Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Sonbahar/Kış 2019-2020 Kaban Trendleri

Kışı tek kabanla geçirme devri artık kapandı, katılacağınız her etkinlik için özel olarak önerdiğimiz kaban trendleri listemize göz atmayı unutmayın.



 

1 | 11
 
2019 – 2020 Sezonu Kaban Modelleri
2019 – 2020 Sezonu Kaban Modelleri
En kaliteli kaban üreticilerinin ülkemizde de varlığını sürüyor olması nedeniyle özel olarak belirlenen ürün türlerini sipariş edebilir olmanız sağlanıyor. Türkiye’de lüks ve herkes tarafından ilgi görebilecek yapıya sahip kaban seçeneklerine renk seçimleriniz ve beden ölçülerinize uygun modeller aramanız halinde erişebileceksiniz.
Özellikle 2019 – 2020 sezonuna özel ürün seçeneklerini liste halinde bulabilir, her birini birbiriyle kıyaslayarak seçiminizi yapabilirsiniz. Yeni sezonda da binlerce kişi tarafından ilgi görmeye devam eden, geçmiş sezonlardaki tasarımlardan çok farklı görünüme sahip lacivert, krem rengi, iç yapısı sayesinde son derece kaliteli bir ürün oluşmasını sağlayan kaban türleri de bulunabiliyor.

Bu kış renklerden korkmayarak cesur seçimler yapabileceğimiz gibi siyahın asaletini ve gücünü de yanımızdan ayırmayacağız. Metalik görünümlü şişme kabanlar, grafik desenler ve yapay kürkler tıpkı geçen sezon olduğu gibi bu kış da gardıroplarımızdaki yerlerini koruyacak.
Gelin hangi kaban modelini trendler dahilinde ne tür kombinlerle, ne tür etkinliklerde kullanmanız gerektiğine birlikte göz atalım.

2 | 11
 
Yeni Model ve Trend Kabanlar
Yeni Model ve Trend Kabanlar
Yeni sezonda da müşterilerini memnun etmeyi amaçlayan, bunun için onlarca yeni ürünüyle piyasada milyonlarca kişinin kullanımına sunduğu kabanlarla dikkat çeken markalar bulunuyor. Emporio Armani, Armani Exchange, Hugo Boss da bunlar arasında yerini alıyor. Kabanlarda kullanılan malzemeler, cep tasarımları, boyun bölgeleri ve fermuarın kaban yapısına doğrudan etki etmesini sağlayacak özel farklılıklarla çok daha şık bir görünüm elde edilebiliyor.
Kaban üreticilerinin yer aldığı piyasada çok büyük bir kitleye ulaşmayı başaran üreticiler tarafından özellikle iç tasarıma da dışarıdan görünüme olduğu kadar özel bir şekilde ilgi gösteriliyor. Bu sadece pek çok katman ve sık ipliklerle dikiş yapılıyor olması, üşümeksizin bu kabanları kış boyunca rahatlıkla kullanabilecek olmanızı sağlıyor.


3 | 11
 
Yeni Sezon Kaban Markaları
Yeni Sezon Kaban Markaları
Uzun yıllardır kaban üretimi yapan, bu alanda kendini ispatlamayı başarmış, binlerce düzenli müşterisi ve her yıl sattığı çok sayıda yeni sezon ürünüyle dikkat çeken markaları tercih edebilirsiniz. Bugüne kadar hem üretim kalitesi hem de hitap ettiği kitlenin ilgi gösterdiği kaban çeşitleri itibariyle ilgi görmeye devam eden modellere özellikle kış sezonuna girilmeden önce ulaşılabiliyor.

Sadece Avrupa’da değil, dünyanın dört bir yanında satışlarına devam edilen orijinal ürünlere doğrudan markaların kendi satış faaliyetlerini ve fiyatlarını inceleyerek erişmek mümkün oluyor. Siyah mat, mavi parlak, turkuaz, kırmızı, sarı, yeşil, lacivert, krem rengi ve gri renklerde olan ürünlerde hem ağırlık hem de tasarımlar birbirinden tamamen farklı oluyor.  Yeni sezon kıyafetleri ve trendler arasında yer alan, üreticilerin de yeni sezonda giyilmesini öngördüğü ürün türlerine özel tasarımlar yapmaya başlıyor olması, kaban markalarının yeni modellerini doğrudan etkiliyor.

4 | 11
 
Lüks Giyim Markalarının Kaban Tasarımları
Lüks Giyim Markalarının Kaban Tasarımları
İddialı bir giyim tarzına sahip olan kişiler için de düz modeller yerine son derece şık görünmeyi sağlayacak şekilde üretilmiş özel işlemelere ve desenlere sahip kaban türleri bulunuyor. Kabanlar genel olarak üretim sürecinde, kabanın altında yer alan kıyafetlerin ön planda olmasını ve güzel görünmesini sağlayacak şekilde değerlendirilirler. Sadece kaban kendi başına kullanılacak bir kıyafet yapısına sahip olmadığı için, dikkatlerin tamamen kabana odaklanması, iç kısımda yer alan tek parça veya iki parça olan kıyafetin geri planda kalmasına yol açacaktır.
Özellikle yeni sezon ürünlerinde de bu mantıkla dize kadar gelen uzun kabanlar veya kemer civarında kalan kısa kabanları bulabilir, farklı renklerle üretimi gerçekleştirilen ürünleri tercih edebilirsiniz. Binlerce kişi tarafından sürekli olarak yeni giyim markaları tarafından yoğun bir şekilde müşterilerin taleplerini karşılayabilecek biçimde bel bölgesinde ve boyun kısımlarında yaptıkları yeniliklerle yeni modellerin üretimlerini yapabiliyorlar.

5 | 11
 
Popüler Lüks Kaban Markaları
Popüler Lüks Kaban Markaları
Lüks kaban üretimi yaparak dünya genelinde milyonlarca kişiye ulaşmayı başaran, en kaliteli ürünlerin tasarımcılarına ev sahipliği yapan pek çok marka bulunuyor. Bunlar arasında genellikle üretimlerin yapısı ve ilgi görme durumları göz önünde bulundurulduğunda, trend niteliği taşıyabilecek birçoğunun yeni ürünleri rahatlıkla tercih edilebilir. Çok sayıda kadın ve erkek tarafından lüks markaların kabanlarının tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında, üretilen ürünlerin kalite itibariyle piyasadaki çoğu üründen çok daha iyi olması geliyor.
Yeni dönemde herkes için popüler ve lüks kaban markaları arasında Armani Exchange, Armani Collezioni, Armani Jeans, Kenzo, Etro, Herno, Hugo Boss gibi markaları inceleyebilirsiniz. Emporio Arman ve dahil olmak üzere daha pek çok markanın yeni sezon ürünlerine ulaşabilir, genel olarak pek çoğunun birbirlerine yakın fiyatlara sahip olduğu ürünler arasında en beğendiklerinizi satın alabilirsiniz. Yeni sezon modellerinin renkleri, kullanılan malzemeleri, ağırlıkları ve beden ölçülerinize uygun modelleri satın aldığınızda her zaman için kombin yapabileceğiniz model yapılarına sahip olmaları dikkat çekiyor.

Armani Collezioni Yeni Sezon Kabanları
Armani Collezioni, ürettiği yeni sezon kabanlarıyla özellikle şıklık, güzel görünüm, vücut ısısını her koşulda koruyabilecek yapıya sahip kaliteli malzemelerden üretilmesine dikkat ediliyor. Kol ve boyun bölgelerinde oluşturulan özel detaylar, klasik tasarımlardan çok daha farklı ve son derece güzel bir kaban yapısının oluşmasının temelinde yer alıyor.
Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla ulaşılabilecek, yeni ürün çeşitleriyle birlikte siparişlerin verilmesi mümkün olan markanın siyah, kahverengi, krem rengi düz modellerinde ağırlığın çok artmamasına da dikkat ediliyor. Bu sayede kullanım süreci hem bayanların yorulmasına neden olmayacak hem de vücudun üşüyebilecek tüm bölgelerinde özel katmanlar bulunması sayesinde son derece kullanışlı, şık bir kabana sahip olunabilecektir.

6 | 11
 
Havalı Dokunuş
Havalı Dokunuş
Trençkotlar sonbaharın ve kış başlangıcının en cool dış giyim parçalarından biri olarak hepimizin kıyafet dolabında yer alıyor. Ofis şıklığınızda ve toplantı stilinizde lacivert, siyah ya da kahverengi tonlarında bir trençkot tercih etmeniz daha uygun olurken sokak stilinizde renk kartelasının en sevilen mavisi olan bebek mavisini kullanabilirsiniz. Bu stilinizi daha canlı kılarak enerjik ve eğlenceli kişiliğinizi göz önüne çıkartacaktır.

7 | 11
 
Yumuşak His
Yumuşak His
Yapay kürkler ve pelüş kabanlar birçok farklı renk ve modelde karşımıza çıkıyor bu sezon. Sezonun en büyük trendi aslında renkleri kullanmak olduğu için seçeceğiniz yapay kürk ya da pelüş montun birbirinden güzel ve iddialı renklerde olmasını tercih edebilirsiniz.
Klasikten vazgeçmeyen okuyucularımız için siyahı öneriyoruz ancak pembenin de bu modellerle yakaladığı harika uyumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

8 | 11
 
Yüksek Koruma
Yüksek Koruma
Renk kartelasına uyum sağlama sırası şimdi yağmurluklarda! Şeker pembesi, asker yeşili, şeftali, kırmızı ve daha birçok farklı renkte karşımıza çıkan yağmurluklar bu sezon neredeyse her kadının en sevdiği kabanı olmaya aday.


9 | 11
 
Parlak Etki
Parlak Etki
Geçen sezonun favori trendlerinden metalik, yükselmeye kaldığı yerden devam ediyor. Şişme kaban modelleriyle de harika bir uyum yakalayan metalik tonlar bu kış tatilinde kurtarıcınız olacak.
Tıpkı metalik gibi derinin yerini de unutmamak lazım. Siyah, lacivert ya da kahverengi gibi klasik tonlardan uzaklaşıp gardırobunuza yeni bir nefes getirmek isterseniz Armani Exchange’in bu modelini deneyebilirsiniz.

Armani Exchange Kaban Tasarımları
Yeni sezon için özel olarak ürettiği kaban tasarımlarıyla müşterilerini en çok memnun etmeyi başaran lüks giyim markaları arasında Armani Exchange bulunuyor. Kadın kabanları için parlak, yağmurluk tasarımlarına benzer modeller olduğu gibi, mat renklerde ve boyun bölgesiyle kapşon bölümünde özel tasarım farklılıklarına yer verilen ürünler de dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Armani Exchange tarafından en çok satılan erkek kaban tasarımlarında, düz lacivert, koyu mavi, siyah renklerde bulunabilen yeni sezon ürün çeşitleri bulunuyor.
Hem her hava koşulunda giyilmeye uygun durumda olması hem de kaban tasarımının özel detayları sayesinde çok kullanışlı bir yapıya sahip olması dikkat çekiyor. Kadın kaban markası tarafından kış mevsiminde giyilebilecek siyah, son derece uzun ve vücudun büyük bir bölümünü kaplayan şık modellerin dışında, kırmızı ve pembe renklerde, diğer modellere nazaran daha kısa olan tasarımlar da bulunuyor. Özel kol tasarım farklılığı, boyun bölgesinde fermuarın gidiş yönü ve kol bölgesiyle bel bölgesindeki detayları nedeniyle Armani Exchange özel olarak ilgi görüyor.
 

10 | 11
 
Desen Desen
Desen Desen
Grafik desenler yükselişte! Armani Jeans’in bu parçasıyla da ofis şıklığınızda bu trendi yaşatmanız oldukça kolay. Dilerseniz kalem eteklerle dilerseniz de bol kesim kumaş pantolonlarla kullanın.

Armani Jeans Kadın Kaban Modelleri
Son dönemin en çok ilgi gören markalarından bir tanesi haline gelen, tasarımlarının farklılığı ve özellikle kış mevsiminde en şık görünümü elde etmeyi sağlayacak markalardan biri olması, Armani Jeans markasını öne çıkarıyor. Kadın kaban modellerinde kemer detayıyla ve boyun bölgesinden aşağıya doğru gidecek şekilde oluşturduğu şık çizgi ve dikiş detaylarıyla farkını ortaya koyan bir üretici olması nedeniyle dikkat çekiyor. Armani Jeans sadece kadınlar için değil, erkekler için de yeni sezonun trend kadın modelleriyle ilgili siparişlerin verilmesini sağlayan bir yapıya sahiptir. Her zaman için yeni sezon ürünlerine siyah başta olmak üzere, gri ve lacivert gibi renklerde ulaşılabiliyor. Üretimini sürdürdüğü yeni modellerde beden ölçülerinizi belirterek yeni sezon ürünlerin her birinden yararlanabilirsiniz.

Pazar Brunch’ınıza Çiçek Etkisi 
Haftanın son tatil gününde, arkadaşlarınızla eğlenerek gittiğiniz brunch’ta hem cool hem de oldukça rahat görünmeniz mümkün. Mom jean’ler kullanarak kombinleyeceğiniz gibi dilerseniz bu rengarenk parçayı renkli bir taytla da kullanabilirsiniz.

11 | 11
 
Erkekte Sonbahar/Kış 2019-2020 Kaban Trendi
Erkekte Sonbahar/Kış 2019-2020 Kaban Trendi
Son olarak, erkek modasında bu sezon trend olan kabanlarda klasik modellerin yanı sıra renkli dokunuşlarla da karşılaşıyoruz. Siyah, lacivert ve kahverenginin klasik görünümlerine kendi zevkinizle bir karşılık vermek isterseniz eğer bu Lacoste kapüşonlu mont sayesinde kırmızının gücünden faydalanabilirsiniz. 

 

 



Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X