Gençliğin Sırrını Sadece Kremlerde Aramayın!

Kırışıklıklardan kurtulmak için doktorların da hemfikir olduğu o mucizevi besin...

Gençliğin Sırrını Sadece Kremlerde Aramayın! Gençliğin Sırrını Sadece Kremlerde Aramayın! Pinterest


Her kadının hayatında sabah aynaya baktığında kaz ayaklarının ve kırışıklıklarının çoğaldığını fark ettiği bir an gelir... İnternette kırışıklıklarla ilgili tüm cilt tipleri için birçok farklı türde ürün yer alsa da, neden doğal yolları tercih etmeyelim ki? 

Avokado, hala en popüler ve besin zinciri açısından da en zengin besinler arasında yer alan meyvelerden biridir. Amerikan merkzeli Balance One şirketinin diyetisyeni Trista Best'e göre ''Avokado günlük olarak tüketilmelidir; çünkü genel sağlığı korumasının yanı sıra, kırışıklıklarla savaşmaya da yardımcı olur''. Antioksidan ve vitamin içeriğine ek olarak kolejen üretimini de teşvik eden bu mucizevi meyve, cilt gözenekleri aracılığıyla sebum şeklinde yüzeye iletilen -yani kaybedilen- E vitaminini de doğal olarak üretir.
 

Trista Best'e göre avokado, özellikle kuru cilt tipine sahip olanlar için iyidir; çünkü vücutları, kırışıklıklara, koyu lekelere ve iltihaplanmaya sebep olan yeterli E vitaminini üretmez... Avokadonun böbreklerimiz ve karaciğerimiz üzerinde faydalı etkisi olan C vitamini içeriği nedeniyle de detokisifikasyona yardımcı olarak serbset radikalleri ve toksinleri vücuttan uzaklıştırmayı hızlandırır; bu da, daha az kırışık ve daha parlak bir cilt ile sonuçlanır...


 
Benzer Haberler


 Abonelik
InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 300 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

InStyle Mart 2022 Tuba Büyüküstün

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X