı
Evrensel Kırmızı
Özel yapan ne?
Yves Saint Laurent’in kendine has ikonikleşmiş moda anlayışından esinlenilerek yaratılmış Rouge Pur Couture serisinde yer alan No:201 çarpıcı ve karşı konulamaz mat şıklığı dudaklara taşıyor. Diğer mat rujların aksine yağsız silikon jeller ve küresel pudra tanecikleri sayesinde sahip olduğu kaygan ve ipeksi yapı dudakları yumuşak bir örtüyle örtüyor. Ruj, jojoba yağı tanecikleri ile 4 saat ultra nemlendirme özelliğine sahip.
 
İpucu: Mat rujlar dudaklarınızdaki en küçük kusurları bile görünür kılacağından uygulamadan önce peeling yaparak dudajlarınızı pürüzsüz hale getirin.

YSL Rouge Pour Couture Mats No:201, 77 TL, parfümerilerde.

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X