Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Viyana Seyahat Rehberi


 

 

1 | 9
 
Viyana Seyahat Rehberi
Viyana Seyahat Rehberi
Viyana'nın yüzyıllar önceki haliyle korunan klasik mekanlarını ziyaret etmek, elbette bir fim karesinin içindeymişşiniz gibi hissettirecektir. Ancak modern sanat, trend mekanlar ve Viyanalıların günlük hayat pratikleri açısından güncel bir liste yapmakta fayda var, tam da bu yüzden yıllardır orada yaşayan en yakın arkadaşlarımdan hot spot'ları öğrendim.

2 | 9
 
Nerede Kalmalı
Nerede Kalmalı
Şehir 23 Bölgeden oluşuyor. Şehir içi ulaşımda metro ağı oldukça fonksiyonel. Şehrin tarihi merkezi InnerStadt denilen 1. Bölge'dir. 6,7 ve 8. Bölgeler de merkezi sarmalayan diğer önemli bölgeler. Merkezi bölgelerde bütçeyi sarsmadan konaklama imkanı zor olsa da, mümkün. 'Vienna Apartments' aracılığıyla kendinize uygun bir ev kiralamayı önerebiliriz.

Stephansdom Katedrali


3 | 9
 
1. Gün
1. Gün
Şehrin merkezinde, aynı zamanda birçok metro ve tramvay durağının kesiştiği noktada ihtişamlı Opera Binasını göreceksiniz. Ana salonda sahne alan önemli bir yapıt izlemek niyetindeyseniz, biletler maalesef -ya da iyi ki! Çünkü sanat yaşıyor- aylar öncesinden tükeniyor. Hazır gelmişken mutlaka bir opera izlemek isterseniz, turistler için uygun kısa gösterimler mevcut. Opera binasını takip eden uzun geniş  KärntnerStraße Caddesi'ni boylu boyunca yürüyün. Caddenin sonundaki Stephansdom Katedrali'nde bir mum yakıp dilek dilemeyi unutmayın. Yine bu cadde üzerinde Graben denilen başka bir caddeyle yolunuz kesişecek.Graben'i takip ederek ve mimarinin muhteşemliği sebebiyle sağa, sola ve yukarı bakmaktan başınız dönerek Müzeler Adası Hofburg'a ulaşacaksınız. Müze gezmekten keyif alıyorsanuz bölgeye günler yetmez...

4 | 9
 
2. Gün
2. Gün
Schoenbrunn Sarayı ve hayvanat bahçeşi görülmeye değer. Sarayın harika bir peyzaja sahip bahçesi var, geniş bir korunun içinde en tepeye yürürseniz panoramik Viyana manzarasının keyfini sürebilirsiniz. Belvedere Sarayı'nda daimi sergilenen Gustav Klimt tablolarını görebilir ve geçici sergilerin olduğu bölümlerde birçok eserle tanışabilirsiniz.

Hundertwasser evleri

5 | 9
 
3. Gün
3. Gün
Son gün için tavsiyem ise Hundertwasser evleri ve tarihi Prater Lunaparkı olacaktır. Prater'de Schweizerhaus bahçesinde hiç kapanmayan bira musluklarından sipariş vermek, garsonların 1 litrelik bardakları beşer onar taşıyışını görmek, bünyenizde küçük bir 'Oktoberfest' esintisi yaratabilir. Modern sanat için ise Mumok ve Museumsquartier nokta atışı tercihler. Museumsquartier çevresinde yayılıp sohbet etmek, akşamları birşeyler içmek için buluşmak şehrin yerlileri tarafından sıkça yapılan bir aktivitedir.

MAK Design Shop.

6 | 9
 
Alışveriş İçin Uğramalı
Alışveriş İçin Uğramalı
KärntnerStraße üzerinde büyük markaların şık mağazalarına göz atabilirsiniz. Yerel butikler ve tasarım ürünler için istikamet Mariahilfer Caddesi. Burada moda ve tasarım anlamında şahane küçük butikler keşfetmek mümkün. Kauf dich Glücklich Design Store, Das Möbel, MAK Design Shop gibi butikler eve götürmek isteyeceğin harika mobilya ve aksesuarlarla dolu.

MAK Design Shop

7 | 9
 
Ne Yemeli
Ne Yemeli
Kahvaltı severler Naschmarkt'a! Taze meyve ve sebze tezgahları, organik ürünler, aktarlar ve oryantal sokak büfelerinin buluştuğu capcanlı, hareketli bir mekan. Pazar günleri sokağa şahane bir bitpazarı kuruluyor. Figlmüller'de şnitzel ve patates salatası, Sacher'de turta, Demel'de çikolata tatmak Viyana'nın olmazsa olmazlarından. Kafe Hawelka'da bir zamanlar Sigmund Freud'un muhtemelen oturmuş olduğu bir masada, kendinize bir melange ısmarlayın. 

25 Hour Hotel'in Cafesi

8 | 9
 
Viyana Seyahat Rehberi
Viyana Seyahat Rehberi
Sacher Torte


9 | 9
 
Viyana Seyahat Rehberi
Viyana Seyahat Rehberi
Viyanalı tasarımcı Thomas Feichtner'ın son tasarımlarından A Chair.

 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

Instyle Fortune Trendus
InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X