Sizi Olduğunuzdan Daha Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası 

1 | 7
 
Cildinizdeki kırışıklıkların hızlı bir şekilde ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biri derinizin nemsiz kalmasıdır. Birçok kadının da çok iyi bildiği gibi cildinizin ihtiyacı olan nemi sağladığınız zaman kırışıklıkların oluşum hızını yavaşlatırsınız. Bu nedenle cildinize sabah ve akşam düzenli olarak nemlendirici sürün. Nemlendiricinizin seyahat boyunu satın alın ve onu çantanıza atın. Böylece ihityacınız olan her anda, evden acele ile çıktığınız günlerde bile nemlendiricinizi yanınızdan ayırmayın. İçinde hyalüronik asit ve gliserin gibi nemlendirici bileşenler içeren bakım kremleri ise cildinizin en üst katmanının su ihtiyacını karşılar.

2 | 7
 
Makyaja başlamadan önce yüzümüze baz sürmeyi genellikle unutur ya da bir öneminin olmadığını düşünürüz. Ancak makyaj bazı, sadece makyajın kalıcılığını sağlamaz aynı zamanda cildinizde kusursuz bir makyaja uygun bir zemin oluşturarak yüzünüzdeki çizgilerin görünümünü kapatır. Bu nedenle makyajınıza başlamadan önce, cildinizi nemlendirdikten sonra yüzünüze baz sürün. Böylece yüz kırışıklıklarınıza yerleşerek onların ön plana çıkmasına neden olan makyaj kalıntılarını baz ile önleyin.


3 | 7
 
Özellikle güneşin ve yaşın etkisi ile ortaya çıkan cildinizdeki lekeler, sizin yaşınızı ortaya çıkarır. Bu nedenle problemli bölgelerinize fondöten sürmeden önce sarı renkli bir corrector uygulayın.

4 | 7
 
Cildinize makyaj sırasında çok fazla fondöten uygulamak, yaşınızı büyük gösterir. Bu nedenle çok az miktarda ve sadece cildinizde ihtiyaç duyulan bölgelere fondöten sürün. Aynı zamanda serum bazlı fondötenler kullanarak cildinizdeki kırışıklıkların daha az gözükmesini sağlayabilirsiniz. Eğer fondöteninizin cildinizi olduğundan daha genç göstermesini istiyorsanız fondöteninize çok az miktarda likit aydınlatıcı döküp karıştırın ve cildinizin parlak durmasını sağlayın.

5 | 7
 
Cildinize makyaj uygularken parmaklarınızı kullanmaktan çekinmeyin. Parmaklarınızdaki ısı, ürünün ısınmasını sağlayacaktır ve böylece cildiniz ile daha uyumlu bir renge sahip olarak sizi yaşlı göstermeyecektir.

6 | 7
 
Elmacık kemiklerinize süreceğiniz renkli allıklar, cildinizin görünümünü anında canlandıracaktır. Özellikle şeftali tonu allıklar sizin için daha güvenli renk olacaktır.

7 | 7
 
Daha önce de söylediğimiz gibi makyajı çok fazla yapmak, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Özellikle de göz makyajı size bu etkiyi verecektir. Gözlerinize simli ve koyu tonda far sürmek, yaşınızı büyük gösterir. Bu nedenle gözlerinize belirginlik vermek için kaşlarınızı ön plana çıkarıp gözlerinize ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Dudağınıza süreceğiniz dudak balmı ya da parlatıcısı ile makyajınızın taze, parlak ve genç görünümünü tamamlayabilirsiniz.

 

 Abonelik
InStyle Ekim 2021

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Ekim 2021

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X