Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

2018-19 Sonbahar/Kış Göz Makyajı Trendleri

2018-19 Sonbahar/Kış sezonunun öne çıkan göz makyajı trendlerini ön sıradan keşfedin.


 

 

1 | 9
 
Neon Gözler
Neon Gözler
Makyaj artistlerinin bu sezon göz kapaklarında tercihi canlı renkler. Neon mavi, sarı ve füme gibi renkli tonlar makyaj artisti Dick Page tarafından Adam Selman modellerinin göz kapaklarına uygulandı. Renklerle oynamayı seviyor ama cesaret edemiyorsanız bu sezon aradığınız fırsat karşınıza çıkıyor.

2 | 9
 
Yükselen Kaşlar
Yükselen Kaşlar
Dior mankenlerinde kaş renkleri açılıyor ve kaşlar yukarı taranıyor. Makyaj artistlerinin önerisine göre kaşlarınızın ucuna eğim vermeden, kısa ve hafif dokunuşlarla daha pratik bir şekilde düz kaşlara ulaşabilirsiniz.


3 | 9
 
Göz Kapaklarında Pop
Göz Kapaklarında Pop

Jeremy Scott defilesinin makyaj artisti Kabuki, akrilik ile boyanan el yapımı şeffaf şablonlar ile sanatsal, neon ve renkli kanatlar yarattı. Kabuki makyajı hakkında “80’lerin fütüristik pop'unu hissetmek istedik” diyor.
 


4 | 9
 
Monokrom Etkisi
Monokrom Etkisi
Bu sezonun renklerle oyununu yansıtan bir diğer trend; gözlerin aynı renklerin farklı tonlarına bürünmesiyle oluşan monokrom göz makyajı. Tek bir rengin yarattığı çarpıcı etkinin yanı sıra makyaj rutininizi büyük ölçüde kolaylaştıracak bu tekniği çok seveceksiniz.

5 | 9
 
Kirpiklerin Gücü
Kirpiklerin Gücü
Balmain defilesinde makyaj artistleri, uzun ve doğal görünen takma kirpikler kullanırken Concept Korea, beyaz maskarayı üst kirpiklere abartılı bir şekilde uyguladı ve beyaz eyeliner ile bütünlük sağladı.

6 | 9
 
Aydınlatıcı Farkı
Aydınlatıcı Farkı
Gümüş rengi göz farı gözlerin iç köşelerinde kullanılarak tüm yüzü aydınlatan ve canlandıran bir görünüm veriyor. Cildinizi solgun hissettiğinizde bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

7 | 9
 
Çerçeveli Gözler
Çerçeveli Gözler
Bir dönemin en büyük trendlerinden olan yoğun göz kalemi uygulaması tüm gözü çevreleyen yeni görünümüyle geri dönüyor. 2018-19 kış podyumunda tüm dikkat çerçevelenen gözlerin üzerinde.

8 | 9
 
Swarovski Etkisi
Swarovski Etkisi
Sanatın ve renklerin hiç olmadığı kadar önemli olduğu bu sezonda, bakışlarınıza canlılık katabileceğiniz gökkuşağı trendi Anna Sui 2018 kış defilesinde de karşımıza çıkıyor. Fuşya rengi farlar modellerin göz kapaklarına uygulanırken, katlanma bölgesine sürülen mor renk 60’ların cesur siyah eyeliner’ı ile birleşiyor ve bakışlar daha modern bir görünüme kavuşuyor.


9 | 9
 
2018-19 Sonbahar/Kış Göz Makyajı Trendleri
2018-19 Sonbahar/Kış Göz Makyajı Trendleri
Prada’nın makyaj artistleri, şakaklara kadar uzayan renkli farların üzerine Swarovski taşlar yapıştırarak maksimalist bir görünüm yakalıyor. Gözlerin alt kısmına uygulanan farlar ile de parıltı göz makyajında hakimiyetini sürdürüyor.

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X