Güzellik Sohbeti: Aslı Sümen

''Baht Oyunu''nun Tuğçe'si 2017 Türkiye güzeli Aslı Sümen ile uyguladığı bakım ritüellerini, beslenme düzenini ve makyaj stilini konuştuk...

Güzellik Sohbeti: Aslı Sümen Güzellik Sohbeti: Aslı Sümen Pinterest


 

2017'de Miss Turkey seçildiniz. Peki,güzellik sizin için ne ifade ediyor?
Güzellik kavramı benim için pozitif olmakla eşdeğer. İnsanın olaylara bakış açısı çok önemli. Dış görünüşten bağımsız olarak bazı insanların beraber zaman geçirdikçe güzelleştiğine inanıyorum.

Düzenli uyguladığınız bir bakım ritüeliniz var mı?
Kuru bir cildim olduğu için yüzümü ve göz çevremi hep nemli tutmaya dikkat ediyorum. Yüzümü sabah ve akşam Institut Esthederm Osmoclean Pure Cleansing jel ile arındırıp hem gözenek temizleyen hem de cildi nemlendiren Origins Clear Improvement Pore Cleaning nemlendirici kullanıyorum. Göz çevrem içinse yine Origins marka Ginzing Eye On The Go’yu tercih ediyorum.

Makyajda asla yapmam dediğiniz bir uygulama var mı?
Beni yorgun gösterdiğini düşündüğüm için gözüme kahverengi tonlarda far asla sürmüyorum.

Güzellik ürünlerini ilk kez ne zaman kullanmaya başladınız?
Üniversiteden sonra kullanmaya başladım. Hangi ürün ne işe yarar yeni yeni öğreniyorum desem yalan olmaz.

Beslenmenizle ilgili nelere dikkat ediyorsunuz?
Akşam 19.00’dan sonra yememeye dikkat ediyorum. Ama bunun dışında aktif bir hayatım olduğu için yediklerimden kısmıyorum.


İçerisinde bulunduğumuz süreçte evde hazırlanan bir bakım ritüeli oluşturdunuz mu?
Dudaklarım çok kuruduğu ve kabuklandığı için evde esmer şeker ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp dudaklarıma sürüp masaj yaparak peeling uyguluyorum. Hindistan cevizi yağı dudaklarımı besliyor.

Spor sizin için ne anlama geliyor? Ne kadar vakit ayırıyorsunuz?
Benim için en eğlenceli spor dans. Haftada bir kez dans dersine gitmeye çalışıyorum ama kendi kendime evde de çok dans ederim. Bir sonraki hedefim ise paten kaymayı öğrenmek.

Makyaj stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Yok gibi yapılan makyaj olarak tanımlarım (gülüyor). Yüzüme çok ürün sürmeyi sevmiyorum, sadece hafif bir bronzer ve allık. Tıpkı güneşte hafifçe yanmış gibi.

“Bir kadının kendini koyu renk rujla ne kadar cesur hissedebileceğine inanamazsınız. Kırmızı rujla modum değişiyor.”

Güzelliğinden ilham aldığınız kadınlar var mı?
Olmaz mı? Bu aralar en çok beğendiğim iki isim Ester Exposito ve Zendaya. İkisi de kendi tarzlarında orijinal bir güzelliğe sahip. Saçlarınızı nasıl şekillendiriyorsunuz? Saç bakımında kullandığınız ürünler neler? Düzleştiriciyle saçıma her şekli verebilirim. Söylemeden geçemeyeceğim, bu konuda becerikliyimdir. Ancak saçlarım çok ince telli olduğu için hemen zarar görüyor. Isıdan zarar görmemesi için Yves Rocher Anti Breakage Fortifying serum ve daha gür, daha tok durması için & Other Stories Fullness Thickening krem kullanıyorum.

Uyumadan önce mutlaka yaptığınız bir bakım ritüeliniz var mı?
Uyumadan önce yüzümü tamamen temizlemek benim için en önemlisi. Cildim nefes alamıyor gibi geliyor yoksa.

 
Röportaj : SELİN ÇATAY ERKMEN
 
 
Benzer Haberler


 Abonelik
Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

12 Aylık InStyle Aboneliği Sadece 120 TL

InStyle'ın i-Pad versiyonuna yıllık
32,99 TL'ye abone olabilirsiniz

Afra Saraçoğlu, Merve Çağıran ve Aslı Bekiroğlu

InStyle.com is part of the Group Medya. Style Network Copyright © Group Medya. InStyle is a registered trademark of Group Medya. All rights reserved.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X