Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Mango ile Bilinçli Moda

Marka, çevre dostu tasarımlarından olan yeni Commited Koleksiyonu’nu piyasaya sunuyor.


 

 

1 | 4
 
Mango Committed
Mango Committed
  2019 İlkbahar/Yaz Commited Koleksiyonu BCI sertifikalı organik kotonun yanı sıra yeni teknolojiler ve geri dönüştürülebilen lifler kullanılarak tasarlandı. LENCİNG REFİBRA, ağaçlardan elde edilen ve üretiminde toksik madde kullanılmayan, %100 biyo-çözünür liflerden yapılmış GREENCEL ile konfeksiyonda diğer aşamalarda kullanılan, pamuk kalıntıları ile tahta selülozlarının tekrar kullanımı aracılığıyla elde edilen bir lif olan TENCELä Lyocell’i yarattı.

2 | 4
 
Mango Take Action
Mango Take Action
Aynı zamanda Mango, başlattığı SECOND CHANCES (İkinci Şans) projesine devam ediyor. SECOND CHANCES projesi fiziksel mağazalarda, giysi ve ayakkabı için konulmuş geri dönüşüm kutularını içeriyor. Bu vesileyle toplanan kıyafetler, o bölgede geri dönüşüm amaçları için (%52), uluslararası geri dönüşüm amaçları için (%10), geri dönüşümü yeni alanlarda kullanabilmek için (%20) ve enerji değerlendirmek için (%18) kullanılıyor. 


3 | 4
 
Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladı
Jean Üretiminde 4 Milyon Litre Su Tasarrufu Sağladı
İlkbahar/Yaz 2019 Jean Koleksiyonu’nun %38’i sürdürebilirlik kriterlerine uygun özellikte olup, önümüzdeki sezon bu oranın yarıdan fazlaya ulaşması hedefleniyor.

4 | 4
 
Bilinçli moda yaratma isteği nedeniyle MANGO, ürünlerinde sürdürebilir lif kullanım oranını arttırdı ve 2022 yılına kadar kullandığı pamuğun %50’sinin de sürdürülebilir özellikte olmasını hedefliyor

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X