Uzun İlişkilerin Sırları Nelerdir?

Merak etmeyin, biz sizler için araştırdık ve cevapları bulduk. Uzun ilişkiyi yürütmenin bazı püf noktaları var.1 | 9
 
Uzun İlişkilerin Sırları Nelerdir?
Uzun İlişkilerin Sırları Nelerdir?
Uzun ilişkilerin sırlarını hepimiz merak ediyoruz. Mutlu ve huzurlu çiftleri gördüğümüz anda kendimize soruyoruz: "Uzun süre birlikte olmayı nasıl başarıyorlar? Üstelik hala mutlular!”

2 | 9
 
Onlar Dürüstlükten Yana
Onlar Dürüstlükten Yana
Evet, her şeyi açıkça dile getirip paylaşıyor ve tartışıyorlar. Sorunlarınız veya kabul etmekten kaçındığınız gerçekler varsa ilişkinizin temeli zaten güvenli bir zemine kurulmamış demektir. Bazı şeyleri ona zarar gelmesin veya üzülmesin diye söylemiyorsanız, ciddi bir problem var demektir. Kendinize, ilişkinize veya ona güvenmiyor olabilirsiniz. Belki de terk edilmekten korkuyorsunuzdur, ne dersiniz?

Tüm bunları anlayabilmeniz için partnerinizle dürüst bir şekilde iletişim kuruyor olmanız gerekiyor.


3 | 9
 
Yakın Arkadaş Olmayı Başardılar
Yakın Arkadaş Olmayı Başardılar
Mutlu çiftler sıkıntılarını, mutluluklarını, hayallerini ve korkularını rahatça paylaşabiliyorlar. Çünkü partnerlerinin kendilerini anlayacağından eminler. Ayrıca birlikte vakit geçirmeyi de iyi biliyorlar. Partnerinizle sadece sevginizi değil eğlenceli alanlarınızı da vermeniz gerekir. Birlikte vakit geçiremiyorsanız, sıkılıyorsanız size iyi gelecek birkaç aktivite yaratmanızı önerebiliriz.

4 | 9
 
İsteklerini Söylemekten Çekinmiyorlar
İsteklerini Söylemekten Çekinmiyorlar
Cinsel yaşam da ilişkileri fazlasıyla etkiliyor. Uzun birliktelikleri olan kişiler cinsel yaşamlarında neyi sevip sevmediklerini açıkça ifade ediyorlar. Yeniliklere de açıklar. Partnerinizin isteklerine ve kendi isteklerinize önem vermeniz gerekiyor. Sizden istediği şeyi hemen reddetmeyin, en azından biraz düşünün. Çünkü o şeyden hoşlanıp hoşlanmadığınızı denemeden bilemezsiniz. Tabii ki sınırlarınız varsa onları da koruyun.

5 | 9
 
Kendi Özel Alanları Var
Kendi Özel Alanları Var
Bazen yalnız kalmak bazen de hiçbir şey yapmamak istiyoruz. Birinin sesi ve hatta varlığı bile rahatsız edebiliyor. Mutlu çiftler kendi kişisel alanlarının farkındalar ve her iki tarafta bu alanlara saygı göstermeyi başarıyor. Partneriniz tek başına vakit geçirmek istediğinde bunu tehdit olarak algılamaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Arkadaşlarıyla, ailesiyle veya tek başına vakit geçirmek isteyebilir. Siz de istemelisiniz.

6 | 9
 
Birbirlerini Kabul Ettiler
Birbirlerini Kabul Ettiler
İlişkiye başlarken “zamanla bu huyunu değiştirebilirim” mantığıyla yola çıkan çok fazla insan var. Sonrası da zaten büyük bir hayal kırıklığı oluyor. Partneriniz fazla kibar, dürüş, tutumlu veya hoşlanmadığınız başka özelliklere sahip olabilir. Ama bunları değiştireceğim diyerek yola çıkarsanız başarısız olursunuz. Bu tutumlar ilişkinizi yıpratıyorsa partnerinizle konuşmayı deneyin ve çözümler üretin. Onu olduğundan daha farklı bir insan yapmaya çalışmayın.

7 | 9
 
Her Sorunu Çözme Zorunluluğu Hissetmiyorlar
Her Sorunu Çözme Zorunluluğu Hissetmiyorlar
Çünkü her iki taraf da kendince haklı olabiliyor. Düşüncelerini paylaşıp geri çekilmeyi iyi biliyorlar. Siz de çözülmeyecek sorunları sürekli gün yüzüne çıkartarak ilişkini yıpratmayın. Farklı görüşlere sahip olabilirsiniz; size doğru gelen ona gelmeyebilir veya tam tersi olabilir.

8 | 9
 
İletişim Kurma Konusunda Başarılılar
İletişim Kurma Konusunda Başarılılar
İletişimsizlik tüm ilişkileri yıpratıyor. Partnerinizle her şeyi açık bir şekilde konuşabiliyor olmanız en önemli kurallardan biri. Partnerinizi dinlerken sözünü kesmemeye ve onu anladığınızı gösteren mimikler yapmaya özen gösterin. Bu, size karşı daha açık olmasına yardımcı olacaktır. Ve empati kurmayı unutmayın.


9 | 9
 
Birbirlerine Saygı Gösteriyorlar
Birbirlerine Saygı Gösteriyorlar
Bir diğer önemli konuda bu: saygı. Birbirinize karşı ne kadar saygılısınız? Onu gerçekten dinliyor musunuz veya yaptığı işe sonsuz inanç gösterebiliyor musunuz? Partnerinizin yaptığı işleri ve atılımları küçümsememeniz gerekir.
 

 

 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X