Nişan Fotoğraflarınızı Kendiniz Çekmeniz İçin İpuçları 

1 | 5
 
​Kameranıza Güvenin
​Kameranıza Güvenin
Çoğu fotoğraf makinalarında yer alan "auto" modu istediğiniz fotoğrafları çekmek için siz yardımcı olur. Fotoğrafçı Viorel Dudau, daha sonraki çekimleriniz için manuel, shutter ve aperture ayarlarında değişiklik yapılabileceğini ve bu üç ayarı doğru şekilde yaptığınızda pozlamanızın da doğru olacağını söylüyor.

2 | 5
 
Mekandan Yararlanın
Mekandan Yararlanın
Fotoğrafçı Viorel Dudau, fotoğraf çekiminiz için bir mekan belirleyin ve o mekandaki fotoğrafta güzel çıkabilecek tüm alanları değerlendirin diyor. Örneğin; nişan çekiminizi bir parkta gerçekleştirecekseniz bank ve ağaç gibi tüm unsurları fotoğraflarınız için kullanın. Ayrıca Dudau, fotoğraf çekimi için erken saatleri tercih ederek hem kalabalıktan kurtulup hem de gün boyunca gün ışığından yararlanabileceğinizi söylüyor.


3 | 5
 
​Direk Güneş Işığından Kaçının
​Direk Güneş Işığından Kaçının
Dudau, direk güneş ışığı kötü gölgelerin oluşmasına yol açtığını söylüyor. Bunun için fotoğraf çekilirken güneş ışınlarının geliş açısını ve gölgeleri doğru seçin. Örneğin; ağacın arkanızda ışıklı bir geçit varsa ve ağacın altında poz veriyorsanız ağacın gölgesi nedeniyle yüzünüz fotoğrafta koyu görünecektir. Birkaç deneme ile ışığı ayarlayarak istediğiniz pozlarda fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

4 | 5
 
Doğru Kıyafetlerleri Seçin
Doğru Kıyafetlerleri Seçin
Fotoğrafçı Viorel Dudau, siyah veya beyaz ya da neon gibi ekstrem renklerden kaçınmalısınız diyor. Ayrıca fotoğrafçı, çizgili, benekli, marka logolu ve fütüristik tasarımların nişan fotoğrafı çekilirken çok fazla kullanılmamasını öneriyor. Çünkü nişan fotoğraflarında ilgi noktası kıyafetleriniz değil siz ve partneriniz olmalıdır.

5 | 5
 
​Eğlenin
​Eğlenin
Nişan fotoğrafınızı çekilirken anın tadını çıkarın ve eğlenin diyor fotoğrafçı Viorel Dudau. Eğlenerek ve zevk alarak geçirdiğiniz fotoğraf çekiminde, fotoğraflarınızda daha doğal, güzel ve içten çıkacağınıza emin olun.

 

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X