Ters Örgü Tekniğiyle Elde Edebileceğiniz 6 Saç Modeli1 | 7
 
Ters Örgü Tekniğiyle Elde Edebileceğiniz 6 Saç Modeli
Ters Örgü Tekniğiyle Elde Edebileceğiniz 6 Saç Modeli
Hollanda örgüsü,ters örgü, 3 boyutlu örgü... Birçok isimle anılan bu saç modeli, Fransız örgüsü olarak da bilinen balıksırtı örgünün yakın akrabası olsa da örgü teknikleri birbirinin tam tersi. Üçe ayrılmış saç tutamlarının birbiri üstüne atıldığı geleneksel balıksırtı örgünün aksine, ters örgüde tutamların birbirinin altına geçirilmesiyle üç boyutlu bir görüntü elde ediliyor. 

Hollanda örgüsü tekniğini yorumlayarak elde edebileceğiniz birbirinden farklı güzellik görünümüne yakından bakıyoruz

1- Yan Örgü

Yukarıdan başlayarak tek tarafa doğru uygulayacağınız bu ters örgü modelini günlük olarak kullanabileceğiniz gibi saç aksesuarlarıyla stil dozunu yükselterek gece görünümünüze kolaylıkla adapte edebilirsiniz!

2 | 7
 
Örgülü Topuz
Örgülü Topuz
Kol gücüne ve örgü konusunda yeteneğine güvenenleri buraya alalım! 
Bu modeli elde etmek için yapmanız gerekenler, dört ana tutama ayırdığınız saçlarınızı ayrı ayrı örmek. Ördüğünüz bu dört tutamı Hollanda örgüsü tekniğiyle yeni tek bir örgü haline getirdikten sonra ensenize yakın bir noktada topuz yapmak. İlhamını Zendaya'dan aldığımız bu topuz modelinin ister gündüz, ister gece planlarınıza kusursuzca uyum sağlayacağına eminiz.
 


3 | 7
 
Taç Örgü
Taç Örgü
Başınızı bir taç gibi boydan boya çevreleyen bu saç modelini yapmak biraz sabır istese de sonucundan memnun kalacağınıza eminiz!

4 | 7
 
Yarı Toplu
Yarı Toplu
İster arkadaşlarınızla brunch'a giderken deneyin, isterseniz eforsuz bir düğün saçı olarak kullanın! Yarısı toplu, yarısı aşağı doğru serbest bırakılmış saçlar modası geçmeyen kurtarıcılardan biri. Bu görünümü elde etmek için tek yapmanız gereken, her iki taraftan ördüğünüz saçlarınızı ortada bir tel toka yardımıyla birleştirmek.
 

4 | 7
 
Bebek Örgüler
Bebek Örgüler
Kısa saça sahip olanların da kolaylıkla uygulayabileceği ters örgüde en önemli nokta, örgülerin boyutlarını daha küçük, boyunu daha kısa tutmak. Saçınızın önlerine yapacağınız küçük örgüler, görünümünüzü kolayca hareketlendirmek için ideal bir seçim.

5 | 7
 
Çoklu Örgü
Çoklu Örgü
Saçınızın tamamını istediğiniz sayıda tutama ayırarak Hollanda örgüsünü bir üst seviyeye çıkarın! 
Çoklu örgüde saç ilhamımızı Gabrielle Union'dan alıyoruz.

6 | 7
 
Yandan Ayrılmış İkili Örgü
Yandan Ayrılmış İkili Örgü
Saçın tam ikiye ayrıldığı, klasikleşmiş ikili örgü modellerinden farklı bir görünüm denemek isterseniz Yara Shahidi'nin yandan ayrılmış uzun örgülerinden ilham alabilirsiniz!

 

 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X